• لیکویید شدن در بازار ارزهای دیجیتال چگونه است؟

  لیکویید شدن در بازار ارزهای دیجیتال چگونه است؟

  فعالیت در هر بازاری، ریسک خود را دارد اما فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال، ریسک متفاوتی دارد که بخشی از آن، طی ماه‌های گذشته، اتفاق افتاده است، بر این اساس، احتمال لیکویید شدن در این بازار مالی افزایش یافته است.

 • اقتصاد دریامحور از نیازهای کشور است

  اقتصاد دریامحور از نیازهای کشور است

  معاون اول رئیس‌جمهور گفت: اشتغالزایی و تولید مسکن از برنامه ها و رویکردهای جدی دولت است و اگر جهاد سازندگی با جدیت در این زمینه ورود کند، دولت اعتبارات مورد نیاز آنها را تامین می‌کند.

 • سبز شدن بورس در پاییز

  سبز شدن بورس در پاییز

  در چهارمین روز پاییز، بورس آفتابی بود و معامله گران و فعالان بازار سرمایه، پس از هفته ها بالاخره شاهد یک روز سبز و صعود شاخص کل تا ارتفاع یک میلیون و ۳۳۴ هزار واحدی و صعود شاخص هم وزن تا ارتفاع ۳۸۸ هزار واحدی بودند.

 • چشم‌انداز روشن صنایع مرتبط با انرژی‌های تجدیدپذیر

  چشم‌انداز روشن صنایع مرتبط با انرژی‌های تجدیدپذیر

  تازه ترین گزارش سازمان بین المللی کار و آژانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر (IRENA) نشان می دهد به رغم طولانی شدن پاندمی و تشدید ناامنی در زنجیره تأمین انرژی، تعداد مشاغل ایجاد شده در حوزه انرژی های تجدیدپذیر امیدوار کننده است که از تاب آوری بالای این مشاغل در بحران ها حکایت دارد.

 • عبور خرید تضمینی گندم از ۷ میلیون تن

  عبور خرید تضمینی گندم از ۷ میلیون تن

  همزمان با پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندمکاران، طلب کشاورزان بابت تحویل گندم به زیر ۱۰ هزار میلیارد تومان رسید که این مبلغ نیز به زودی پرداخت می‌شود.

 • توافق ۲۲ بندی برای ۱۱۶۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات

  توافق ۲۲ بندی برای ۱۱۶۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات

  بر اساس توافق ۲۲ بندی وزارت صمت، وزارت اقتصاد و بانک مرکزی برای حمایت از تولید، پرداخت ۹۳۳ هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش و ۲۳۴ هزار میلیارد تومان سرمایه ثابت به بخش صنعت و معدن توسط بانک‌ها در سال ۱۴۰۱ هدفگذاری شد.

 • مقاومت برنجکاران برای فروش برنج

  مقاومت برنجکاران برای فروش برنج

  عضو هیأت مدیره شالیکوبی داران استان مازندران ضمن انتقاد از میزان سود دلالان برنج در سال گذشته، گفت: سال قبل دلالان هر کیلو برنج را تا ۱۲۰ هزار تومان به فروش رساندند، درحالی‌که همان برنج را از کشاورز ۳۰ تا ۳۲ هزار تومان خریداری کرده بودند، همین تجربه باعث شده تا برنجکاران برای فروش برنج از خود مقاومت نشان دهند.

 • ناکجاآباد سقوط پوند

  ناکجاآباد سقوط پوند

  شتاب گرانشی پوند در سقوط آزاد موجب شد این ارز در صدر اخبار تمام رسانه های جهان قرار گیرد و اطمینان از عدم توانایی بانک مرکزی این کشور در پیشگیری از ورود پرشتاب به دوران رکود بالا بگیرد.

 • اخطار بانک مرکزی برای افزایش نرخ بهره

  اخطار بانک مرکزی برای افزایش نرخ بهره

  در حالیکه برخی کارشناسان اقتصادی معتقدند نرخ بهره فعلی باید افزایش یابد، بانک مرکزی اعلام کرد، بانک‌های بورسی و دولتی اگر از نرخ های اعلامی پرداخت سود تخلف کنند به هیات انتظامی معرفی خواهند شد.

 • مخالفان اروپایی تحریم گاز روسیه پُرشمار می‌شوند

  مخالفان اروپایی تحریم گاز روسیه پُرشمار می‌شوند

  با نزدیک شدن به دسامبر؛ موعد اجرای تحریم پیشنهادی کشورهای غربی علیه گاز روسیه، اختلاف نظرها میان کشورهای این اتحادیه نمایان شده است به گونه ای که اطمینان تحلیلگران از ناکارآمدی این طرح، افزایش یافته است.

 • خبر جدید وزیر اقتصاد از سهام عدالت

  خبر جدید وزیر اقتصاد از سهام عدالت

  وزیر اقتصاد در پاسخ به این سوال که آیا تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت به پایان امسال می‌رسد؟ گفت: انتظار ما خیلی زودتر از آن است.

 • آسیب دیدگاه‌های سنتی به شرکت‌های دانش‌بنیان

  آسیب دیدگاه‌های سنتی به شرکت‌های دانش‌بنیان

  عضو اتاق بازرگانی تهران ضمن تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از ظرفیت‌های موجود در راستای تولید ماشین‌آلات در کشور هستند، گفت: همچنان در بدنه دولت همان دیدگاه‌های سنتی نسبت به شرکت‌های دانش‌بنیان وجود دارد که برای آنها مشکل‌ساز شده است.

 • نرخ جهانی بهره؛ به کجا چنین شتابان؟

  نرخ جهانی بهره؛ به کجا چنین شتابان؟

  تداوم پاندمی، آغاز جنگ گسترده میان دو کشور بزرگ تولیدکننده مواد غذایی و بحران انرژی در جهان، موجب شد شرایط اقتصادی سال ۲۰۲۲ به گونه ای پیش برود که بانک های مرکزی اقتصادهای پیشرفته، شاید بیش از همیشه برای افزایش پیاپی نرخ بهره اقدام می کنند و تقریبا دیگر اقتصاددانان و سرمایه گذاران اطمینان دارند که در اکثر نشست های بانک های مرکزی، افزایش ولو اندک نرخ بهره در دستور کار خواهد بود.

 • کاهش بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح سه ماهه

  کاهش بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح سه ماهه

  بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح سه ماهه خود نزدیک شد بطوریکه این توکن به پایین‌ترین سطح روزانه ۱۸ هزار و ۸۵۹.۷۵ دلار سقوط کرد.

 • نرخ تورم شهریور به ۴۲.۱ درصد رسید

  نرخ تورم شهریور به ۴۲.۱ درصد رسید

  مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم سالانه شهریور ماه ١٤٠١ برای خانوارهای کشور به ٤٢,١ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ٠.٦ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

 • تایید مصوبه حق مسکن کارگران، تشریفاتی است

  تایید مصوبه حق مسکن کارگران، تشریفاتی است

  حمید حاج اسماعیلی کارشناس ارشد بازار کار با اشاره به اینکه کاهش حق مسکن، رویه معمولی نبود، گفت: افزایش حق مسکن در یک مذاکرات سه‌جانبه بین نمایندگان دولت، کارفرمایان و کارگران انجام می‌شود که مجموع حداقل حقوق کارگران را تامین می‌کند، بنابراین بخشی از حقوق حقه کارگران است که در قالب حداقل تعریف شده است.

 • اجرای الگوی کشت با افزایش تعرفه صادرات هندوانه و خربزه

  اجرای الگوی کشت با افزایش تعرفه صادرات هندوانه و خربزه

  در حالیکه در سال ۱۴۰۰ بیش از ۹۰۲ هزار تُن هندوانه، صادرات داشته‌ایم و از خودکفایی گندم در ابتدای دهه ۹۰ به واردات ۷ میلیون تُن گندم رسیدیم، معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد، حداقل ۱۰۰ درصد افزایش تعرفه‌ای برای محصولات آب بر خواهیم داشت.

 • پیاده روی زائران رضوی

  پیاده روی زائران رضوی

  هر ساله با فرا رسیدن دهه پایانی ماه صفر و ایام شهادت حضرت امام رضا(ع) زائران زیادی با پای پیاده از نقاط مختلف کشور راهی مشهد مقدس و زیارت امام هشتم می شوند.

 • تسهیلات بانکی به مشمولان غایب پرداخت می‌شود یا نه؟

  تسهیلات بانکی به مشمولان غایب پرداخت می‌شود یا نه؟

  درحالی پیش از این معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان عنوان کرده بود پرداخت تسهیلات ازدواج بدون استعلام وضعیت نظام وظیفه عمومی مردان به آنها پرداخت می‌شود؛ اخیرا رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا اعلام کرده است که طبق هماهنگی با بانک مرکزی به مشمولان غایب، تسهیلات بانکی تعلق نمی‌گیرد.

 • کدام خانه‌ها بیشترین خریدار را دارد؟

  کدام خانه‌ها بیشترین خریدار را دارد؟

  در حال حاضر به دلیل افزایش قیمت مسکن، واحدهای با متراژ بالا از خریدار کمتری برخوردارند.

 • افزایش حقوق کارمندان به کجا رسید؟

  افزایش حقوق کارمندان به کجا رسید؟

  در روزهای اخیر رییس سازمان برنامه و بودجه و رییس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی در صحبت‌هایی جداگانه، احتمال افزایش حقوق کارکنان دولت را به شیوه‌هایی متفاوت تایید کرده‌اند.

 • خرید بدون پرداخت پول در بورس کالا

  خرید بدون پرداخت پول در بورس کالا

  بانک مرکزی، دستورالعمل استفاده از ابزارهای اعتباری در معاملات بورس‌های کالایی را به شبکه بانکی کشور ابلاغ کرد. بر اساس این دستورالعمل، خریداران کالا از بورس‌های کالایی می‌توانند از ابزارهای تعهدی برای تسویه استفاده کرده و وجه آن‌ را در سررسید به بانک پرداخت کنند.

 • بیانیه تخصصی سازمانهای بین المللی متولی امنیت غذایی

  بیانیه تخصصی سازمانهای بین المللی متولی امنیت غذایی

  تداوم جنگ روسیه و اوکراین و پیامدهای ناشی از آن موجب شد سازمانهای بین المللی فعال در زمینه امنیت جهانی غذا، بار دیگر دست به کار شوند و برای جلوگیری از تشدید بحران گرسنگی در جهانی که هنوز از زیر بار طاقت فرسای پاندمی خارج نشده است هشدار دهند.

 • تب افزایش نرخ بهره در اقتصادهای پیشرفته

  تب افزایش نرخ بهره در اقتصادهای پیشرفته

  در چند ماه اخیر، شرایط به گونه ای پیش رفته است که اقتصادهای پیشرفته برای کنترل نرخ تورم، حربه ای جز افزایش چندین باره نرخ بهره نداشته اند اما برآیند شرایط نشان می دهد چندان در مهار تورم موفق نبوده اند.

 • چین؛ استثنای بزرگ گزارش چشم‌انداز اقتصادی منطقه

  چین؛ استثنای بزرگ گزارش چشم‌انداز اقتصادی منطقه

  بانک توسعه آسیا (ADB) با انتشار تازه‌ترین گزارش چشم‌انداز رشد اقتصادی منطقه، برای دومین بار در ۳۲ سال گذشته، رشد اقتصادی چین را کمتر از رشد اقتصادی سایر کشورهای منطقه پیش‌بینی کرد.

 • کاهش شدید تقاضا برای رمزسفته‌ها

  کاهش شدید تقاضا برای رمزسفته‌ها

  موسسه جی پی مورگان اعلام کرده تقاضا برای رمزسفته‌ها به عنوان ابزار پرداخت به شدت کاهش یافته است.

 • افزایش ۸.۸ درصدی متوسط قیمت مسکن در زمستان ۱۴۰۰

  افزایش ۸.۸ درصدی متوسط قیمت مسکن در زمستان ۱۴۰۰

  متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده در زمستان ۱۴۰۰ برابر ۱۲۷۹۷۵ هزار ریال با میانگین مساحت ١٠٧ مترمربع بوده که نسبت به فصل قبل، ۸.۸ درصد افزایش داشته است.

 • برگزاری مزایده فروش ۱۰۶۲ خودروی قاچاق

  برگزاری مزایده فروش ۱۰۶۲ خودروی قاچاق

  مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی از برگزاری مزایده سراسری ۱۰۶۲ دستگاه خودروی قاچاق و یا به ظن قاچاق در ۶ مهرماه خبر داد.

 • پیش‌بینی سقوط ۴۰ درصدی سهام آمریکا

  پیش‌بینی سقوط ۴۰ درصدی سهام آمریکا

  نوریل روبینی همان اقتصاددانی که بحران ۲۰۰۸ را پیش‌بینی کرده بود، اکنون پیش‌بینی کرده که شاخص S&P سهام آمریکا ۳۰ تا ۴۰ درصد اصلاح می‌کند.

 • افزایش ۱۱.۸ درصدی حجم نقدینگی در مرداد

  افزایش ۱۱.۸ درصدی حجم نقدینگی در مرداد

  حجم نقدینگی در پایان مردادماه امسال (۵۴۰۱۷.۹ هزار میلیارد ریال) نسبت به پایان سال قبل معادل ۱۱.۸ درصد افزایش یافته که در مقایسه با رشد متغیر مذکور در دوره مشابه پارسال ۱.۰ واحد درصد کاهش یافت.