• با این چند کار برای کسب و کارتان ایده پردازی کنید

  با این چند کار برای کسب و کارتان ایده پردازی کنید

  راه‌اندازی هر کسب و کاری با شکل‌گیری یک ایده آغاز می‌شود، اما هر ایده‌ای برای پیاده‌سازی و اجرا نیاز به پردازش دارد که برای این پردازش هم باید تکنیک‌های خاصی به کار ببریم. به طور مثال آلبرت انیشتین می‌گوید: «اگر یک ساعت برای فکر کردن روی یک مسئله وقت داشته باشم، ۵۵ دقیقه‌اش را صرف تعریف دقیق صورت مسئله می‌کنم».

 • ایده‌هایی برای بازی سازی در بازاریابی

  ایده‌هایی برای بازی سازی در بازاریابی

  بازی‌سازی یک استراتژی بازاریابی تعاملی است که در آن از عناصر بازی به مثابه وسیله‌ای برای تبلیغ استفاده می‌شود. به بیان ساده، بازی‌سازی استفاده از بازی‌های موجود در وب‌سایت شما برای تشویق تعامل است. در این فرآیند، مصرف‌کننده به‌خاطر رقابتی که انجام می‌دهد یا پاداشی که دریافت می‌کند، به انجام یک عمل سوق داده می‌شود. ساخت بازی شامل فرآیندها، جوایز، تعامل و درگیری بازیکن، و طراحی مراحل می‌شود.

 • بازی سازی در کسب و کار

  بازی سازی در کسب و کار

  بازی‌سازی یک استراتژی بازاریابی تعاملی است که در آن از عناصر بازی به مثابه وسیله‌ای برای تبلیغ استفاده می‌شود. در واقع بازی‌سازی استفاده از بازی‌های موجود در وب‌سایت یا صفحات مجازی برای تشویق تعامل است. در این فرآیند، مصرف‌کننده به‌خاطر رقابتی که انجام می‌دهد یا پاداشی که دریافت می‌کند، به انجام یک عمل وتعامل سوق داده می‌شود.

 • رویای کارآفرینی‌تان را دنبال کنید

  رویای کارآفرینی‌تان را دنبال کنید

  یک کارآفرین اجتماعی بر این باور است در مسیر کارآفرینی اجتماعی باید رویایی را در ذهن داشت و آن را دنبال کرد و مهمتر اینکه از رویای‌مان دست نکشیم و خسته نشویم.

 • چگونه یک تغییر کلامی کوچک می‌تواند میزان فروش را بالا ببرد؟

  چگونه یک تغییر کلامی کوچک می‌تواند میزان فروش را بالا ببرد؟

  بسیاری از مشتریان، گفت و گوهای رضایت بخشی با نمایندگان سازمان‌ها و شرکت‌ها و حتی فروشنده‌ها ندارند. تحقیقات نشان داده است برای حل این مشکل بهتر است فروشنده‌ها از عبارات صریح و قطعی استفاده کنند.

 • ۳ رمز مهم موفقیت در کسب‌وکار

  ۳ رمز مهم موفقیت در کسب‌وکار

  به گزارش کارآفرین نیوز، طبق تحقیقات نشریه هاروارد بیزنس ری‌ویو، هرچقدر که در زندگی حرفه‌ای رشد کنید، تغییرات مغز شما به گونه‌ای پیش می‌رود که توانایی‌ها و ویژگی‌های مدیریتی‌تان تضعیف می‌شود. در این اینفوگرافیک ۳ رفتار اساسی مدیریتی که هرکسی باید در حرفه خود بدان متعهد باشد تا در کسب و کارش موفق شود، معرفی خواهیم کرد

 • با راه‌های مختلف ایده‌پردازی آشنا شوید

  با راه‌های مختلف ایده‌پردازی آشنا شوید

  چاشنی ضروری هر کسب و کاری ایده‌پردازی است و همه کسب و کارها از کوچک و بزرگ، ساده یا پیچیده با یک ایده اولیه‌ کار خود را آغاز کرده‌اند. درواقع کارآفرینی و راه‌اندازی کسب و کار با نیروی ایده‌پردازی جان می‌گیرد و این موضوع آنقدر دارای اهمیت است که یک کارآفرین برای اینکه بتواند در کارش موفق شود، باید آن را به عنوان یک فعالیت دائمی در نظر بگیرد. به طور کلی سه مدل ایده پردازی برای کسب و کارهای وجود دارد؛ فردی، مشتری محور و گروهی که هر کدام را توضیح داده‌ایم.

 • ایده‌پردازی تا چه اندازه در دوام کسب‌وکارها تأثیر دارد؟

  ایده‌پردازی تا چه اندازه در دوام کسب‌وکارها تأثیر دارد؟

  تاثیر ایده پردازی در رشد کسب و کارها موضوع مهمیه و پژوهش‌های زیادی هم برایش انجام شده‌ است. مثلا پژوهشی در نیجریه انجام شده تا بررسی شود این تاثیرگذاری روی کسب و کار چجوری است. محققان به این نتیجه رسیدند که جستجوی ایده‌ها و شناسایی فرصت‌ها در طول ۶ ماه باعث رشد کسب و کار می‌شود

 • چند درصد ایرانیان قصد دارند در سه سال آینده کسب‌ وکار جدیدی آغاز کنند؟

  چند درصد ایرانیان قصد دارند در سه سال آینده کسب‌ وکار جدیدی آغاز کنند؟

  براساس گزارش دیده‌بان جهانی کارآفرینی ْْ۲۰۲۳، در میان افرادی که می‌خواهند کسب‌وکار جدیدی را در سه سال آینده آغاز کنند، اوضاع کشورهای با درآمد سرانه کمتر از ۲۰هزار دلار (کشورهای سطح c)، مساعدتر است.

 • کارآفرینی زن و مرد نمی‌شناسد

  کارآفرینی زن و مرد نمی‌شناسد

  یک بانوی کارآفرین بر این باور است نباید کارآفرینی را جنسیت‌زده کرد. او در این باره می‌گوید: از واژه زنان کارآفرین یا مردان کارآفرین نمی‌توانم استفاده کنم و با این عبارت مخالفم. کارآفرین بودن جنسیتی نیست و نباید آن را جنسیتی کرد؛ بلکه روحیه‌ای است که به جمعی بودن یا مهارت داشتن ارتباط دارد.

 • بیش از موفقیت، به فکر کسب تجربه باشید

  بیش از موفقیت، به فکر کسب تجربه باشید

  رییس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف:دانشجویان و افراد کم تجربه‌ای که قصد ورود به عرصه فناوری را دارند باید بدانند مسیری که در پیش دارند پرچالش است، اما همین فراز و فرودهای مسیر می‌تواند سرعت دست‌یابی به موفقیت را بیشتر کند، به شرطی که از شکست نترسند و بیش از موفقیت به فکر اندوختن تجربه باشند.

 • اول کارمندی، بعد کارآفرینی

  اول کارمندی، بعد کارآفرینی

  مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان کیاهوشان آریا خطاب به کارآفرینان جوان می‌گوید: کارآفرینی نیاز به تجربه دارد و این تجربه را می‌توان با کارمندی، به ویژه در شرکت‌های استارتاپی و کار در موقعیت‌های مختلف به دست آورد. توصیه نمی‌شود که کارآفرینی را از صفر شروع کنید.

 • بیشتر ایرانی‌ها از راه‌اندازی کسب و کار نمی‌ترسند

  بیشتر ایرانی‌ها از راه‌اندازی کسب و کار نمی‌ترسند

  گزارش سال ۲۰۲۳ دیده‌بان جهانی کارآفرینی نشان می‌دهد که بیشتر ایرانی‌های مورد پرسش قرار گرفته‌ گفته‌اند که در صورت داشتن فرصت مناسب از راه‌اندازی کسب و کار نمی‌ترسند.

 • راه‌اندازی کسب و کار راحت نیست

  راه‌اندازی کسب و کار راحت نیست

  موسس روستاتیش خطاب به کارآفرینان جوانی که به تازگی وارد این عرصه شده‌اند، می‌گوید: راه‌اندازی کسب‌وکار راحت نیست و کارآفرینان جوان با شناخت مسائل و مشکلاتی که در کارآفرینی وجود دارد، وارد شوند. بنابراین باید برای خودشان انگیزه‌های مختلف ایجاد کنند که در این زمینه ماندگار شوند.

 • ۲۰ مورد از پردرآمدترین شغل‌های دنیا در ۲۰۲۳

  ۲۰ مورد از پردرآمدترین شغل‌های دنیا در ۲۰۲۳

  جدیدترین رتبه‌بندی جهانی شغل‌ها نشان می‌دهد بسیاری از مشاغل پزشکی پردرآمدترین در سال ۲۰۲۳ هستند. این رتبه‌بندی بر اساس شاخص‌هایی مانند: متوسط حقوق، نرخ بیکاری، آینده شغلی، سطح استرس، تعادل کار و زندگی و حجم رشد ۱۰ ساله صورت گرفته است.

 • سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف تهران از لنز کارآفرین نیوز

  سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف تهران از لنز کارآفرین نیوز

  سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف تهران از اول شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد و تا هفتم ادامه دارد.

 • در کارآفرینی اورجینال باشید

  کارآفرین و رئیس کمیسیون صنایع ایران:

  در کارآفرینی اورجینال باشید

  علیرضا کلاهی صمدی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران معتقد است که کارآفرینان باید به دنبال ایده‌های جدید بروند و، تقلید نکنند و اورجینال باشند.

 • تغییر در باورهایتان را بپذیرید

  تغییر در باورهایتان را بپذیرید

  یک کارآفرین اجتماعی خطاب به کارآفرینان جوان تأکید می‌کند: اگر می‌خواهید وارد عرصه کارآفرینی و این حرفه ارزشمند شوید باید باورهای‌تان را به صورت مداوم تغییر دهید و تغییرات دائمی را بپذیرید.

 • رتبه جهانی اینترنت ایران

  رتبه جهانی اینترنت ایران

  براساس تازه ترین آمار سایت جهانی اسپید تست که مربوط به یک ماه گذشته است، اینترنت سیار ایران بدون تغییر نسبت به ماه پیش در جایگاه ۶۷ از میان ۱۴۳ کشور جهان قرار دارد. همچنین اینترنت ثابت با سه رتبه افت به جایگاه ۱۴۸ در میان ۱۸۲ کشور جهان رسیده است.

 • زندگی جنگـل‌ها به درآمد سـرانه کشـورها وابسته است

  زندگی جنگـل‌ها به درآمد سـرانه کشـورها وابسته است

  براساس برآورد یک متخصص محیط زیست، زمانی که سرانه تولید ناخالص داخلی یک کشور به ۶۲۰۰ دلار می‌رسد، جنگل زدایی در آن کشور متوقف می‌شود و یا جنگل‌کاری رخ می‌دهد. همچنین نتایج مطالعات دانشگاه هلسینکی نیز نشان می‌دهد در بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۵، مساحت جنگلی کشورهای با درآمد بالا و متوسط به ترتیب ۱.۳۱ درصد و ۰.۵درصد افزایش یافته، در حالی که در ۲۲ کشور کم‌درآمد ۰.۷۲ درصد کاهش یافته است.

 • یک روز پر بار، خود به خود اتفاق نمی‌افتد!

  یک روز پر بار، خود به خود اتفاق نمی‌افتد!

  کارآمد بودن و بهره‌وری به این معنا نیست که چند ساعت می‌توانید کار کنید یا چند کار را از لیست وظایفتان تیک می‌زنید، بلکه به این معناست که کارها و وظایف خود را به شیوه‌ای موثر و کار آمد انجام بدهید.

 • وضعیت محیط کسب و کار استان‌ها ایران در بهار ۱۴۰۲

  وضعیت محیط کسب و کار استان‌ها ایران در بهار ۱۴۰۲

  بر اساس نتایج حاصل از پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران در بهار ۱۴۰۲، بخش صنعت مساعدترین و بخش خدمات نامساعدترین محیط کسب‌وکار را داشته‌اند. به گفته فعالان اقتصادی مشارکت‌کننده در این پایش، «غیرقابل پیش‌بینی بودن و تغییرات قیمت مواد اولیه و محصولات»، «دشواری تأمین مالی از بانک‌ها» و «بی‌ثباتی سیاست‌ها، قوانین و مقررات و رویه‌های اجرایی ناظر بر کسب‌وکار» نامناسب‌ترین مؤلفه‌های محیط کسب‌وکار کشور نسبت به سایر مؤلفه‌ها بوده‌اند.

 • چند درصد از ایرانی‌ها دانش، مهارت و تجربه برای آغاز کسب‌وکارشان را دارند؟

  چند درصد از ایرانی‌ها دانش، مهارت و تجربه برای آغاز کسب‌وکارشان را دارند؟

  بر اساس گزارش ۲۰۲۳ دیده‌بان جهانی کارآفرینی بیش از نیمی از ایرانی‌ها بر این باورند که مهارت و تجربه کافی برای راه اندازی کسب و کار را دارند. با این حال در میان کشورهای گروه C که درآمد سرانه آنها کمتر از ۲۰ هزار دلار است، ایران پایین‌ترین جایگاه را دارد.

 • در تیر ۱۴۰۲بیشترین و کمترین ثبت‌نام سجام در کدام استان‌ها بوده است؟

  در تیر ۱۴۰۲بیشترین و کمترین ثبت‌نام سجام در کدام استان‌ها بوده است؟

  آخرین آمار ارائه شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه نشان از آن دارد که در بهار ۱۴۰۲ تعداد یک میلیون و ۵۵ هزار و ۱۸۵ سهامدار در سامانه سجام ثبت‌نام و یک میلیون و ۳۶۹ هزار و ۵۴۲ نفر احراز هویت شده‌اند.

 • هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو +عکس

  هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو +عکس

  هجدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات لوازم و مجموعه‌های خودرو با حضور بیش از ۵۸۰ شرکت داخلی و بیش از ۴۶۹ شرکت کننده خارجی از جمله از کشورهای ایتالیا، آلمان، هند، چین، ترکیه، امارات، کره جنوبی، تایوان و اندونزی از روز گذشته (۲۲ مرداد) تا ۲۵ مرداد در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

 • راه‌حل‌های یک کارآفرین برای عبور از مراحل سخت کارآفرینی

  راه‌حل‌های یک کارآفرین برای عبور از مراحل سخت کارآفرینی

  مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان سمیتک برای راه‌اندازی موفق یک استارتاپ و عبور از مراحل سخت کارآفرینی بر توجه خاص به مواردی همچون داشتن تخصص‌های مختلف هم‌بنیانگذاران، محدود بودن تعداد آنها،عدم همپوشانی وظایف و نکات مهم دیگری از این دست تأکید دارد.

 • چند درصد ایرانیان معتقدند برای آغاز کسب‌وکار فرصت‌های خوبی در کشور وجود دارد؟

  چند درصد ایرانیان معتقدند برای آغاز کسب‌وکار فرصت‌های خوبی در کشور وجود دارد؟

  بر اساس گزارش دیده‌بان جهانی کارآفرینی در سال ۲۰۲۳بیش از نیمی از ایرانیان معتقدند که فرصت‌های خوبی برای راه‌اندازی کسب و کار در کشور وجود دارد، با این حال در میان کشورهای گروه C ایراناز همه ضعیف‌تر است.

 • صنایع کوچک و متوسط را بشناسید

  صنایع کوچک و متوسط را بشناسید

  برای تعریف صنایع کوچک و متوسط در کشورهای مختلف معیارهای کمی متفاوتی مانند تعداد کارکنان و میزان گردش مالی و ... مطرح می‌شود. اما با توجه به تعاریف گوناگون معمولا کسب و کارهای کوچک و متوسط از سه ویژگی کیفی برخوردارند که این ویژگی‌ها به آنها ماهیتی متفاوت از صنایع بزرگ داده است.

 • چگونه وفاداری کارکنان به کسب و کار را افزایش دهیم؟

  چگونه وفاداری کارکنان به کسب و کار را افزایش دهیم؟

  وفاداری کارکنان به یک کسب و کار به اندازه وفاداری مشتریان به محصول و برند اهمیت دارد. کارکنان در محیطی که از سخت کوشی، تعهد و مشارکت مثبت آنها پشتیبانی شود وفادارتر می‌شوند.

 • یک کسب و کار راه بیاندازید، نه یک شغل!

  یک کسب و کار راه بیاندازید، نه یک شغل!

  اگر چرخ کسب و کارتان بدون شما نمی‌چرخد، یعنی شما کسب و کار ندارید، بلکه فقط یک شغل دارید. کسب و کار واقعی به فرد وابسته نیست و باید بتواند بدون شما هم کار کند. پس از همان اول راه، هدف‌ها و خواسته‌های‌تان را مشخص کنید و تمرکزتان را روی ایجاد سیستم و تشکیل تیم حرفه‌ای بگذارید.