خانه / موفقیت / موفقیت(success) / ۸ قانونی که هر کارآفرینی باید از آنها پیروی کند!
8 قانونی که هر کارآفرینی باید از آنها پیروی کند!
8 قانونی که هر کارآفرینی باید از آنها پیروی کند!

۸ قانونی که هر کارآفرینی باید از آنها پیروی کند!

۸ قانونی که هر کارآفرینی باید از آنها پیروی کند!

تفاوت های بین کارآفرینان و میلیونر های خود ساخته با مردم عادی بیشتر تفاوت های ذهنی و شخصیتی است. برای میلیونر شدن و ساختن یک آینده عالی لازم نیست نابغه باشید و یا شانس عالی داشته باشید بلکه باید رفتارها و مدل فکر کردن خود را عوض کنید. مثل سابق فکر نکنید و الگوی تفکر خود را تغییر دهید. سعی کنید مانند کارآفرینان موفق فکر کنید. آنچه در ادامه می آید هشت الگوی تفکر کارآفرینی است که باید از آن پیروی کنید:

۱-  برای پول کار نکنید

اگر تنها برای پول کار کنید پول در مسیر شما قدم برنخواهد داشت. در عوض برای ارتقای مهارتها و ارتقای ویژگی های شخصی خود کار کنید. پول درآوردن محصول جانبی ارتقای مهارت ها است. هر چه در کار خود توانا تر و ماهر تار باشید در نردبان اقتصادی در حرفه خود جایگاه بالاتری خواهید داشت.

آنهایی که برای پول کار می کنند بعد از مدتی بنده پول می شوند، اما افرادی که برای ارتقای شخصی خود کار می کنند پول و درآمد را زیر سلطه خود می گیرند، زیرا که مدیریت پول نیز یک مهارت شخصی است. اولویت خود را در کار کردن به جای پول روی توسعه مهارتهای فردی و عشق به کار خود قرار دهید؛ پول خودش به سمت شما خواهد آمد.

۲- همیشه در حال یادگیری باشید

مهم نیست چقدر تا کنون آموخته اید، هرچه قدر هم دانش داشته باشید نباید از یاد گرفتن دست بکشید؛ اگر دیگر یاد نگیرید مثل همه مردم خواهید بود و تفاوت با عوام نخواهید داشت.

هر روز باید دفترچه ای همراه داشته باشید و یادداشت کنید که امروز چه چیزی آموختم، هر هفته مرور کنید که در این هفته چه چیزی به مهارتهای خود افزوده اید. جامعه و رقبا همواره در حال تغییر و پیشرفت هستند، اگر شما با آنچه می دانید دلخوش کنید و تغییر نکنید به زودی از رده خارج خواهید شد.

۳- لازم نیست رضایت همه را جلب کنید

در میان مردم جامعه درصد اندکی از مردم واقعا به آنچه شما عرضه می کنید نیاز دارند و به آن توجه می کنند. به جای اینکه به دنبال جلب رضایت و توجه همه مردم بگردید روی همین افرادی که به شما توجه دارند تمرکز کنید. بهترین سرویسی که میتوانید ارائه کنید را به آنها عرضه کنید و سعی کنید در نظر آنها بهترین باشید.

پشنهاد میکنم بخوانید  راهی که یک کارآفرین موفق باید از آن عبور کند

۴- از مردم بازخورد بگیرید

گرچه قرار نیست شما و کاری که انجام می دهید رضایت همه را جلب کند اما برای پیشرفت باید نظرات و بازخوردهای همه مردم را مدنظر قرار دهید. چه آنها شما را تایید کنند و چه از شما رضایت نداشته باشند نظراتشان را بشنوید. نظرات و بازخوردهای مردم مهمترین منبع برای تست و بررسی، اصلاح و بهبود کاری است که انجام می دهید. نظرات همه مردم را در مورد محصولی کعه عرضه میکنید را بپرسید. همین تلاش برای بهتر شدن است که میلیونرهای خودساخته را از دیگران متمایز می کند.

کار شما نقص های زیادی خواهد داشت که با استفاده کردن از نظرات دیگران می توانید در راستای اصلاح آن اقدام کنید.به نظرات دیگران اهمیت بدهید و پذیرای آن باشید هر چند برایتان ناخوشآیند باشد.

۵- خطر کنید

بسیاری از مردم به آنچه دارند قناعت می کنند و برای یک دستاورد بزرگتر اقدام نمی کنند چون از خطر شکست می ترسند. کارآفرینی و موفقیت در کسب و کار نیز مانند هر موفقیت بزرگ دیگری شانس شکست زیادی را به همراه دارد. اما برای کسب یک موفقیت بزرگ باید خطر کنید و از حوزه امنیت خود خارج شوید. اگر از امنیت شغلی و حقوق ثابتی که دارید دل نکنید به دستاورد بزرگی نخواهید رسید. شاید شکست بخورید اما شکست خوردن در راه چیزی که آن را دوست دارید ارزشش را دارد.

اگر یاد بگیرید که کاری که می کنید را دوست داشته باشید مطمئنا شجاعت و انگیزه ریسک را خواهید داشت. عشق به کاری که انجام می دهید باعث می شود ترس شکست را نیز به جان بخرید.

۶- همه جا باشید!

در هزاره و قرن جدید اینترنت تمام جنبه های زندگی و کسب و کار را تحت تاثیر قرار داده است. حال می توان با هزینه تقریبا کمی در همه جا حضور داشت، استفاده از فضای مجازی و شبکه های مجازی به شما اجازه می دهد در میان بخش گسترده ای مردم و مخاطبان بالقوه خود، شناخته شوید. شما میتوانید ابتدا با ورود در یک بخش کلی و عمومی مخاطبان زیادی را جذب کنید و سپس با تخصصی شدن در یک زمینه خود را در جامعه حرفه ای به عنوان یک متخصص معرفی کنید.

پشنهاد میکنم بخوانید  دو کلمه‌ای که کسب‌وکار شما را نجات می‌دهد!

با صرف کردن روزانه حدود ۲ ساعت می توانید توجه هزاران نفر را به خود جلب کنید. اگر بخواهید میلیونر باشید باید توجه هزاران نفر را به خود جلب کنید. امروزه رسانه های اجتماعی بهترین راه برای جلب توجه عمومی و کسب اعتبار اجتماعی است.

۷- همین حالا اقدام کنید

خیلی از مردم شروع کارآفرینی و قدم گذاشتن در مسیر موفقیت را به فردا موکول می کنند چون ترس شکست آنها را فرا گرفته است. اکثر مردم اجازه می دهند ترس ها و موانع بر رویای موفقیت شان غلبه کند و کار کردن را مدام به فردا موکول می کنند.

اما اگر می خواهید یک کارآفرین موفق باشید باید همین امروز کار خود را شروع کنید. مهم نیست ابعاد و مقیاس کار شما در چه اندازه ای است. نباید منتظر فردا و هفته بعد باشید. موفقیت برای شما صبر نمی کند و فرصت ها به سرعت از دست می روند. پس به جای بهانه گیری و عذر و دلیل آوردن هر چه سریعتر برای کار کردن اقدام کنید.

۸- اصیل باشید

بسیاری از کارآفرینان به علت رقابت موجود در بازار از ورود به عرصه کارآفرینی امتناع می کنند. فکر می کنند بازار توسط رقبا اشباع شده است و به همین دلیل حتی سعی هم نمی کنند. اما اگر به دقت به بازار دقت کنید می بینید که اکثر شرکت ها از موفق ترین شرکت فعال در بازار کپی می کنند و فقط تقلید می کنند.

اگر شما هم بخواهید کاری که شرکت های فعال در بازار انجام می دهند را انجام دهید نباید انتظار موفقیت داشته باشید، در عوض توجه کنید که همیشه در بازار نیاز برای یک کار تازه و متمایز هست. پس به جای تلاش برای تقلید از شرکت های بزرگ سعی کنید در کار خود اصلالت داشته باشید و کاری را انجام دهید که دیگران انجام نمی دهند.

 

منبع:blog.vla.ir

حتما ببینید

فروشندگی؛ از ف تا ی!

فروشندگی؛ از ف تا ی!

فروشندگی؛ از ف تا ی! اگر قرار باشد درباره چند شغل پردرآمد و جذاب دنیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + پانزده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.