خانه / کارآفرینی / استارت آپ / ۹ ویژگی شخصیتی که باعث موفقیت استارتاپ تان می شود
۹ ویژگی شخصیتی که باعث موفقیت استارتاپ تان می شود

۹ ویژگی شخصیتی که باعث موفقیت استارتاپ تان می شود

۹ ویژگی شخصیتی که باعث موفقیت استارتاپ تان می شود

کارآفرینی قرن‌هاست که آدم‌های خیالباف، رویاپرداز و خلاق را به خود جلب می‌کند. در سال‌های اخیر، آن‌ها دچار یک وسواس فرهنگی شده‌اند، حتی آن‌هایی که علاقه‌ایی به مرکز توجه‌بودن ندارند، نیز فریب وسوسه‌ی خلق چیزهای بزرگ را می‌خورند. پیش از آنکه تحت تاثیر آغازی هیجان‌انگیز قرار بگیرد، برای لحظه‌ای شخصیت خود را بازبینی کنید.

چرا؟ زیرا چیزهای متعددی وجود دارد که به شکست یا موفقیت یک آغاز منجر می‌شود و یکی از تاثیرگذارترین مواردی که اغلب نادیده گرفته می‌شود، شخصیت است. زمان و باز هم زمان، ماهرترین افراد نیز گاهی به جای متمول شدن، بدهکار می‌شوند، زیرا ‌این خصیصه‌های شخصیتی و طرز فکر لازم برای آغاز حرفه‌ی جدید را ندارد.

آغاز حرفه‌ی جدید مستلزم ویژگی‌ها و خصیصه‌های شخصیتی منحصر به ‌فردیست، از جمله ۹ مورد زیر. آیا شما این خصیصه‌ها را دارید؟

۱. رویا‌پردازی

نقش رویاپردازی، الهام‌بخشی به گروه، ارائه‌ی ایده‌های جدید و تشویق دیگران است. یکی از بارزترین ویژگی‌های رویا‌پردازی توانایی اندیشیدن خارج از چارچوب‌هاست. گرچه رویاپردازی خالق ایده‌های بزرگ است، اما اعضای تیم نیز باید مکمل جزییات ضروری باشند. اکثر صاحبان مشاغل و مدیران اجرایی رویاگرا هستند، اما نباید آنها تنها افرادی در شرکت باشند که قادر به تجسم سطح بعدی اشتغال هستند. برخورداری از شخصیت رویاپردازانه برای اکثر کارکنان نیز مهم است. مادامی که یک رویاپرداز شور و شوق خود را ازدست می‌دهد، دیگری باید کار نیمه تمام را به اتمام برساند.

مراقب باشید که…………شخصیت متفکر شما آماده‌ی استقبال از پیشامدها و حواس‌پرتی‌ها نشود.

۲. پیگیر تا انتها

مادامی که که رویاپردازان دیگران را در رویاهای خود شریک می‌کنند، پیگیرها یک ایده را تا انتها ادامه داده و آن را اجرا می‌کنند. افراد با شخصیت پیگیر مدیران موفقی می‌شوند. آن‌ها ساختارهای مورد نیاز شرکت را تامین می‌کنند و به هیچ کس اجازه نمی‌دهند تا با هیجانات کاذب ایده‌های جدید را از بین ببرد. گرچه رویاپردازی ضروریست، اما پیگیری تا انتهاست که با تشخیص نیازها به امور ملموس، اشتغال‌زایی می‌کند‌. شخصیت پیگیر، نقش‌ها را تشریح، اهداف را تنظیم و تضمین می‌کند تا هر فرد نقش خود را درک نماید. شخصیت‌های پیگیر اغلب خوش‌برخوردند؛ اعضای تیم برای ارائه‌ی ایده‌های خود به آنها احساس راحتی می‌نمایند. اینگونه افراد رهبرانی قابل اعتمادند، در صورت لزوم قدرشناسند.

پشنهاد میکنم بخوانید  بهترین درس ‏های آموزنده کارآفرینی در سال 2016

مراقب باشید که … اهداف خود را قربانی تحقق رویاهای دیگران نکنید.

۳. آگاه از افکار دیگران

ذهن خوانی یا آگاهی از افکار دیگران موجب می‌شود تا فرد چشم انداز کلی شرکت را ببیند و حرکت بعدی را پیش‌بینی کند. اینگونه افراد به رهنمون‌های بسیار کمی نیاز دارند و خودانگیخته پیشرفت می‌کنند. بصیرت، نوآوری و اختراع در تخصص ذهن خوان‌هاست.

مراقب باشید که … فراتر از مرزها قدم بر نداشته و در صدد کسب اموری باشید که تا به حال کسب نکرده‌اید.

۴. با تجربه‌گی

نزدیک به نیمی از حرفه‌ها به دلیل عدم نیاز بازار به محصول تولیدی یا خدمات ارائه‌شده شکست می‌خورند. بهترین شرکت‌ها آن‌هایی هستند که کمبودی در صنعت را از بین می‌برند. تحقق این امر مستلزم افراد باتجربه است. افرادی که چهارتا پیراهن بیشتر پاره کرده‌اند. اعضای این تیم‌ها از فقدان آنچه شرکت در تلاش برای رفع آن است، رنج می‌برند. آن‌ها دانش را از سنگرها بیرون می‌آورند و در دست‌ها، با تجربیاتشان آن را منعکس می‌کنند. آن‌ها فروتن هستند و چالش‌های پیشین را تصدیق می‌کنند. آن‌ها صادق هستند و مشتاق تا به موفقیت شرکت کمک کنند.

مراقب باشید که … تجربیات قبلی منجر نشود تا به یک انسان همه چیز دان تبدیل شوید.

۵. حامی دلگرم کننده

پس از آغاز یک حرفه، شکست خوردن برای همه ساده است. حامیان، روحیه‌ی افراد را تقویت می‌کنند. هنگامی که ضرب‌العجلی پدیدار می‌شود و استرس بالا می‌رود، کار در شرایط انزوا آغاز می‌شود. در این میان حامیان دلگرم‌کننده تیم را حمایت می‌کنند تا بر کار تمرکز ‌کنند. این روش برای بهره‌وری در کوتاه مدت بسیار خوب است، اما در بلند مدت می‌تواند آسیب‌رسان باشد. حامیان دلگرم کننده ارتباط افراد تیم را حفظ می‌کند. این افراد موجب حفظ تعادل و همکاری تیمی می‌شوند.

پشنهاد میکنم بخوانید  ۵ نکته بازاریابی محتوایی از موفق‌ترین آژانس‌های مسافرتی دنیا

مراقب باشید که … هم تیمی‌های خود را منحرف نکنید و در زمان‌های نامناسب به یک رهبر مشوق تبدیل نشوید.

۶. زنبور کارگر

هر فردی باید تا حدودی خصایص زنبورهای کارگر را داشته باشد، اما این مشخصه در برخی افراد بیش از دیگران است. زنبورهای کارگر در یک روز، بیش از آنچه دیگران تصور می‌کنند کار می‌کنند. بهره‌وری آن‌ها فراتر از نمودارهاست. زنبور کارگر هرگز نمی‌گوید، “این کار من نیست.” آنها حقیقتا در هر کجا که به آنها نیاز باشد، هستند.

مراقب باشید که … فراتر از حد نشود.

۷. فعال و زرنگ

متعصب، مشتاق، پرشور، پویا، پرانرژی و خود انگیختگی رایج ترین صفاتی است که با فعال و زرنگ بودن مرتبط است. این افراد اعتماد به نفس فراوانی برای موفقیت دارند. آن‌ها به راحتی دلسرد نمی‌شوند یا تصمیماتشان را با حدس و گمان پیش نمی‌یرند.

مراقب باشید که…با بی‌ملاحظگی بر هم‌تیمی‌های ضعیف‌تر خود مسلط نشوید.

۸. مسئول

افراد مسؤل نیاز دیگران را در اولویت قرار می‌دهند. آن‌ها مراقب منافع شرکت و مشتریان هستند. افراد مسؤل آخرین بازیکن تیم هستند. این افراد زود می‌آیند و دیر می‌روند. آن‌ها به دنبال راهی برای تسهیل امور هستند و برای تجارب دیگران ارزش قائلند.

مراقب باشید که… از انتظارات غیر واقعی بپرهیزید، تصور نکنید اولویت‌ همه‌ی افراد مشابه‌ است.

۹. مصمم

پشتکار یک ویژگی شخصیتی است که نمی‌توان از این لیست کنار گذاشت. هر آغازی مستلزم عبور از مرزها و صعود از کوه‌هاست. مهم نیست که ایده‌ی شما چقدر بزرگ است، زیرا چالش‌ در هر حرفه‌ایی امری اجتناب‌ناپذیر است. نحوه‌ی مقابله‌ی با این چالش‌ها جوهر وجودی افراد را نشان می‌دهد و آنها را متمایز می‌کند. افراد مصمم به اعماق می‌روند و از موقعیت‌های مشکل نمی‌هراسند و در این راه مشوق دیگران نیز هستند. تسلیم‌شدن که یک انتخاب نیست.

مراقب باشید که… تسلیم انرژی منفی محیط کار نشوید. قوی باشید!

منبع: ibanoo.ir

۹ ویژگی شخصیتی که باعث موفقیت استارتاپ تان می شود
۵ (۱۰۰%) ۳ votes

حتما ببینید

۵ درس مهم و با ارزش برای کارآفرینان

۵ درس مهم و با ارزش برای کارآفرینان

۵ درس مهم و با ارزش برای کارآفرینان کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =