• ایجاد بازار ۵۳۰۰ میلیارد ریالی برای نانوداروی‌های ایرانی ضدسرطان

  ایجاد بازار ۵۳۰۰ میلیارد ریالی برای نانوداروی‌های ایرانی ضدسرطان

  بازار نانوداروی ایرانی ضدسرطان از سال ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۱ حدود پنج هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال بود و تولید این نانوداروها صرفه‌جویی ارزی ۹۰ میلیون دلاری در پی داشت.

 • رئیس دولت باید اولین مدعی فساد در کشور باشد

  رئیسی در آیین گرامیداشت روز دانشجو:

  رئیس دولت باید اولین مدعی فساد در کشور باشد

  رئیس‌جمهور با اشاره به عزل دست‌اندرکاران پرونده فساد چای، تأکید کرد: در ایام انتخابات وعده دادم رئیس دولت باید اولین مدعی فساد در کشور باشد و این در دولت سیزدهم‌ محقق شد. کسانی که به نام دولت کار می‌کنند باید نسبت به فساد حساسیت داشته باشند. در گزارش اخیر فساد در واردات چای، نخست دولت پیشقدم شد، دست‌اندرکاران را عزل کرد و پرونده را به دست دستگاه قضا سپرد.

 • جزییات پوشش بیمه‌ای کاشت حلزون شنوایی

  جزییات پوشش بیمه‌ای کاشت حلزون شنوایی

  مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران جزییات خدمات کاشت حلزونِ تحت پوشش صندوق حمایت از بیماران صعب العلاج، خاص و نادر را تشریح کرد و گفت: در گام اول قبل از کاشت، ابتدا بیمار نشان کم شنوایی شدید یا عمیق را دریافت کرده و کلیه خدمات قبل از عمل شامل توانبخشی، گفتار درمانی و ویزیت را به صورت رایگان دریافت می‌کند.

 • متقاضیان دریافت گاز مایع چگونه در سامانه «سدف» ثبت‌نام کنند؟

  متقاضیان دریافت گاز مایع چگونه در سامانه «سدف» ثبت‌نام کنند؟

  متقاضیانی که نیازمند دریافت گاز مایع برای مصارف خانگی یا مشاغل خرد هستند، باید در سامانه دریافت فرآورده‌های نفتی (سدف) ثبت‌نام کنند.

 • تولید نیسان آبی متوقف نمی‌شود

  تولید نیسان آبی متوقف نمی‌شود

  معاون صنایع عمومی وزارت صمت، ضمن تاکید بر اینکه در حال حاضر بیش از یک میلیون خانواده از نیسان‌های آبی امرار معاش می‌کنند، گفت: نمی توان چرخه تولید آن را متوقف کرد، اما استانداردهای آن ارتقا خواهد یافت.

 • تولید خودروی سواری به ۷۴۲ هزار دستگاه رسید

  تولید خودروی سواری به ۷۴۲ هزار دستگاه رسید

  مدیر کل صنایع خودروی وزارت صمت گفت: در سال جاری حدود ۷۴۲ هزار دستگاه خودروی سواری به‌صورت عبورمستقیم و کامل تولیده شد که در مقایسه با ۶۲۱ هزار دستگاه تولید کامل مدت مشابه پارسال از رشد ۲۰ درصدی برخوردار شد.

 • قیمت دلار و یورو در ۱۵ آذر ۱۴۰۲

  قیمت دلار و یورو در ۱۵ آذر ۱۴۰۲

  قیمت دلار در بازار آزاد، امروز به ۵۰,۲۰۰ (پنجاه هزار و دویست) تومان رسید که نسبت به روز قبل تغییری نداشته است.

 • کپسول زیستی ایران به فضا پرتاب شد

  کپسول زیستی ایران به فضا پرتاب شد

  وزیر ارتباطات از پرتاب موفقیت‌آمیز کپسول زیستی کشورمان پس از یک دهه وقفه خبر داد و افزود که تا پایان سال خبرهای خوشی از حوزه فضایی در راه است.

 • قیمت سکه و طلا در ۱۵ آذر ۱۴۰۲

  قیمت سکه و طلا در ۱۵ آذر ۱۴۰۲

  امروز قیمت سکه امامی رشد را تجربه کرد و به ۲۹ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید که نسبت به روز قبل، افزایش ۰.۱۷ درصدی داشته است.

 • سهم صادرات ۱۲۲ میلیونی ایران از خام‌فروشی/فناوری برداشت از سطوح عمیق معادن را نداریم

  دبیر ستاد فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته:

  سهم صادرات ۱۲۲ میلیونی ایران از خام‌فروشی/فناوری برداشت از سطوح عمیق معادن را نداریم

  دبیر ستاد فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، گفت: ایران سال گذشته ۱۲۲ میلیون تن مواد خام به ارزش ۵۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار صادر و ۳۷ میلیون تن کالا به ارزش ۶۰ میلیارد دلار وارد کرد چون فناوری تبدیل و فرآوری مواد خام در کشور وجود ندارد.

 • اعتراف دیجی‌کالا به شکست کمپین بلک‌فرایدی

  اعتراف دیجی‌کالا به شکست کمپین بلک‌فرایدی

  تبلیغات بلک‌فرایدی باعث شد بیش از ۲۴ میلیون و ۴۰۰ هزار کاربر به دیجی‌کالا سر بزنند، اما تنها ۶۸۷ هزار نفر بعد از چرخیدن روی سایت و بررسی قیمت‌ها متقاعد شده‌اند خرید کردن به نفع‌شان است؛ یعنی فقط ۲.۸ درصد کاربران!

 • تغییرات شاخص بورس در ۱۵ آذر ۱۴۰۲

  تغییرات شاخص بورس در ۱۵ آذر ۱۴۰۲

  بازار سرمایه پس از هشت روز افزایش، در آخرین روز کاری هفته جاری با ۵۴۵۲ واحد افت مواجه شد و شاخص کل به رقم دو میلیون و ۱۷۱ هزار واحد رسید.

 • کارمندان کدام دستگاه‌ها مستقیم از خزانه حقوق می‌گیرند؟

  کارمندان کدام دستگاه‌ها مستقیم از خزانه حقوق می‌گیرند؟

  رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اکنون پرداختی‌های دولت مستقیم به حساب ذینفع نهایی واریز می‌شود و کلیه حقوق‌بگیران دولت حقوق خود را مستقیما دریافت می‌کنند. همه دستگاه‌ها به حساب خزانه متصل شده‌اند، به جز برخی از شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت و دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارت علوم که در حال پیگیری این موضوع هستیم.

 • ماجرای بازداشت تتلو در ایران چه بود؟

  ماجرای بازداشت تتلو در ایران چه بود؟

  امیرحسین مقصودلو ملقب به تتلو که چند سال اخیر در استانبول ترکیه زندگی می‌کرد دقایقی پیش توسط پلیس ترکیه در مرز بازرگان تحویل ایران شد و بلافاصله با دستور قضایی بازداشت شد.

 • ۴ سقف معافیت مالیاتی حقوق در بودجه ۱۴۰۳ تغییر کرد

  ۴ سقف معافیت مالیاتی حقوق در بودجه ۱۴۰۳ تغییر کرد

  همزمان با افزایش سقف معافیت مالیاتی حقوق در ویرایش نهایی بودجه ۱۴۰۳ به ۱۴۴ میلیون تومان در سال و ۱۲ میلیون تومان در ماه، سقف‌های بالاتر مالیاتی حقوق هم افزایش یافت.

 • اراضی بلااستفاده دستگاه‌ها در اختیار پارک‌های فناوری قرار می‌گیرد

  اراضی بلااستفاده دستگاه‌ها در اختیار پارک‌های فناوری قرار می‌گیرد

  معاون فناوری نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه تسهیلات اعطایی به شرکت‌ها برای اجاره بها بر اساس سطح شرکت‌ها خواهد بود، گفت: بر طبق قانون اراضی بلا استفاده دستگاه‌ها برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در اختیار پارک‌ها قرار می‌گیرد.

 • زیرساخت‌های اطلاعات بازار کار توسعه یافت

  زیرساخت‌های اطلاعات بازار کار توسعه یافت

  معاون اشتغال وزارت کار با اشاره به سامانه های حوزه اشتغال گفت: در دولت سیزدهم زیرساخت‌های اطلاعات بازار کار از برآورد محوری به ثبت محوری توسعه پیدا کرده است.

 • دانشجویان نیازهای کارآفرینان را برطرف می‌کنند

  معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم در گفت‌وگو با کارآفرین‌نیوز:

  دانشجویان نیازهای کارآفرینان را برطرف می‌کنند

  معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ادامه طرح ملی ترویج کارآفرینی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به این نکته اشاره کرد که در این طرح، کارآفرینان و صاحبان صنعت، حل مسائل و نیازهای خود را به دانشجویان واگذار می‌کنند.

 • دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در تهران

  دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در تهران

  دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا با حضور وزیر صمت، وزیر اقتصاد اوراسیا با هدف توسعه روابط اقتصادی، عملیاتی شدن تجارت ایران با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا و آشنایی تجار و تولید کنندگان کشورهای اوراسیا با همتایان ایرانی به مدت ۴ روز با حضور شرکت‌های ایرانی، کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا، و برخی کشورهای دیگر از جمله عمان در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز بکار کرد.

 • در مدیریت پسماند می‌توان ۵۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرد

  «هایده شیرزادی» کارآفرین زیست محیطی اجتماعی:

  در مدیریت پسماند می‌توان ۵۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرد

  «هایده شیرزادی» بانوی گیلانغربی که برنده جایزه محیط زیست در سال ۱۳۸۳ و کارآفرین برتر ملی در سال ۱۳۸۵ بوده، توانسته اولین سایت بازیافت پسماند را در ایران بنیانگذاری کند و به او عنوان «مادر زمین» را داده‌اند.

 • صورت زیبا نمی‌آید به کار؟

  آسیب‌شناسی جراحی زیبایی آقایان؛

  صورت زیبا نمی‌آید به کار؟

  آرایش و پیرایش مردانه در گذشته با قیچی و شانه‌ای کهنه در کنج یک آرایشگاه کوچک خلاصه می‌شد. مرد سپیدمویی که فقط چند مدل مو با همان قیچی دُم بریده برای آقایان انجام می‌داد، خود موهایی صاف و به قول امروزی «واکس یا روغن‌زده» داشت، موی مراجعه‌کنندگان را چنان با آرامش کوتاه می‌کرد که گویی زندگی در همین صدای قیچی با آهنگ ملایمش خلاصه می‌شود.

 • تایید یک مصوبه سازمان بورس در دیوان عدالت اداری

  تایید یک مصوبه سازمان بورس در دیوان عدالت اداری

  مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار با موضوع منع مالکیت انحصاری اشخاص در شرکت‌های تأمین سرمایه،توسط دیوان عدالت اداری تائید شد.

 • آیا رهبران جذاب‌تر از مدیران هستند؟

  آیا رهبران جذاب‌تر از مدیران هستند؟

  این باور وجود دارد که رهبران جذاب‌تر از مدیران هستند و چنین نگاهی تا حدود زیادی درست است. پژوهش‌ها نیز نشان می‌دهد شرکت‌هایی که توسط رهبران اداره می‌شوند، بهتر از شرکت‌هایی که توسط مدیران اداره می‌شوند عمل می‌کنند. اما با این وجود برخی از سازمان‌ها با مدیریت سازگارترند. برخی بر این عقیده هستند که صرف رهبری یا صرف مدیریت کار ساز نیست بلکه بهترین مسیر ترکیب این دو خصلت باهم است. در ادامه به نمونه‌هایی از مدیریت و رهبری اشاره شده است.

 • امتیاز ویژه برای تجارت با روسیه

  امتیاز ویژه برای تجارت با روسیه

  «محمد هزار»، مدیرعامل میربیزنس در نمایشگاه بین‌المللی اوراسیا گفت: ارتباطات بانکی بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو اوراسیا به ویژه فدراسیون روسیه از سال‌های گذشته ابتدا به صورت موقت و بعد دائمی ایجاد شده و ایران عضو اتحادیه اوراسیا شده است.

 • ثبت سومین رکورد ارزش معاملات بورس از ابتدای تابستان

  ثبت سومین رکورد ارزش معاملات بورس از ابتدای تابستان

  در پایان دادوستدهای روز جاری، ارزش معاملات خرد به ۸۲۳۵ میلیارد تومان رسید که سومین رکورد از ابتدای تابستان سال ۱۴٠٢ تا به امروز بوده است.

 • مواظب باشید هوش مصنوعی اطلاعات شما را افشا نکند!

  مواظب باشید هوش مصنوعی اطلاعات شما را افشا نکند!

  پژوهشگران دریافته‌اند ربات هوش‌مصنوعی گفت‌وگوگر چت جی‌پی‌تی(ChatGPT) در صورت درخواست از آن برای تکرار کلمات، می‌تواند اطلاعات شخصی را افشا کند.

 • ناسا به‌دنبال استفاده از فناوری‌ نانو برای تصفیه آب در ماموریت‌های فضایی

  ناسا به‌دنبال استفاده از فناوری‌ نانو برای تصفیه آب در ماموریت‌های فضایی

  ناسا با همکاری مرکز تحقیقات و توسعه مهندسی ارتش آمریکا (ERDC) به‌دنبال استفاده از فناوری‌نانو به‌منظور تصفیه آب در ماموریت‌های فضایی است.

 • افزایش مصرف گاز بیشتر از حد معمول است

  افزایش مصرف گاز بیشتر از حد معمول است

  مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: با وجود آنکه طی دو هفته گذشته، برخی استان‌ها در شمال‌غرب کشور کاهش دمای قابل توجهی داشتند، اما روند افزایش مصرف، به هیچ‌وجه متناسب با کاهش دما نبوده، بلکه بیشتر از حد معمول بوده است.

 • هوش مصنوعی چه نقشی در کسب و کارتان دارد؟

  نتایج یک پژوهش:

  هوش مصنوعی چه نقشی در کسب و کارتان دارد؟

  کسب و کارها می‌توانند به کمک هوش مصنوعی از پیشنهادات و راهکارهای مناسب‌تر و کم هزینه‌تر برای بهبود خدمات مشتری، بهبود کیفیت محصولات و افزایش کارایی و درآمد حاصل از تقلیل هزینه استفاده کنند. اما همه خدمات هوش مصنوعی محدود به این موارد نیست.

 • ۱۵ درصد گرد و غبار کشور ناشی از اراضی کشاورزی است

  ۱۵ درصد گرد و غبار کشور ناشی از اراضی کشاورزی است

  رئیس سازمان ملی حفاظت محیط زیست گفت: ۱۵ درصد گرد و غبار کشور ناشی از اراضی کشاورزی است. ۳۵ درصد خسارت‌های ناشی از گرد و غبار از جانب اراضی کشاورزی بوده است.