ساناز فرمند تعداد خبر 98

 • آیا رهبران جذاب‌تر از مدیران هستند؟

  آیا رهبران جذاب‌تر از مدیران هستند؟

  این باور وجود دارد که رهبران جذاب‌تر از مدیران هستند و چنین نگاهی تا حدود زیادی درست است. پژوهش‌ها نیز نشان می‌دهد شرکت‌هایی که توسط رهبران اداره می‌شوند، بهتر از شرکت‌هایی که توسط مدیران اداره می‌شوند عمل می‌کنند. اما با این وجود برخی از سازمان‌ها با مدیریت سازگارترند. برخی بر این عقیده هستند که صرف رهبری یا صرف مدیریت کار ساز نیست بلکه بهترین مسیر ترکیب این دو خصلت باهم است. در ادامه به نمونه‌هایی از مدیریت و رهبری اشاره شده است.

 • آیا شهامت دارید در محیط کارتان اعتراض کنید؟

  آیا شهامت دارید در محیط کارتان اعتراض کنید؟

  اگر در محیط کارتان اشتباه یا مشکلی ببینید، آیا شهامتش را دارید که اعتراض کنید یا ترجیح می‌دهید برای حفظ موقعیت یا شغلتان سکوت کنید؟ کتاب «شهامت‌ورزی در محیط کار؛ راه‌های بیان نظر، انتقاد و پیشنهاد بدون ترس» تمریناتی را ارائه می‌دهد که افراد بی‌پرده و رک بتوانند حرفشان را در محیط کار بزنند، به گونه‌ای که موجب گوش دادن دقیق و متفکرانه رهبران و همکاران و اقدام عملی از جانب آنها شود.

 • کشورهایی که از لحاظ شغلی بدترین‌های دنیا هستند

  کشورهایی که از لحاظ شغلی بدترین‌های دنیا هستند

  وب سایت "گلوبال رایت ایندکس" هر سال کشورها را با توجه به شاخص‌هایی مانند رعایت حقوق جمعی کار، رعایت قوانین توسط دولت‌ها و کارفرمایان و رعایت حقوق شناخته شده بین المللی ارزیابی می‌کند. این وب سایت در آخرین گزارش خود اسامی ۱۰ کشور که از لحاظ شغلی بدترین برای افراد شاغل هستند را با توجه به همین شاخص‌ها دسته‌بندی کرده است. براین اساس بنگلادش بدترین کشور است. کشورهای دیگری مانند ترکیه نیز در لیست ده کشور بدتر دنیا قرار دارند.

 • از این سایت‌ها مشتری‌های صادراتی پیدا کنید

  از این سایت‌ها مشتری‌های صادراتی پیدا کنید

  صاحبان کسب و کارهای کوچک زمانی که در مسیر رشد قرار می‌گیرند و پایدارتر می‌شوند برای رشد بیشتر و بین‌المللی کردن برندشان، صادرات را در برنامه‌ریزی‌های کاری‌شان قرار می‌دهند. سایت‌هایی وجود دارد که از طریق آنها می‌شود با شرکت‌های خارجی ارتباط برقرار و محصول و خدمات را معرفی کرد. این سایت‌ها که به اصطلاح به آنها B۲B گفته می‌شود در ویدیوی زیر معرفی شده‌اند.

 • مشتری‌های وفادار باید اولویت اول باشند

  مشتری‌های وفادار باید اولویت اول باشند

  نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که حدود ۷۵ درصد از مشتریان برای شرکت‌هایی که محصولات خوبی ارائه می‌دهند، هزینه بیشتری می‌کنند. بنابراین مشتری وفادار تمام تلاش خود را برای خرید از کسب‌وکارهای مورد علاقه خود انجام می‌دهد. این مشتری‌ها به مرور تبدیل به یک جامعه بزرگ از خریداران می‌شوند.

 • هوش مصنوعی‌هایی که کمک می‌کنه پول دربیاری!

  هوش مصنوعی‌هایی که کمک می‌کنه پول دربیاری!

  یکی از دغدغه‌های مشترک انسان‌ها، کسب درآمد است؛ البته با روش‌های آسان و بی‌دردسر. ظهور هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) باعث شد تا شاهد پدیده جدید کسب درآمد باشیم، در واقع ابزارهای مبتنی بر فناوری AI مسیر کسب درآمد را آسان‌تر و کوتاه‌تر می‌کنند. در این ویدیو چند مورد از آنها گفته شده است.

 • سامانه "چکاد" بستری امن برای صدور چک دیجیتال

  سامانه "چکاد" بستری امن برای صدور چک دیجیتال

  بانک مرکزی با راه اندازی سامانه "چکاد" بستری امن برای صدور چک به صورت دیجتیال فراهم کرده است تا مخاطرات چک‌های کاغذی از بین برود. برای استفاده از خدمت چک الکترونیک کافی است ۳ مرحله را طی کنید؛ ۱_ داشتن حساب جاری با قبلیت صدور دسته چک، ۲_ نصب و همراه سازی همراه بانک، ۳_ نصب و فعالسازی برنامک امضای دیجیتال.

 • مالیات بر حقوق در ۱۴۰۳ چقدر است؟

  مالیات بر حقوق در ۱۴۰۳ چقدر است؟

  با ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۳ سقف معافیت مالیاتی حقوق کارمندان و کارگران مشخص شد. سقف معافیت مالیاتی در تبصره ۱۶ به این صورت است که حقوق‌های ۱۲۰ میلیون تومان معاف از مالیات است. حقوق‌های ۱۲۰ تا ۱۶۸ میلیون تومان ۱۰ درصد، حقوق‌های ۱۶۸ میلیون تومان تا ۲۷۶ میلیون تومان ۱۵ درصد، ۲۷۶ میلیون تومان تا ۴۰۸ میلیون تومان ۲۰ درصد و حقوق‌های بالای ۴۰۸ میلیون تومان ۳۰ درصد مالیات می‌پردازند.

 • چرا کار می‌کنیم؟

  پادکست (۱)

  چرا کار می‌کنیم؟

  سؤالی که معمولاً بسیاری از افراد فکر می‌کنند پاسخش را می‌دانند! پول. بسیاری تصور می‌کنند دلیل اینکه کار می‌کنند پول و کسب درآمد است. اما بری شوارتز در کتاب چرا کار کار می‌کنیم؟ دلایل و شواهد متعددی ارائه میده که ثابت کنه، دلیل اصلی کار خیلی پیچیده‌تر و متفاوت‌تر از اون چیزیه که ما فکر می‌کنیم.

 • شوی بلک فرایدی در ایران

  شوی بلک فرایدی در ایران

  بلک فرایدی برای اولین بار در دهه ۵۰ میلادی برگزار شد. این روز آخرین جمعه از ماه نوامبر و یک روز بعد از جشن شکرگزاری است. دلیل اصلی محبوبیت این روز تخفیف‌های بسیار بالا بر روی تمامی کالاها است که مشتریان ترغیب به خرید می‌کند. سوال این است که بلک فرایدی در ایران چگونه است؟

 • تکنیک ۶ کلاه تفکر

  حل مسئله به کمک سبک‌های مختلف تفکر؛

  تکنیک ۶ کلاه تفکر

  ادوارد دوبونو، پدر تفکر خلاق با ارائه تکنیک ۶ کلاه تفکر سعی کرده به افراد بیاموزد که تک‌بعدی فکر نکنند؛ بلکه به تفکر خود وسعت دهند و به راه‌های خلاقانه برسند تا بتوانند نتایج را طبقه‌بندی کرده و در تصمیم‌گیری و حل مسائل از آن استفاده کنند. در این اینفوگرافی با تکنیک ۶ کلاه تفکر آشنا می‌شوید.

 • اولویت‌های مردم ایران برای سرمایه گذاری

  اولویت‌های مردم ایران برای سرمایه گذاری

  مرکز افکارسنجی ایسپا در مهرماه سال جاری از ۱۲ هزار نفر از مردم بالای ۱۵ سال ایران به روش مصاحبه حضوری پرسیده؛ «اگر شرایط مالی شما به گونه‌ای باشد که بتوانید پس‌انداز کنید. ترجیح می‌دهید پس‌انداز خود را چگونه مدیریت کنید؟». یافته‌های این نظرسنجی نشان می‌دهد، ۳۳.۳ درصد از مردم ایران گفته‌اند اگر پس اندازی داشته باشند ترجیح می‌دهند در زمین و مسکن سرمایه‌گذاری ‌کنند.

 • با قانون جدید، چند سال بعد بازنشسته می‌شویم؟

  با قانون جدید، چند سال بعد بازنشسته می‌شویم؟

  در پنجاه و یکمین جلسه علنی مجلس، بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه در دستور کار قرار گرفت و نمایندگان با تصویب بند «خ» ماده ۲۹ موافقت کردند که بر اساس آن قرار است سن بازنشستگی به صورت پلکانی به ازای سنوات باقی مانده از خدمت افزایش یابد.

 • لوگو برند نیست، یک کوه یخی است!

  لوگو برند نیست، یک کوه یخی است!

  بیش‌­تر مردم وقتی به برند فکر می­‌کنند، اولین چیزی که به ذهنشان می‌رسد لوگوی کسب و کار است. در حالی­‌که لوگو تنها بخشی از یک برند را تشکیل می‌دهد و به­‌طور معمول سریع‌ترین راه ارتباط بصری مخاطب با یک شرکت است.

 • مزایای تفکر سیستمی در کسب‌وکار

  مزایای تفکر سیستمی در کسب‌وکار

  در تفکر سیستمی (Systems Thinking)، سازمان‌ها در جایگاه سیستم‌هایی تصور می‌شوند که در دل یک مجموعه محیطی بزرگ‌تر قرار گرفته‌اند. هرچند برخی‌ تصور می‌کنند که تفکر سیستمی تنها یک نظریه است و گفتن اینکه دقیقا چه ارتباطی بین بخش‌های مختلف یک سیستم وجود دارد، امکان پذیر نیست؛ اما بهره بردن از تفکر سیستمی در کسب و کار می‌تواند تصویر جامع‌تری از وضعیت ارائه و دستاوردهای کسب‌وکار را افزایش دهد.

 • کلاهبرداری پانزی در کمین تو است!

  کلاهبرداری پانزی در کمین تو است!

  پانزی نوعی کلاهبرداری است که در آن کلاهبرداران وعده بازگشت سرمایه و سود بالا و سریع را به سرمایه‌گذاران می‌دهند. در این نوع طرح‌ها، غالباً سود سرمایه‌گذاران اولیه با پول سرمایه‌گذاران نسل دوم پرداخت می‌شود. فرآیند پرداخت سود آن‌قدر ادامه پیدا می‌کند تا در نهایت اسکمرها (طراحان اولیه پروژه) نتوانند به سرمایه‌گذاران بعدی که وارد پروژه می‌شوند، سودی پرداخت کنند. اینجاست که دیگر زنجیره کلاهبرداری به خانه آخر خود می‌رسد و پرونده پروژه بسته می‌شود.

 • هوای تهران برای همه گروه‌های سنی ناسالم است

  هوای تهران برای همه گروه‌های سنی ناسالم است

  کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام بارش باران در چهار استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و خراسان جنوبی، نسبت به ناسالم بودن هوای پایتخت برای همه گروه‌های سنی هشدار داد.

 • ایران ۴ میلیون گیمر حرفه‌ای دارد

  ایران ۴ میلیون گیمر حرفه‌ای دارد

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: آخرین آمار در پیمایش‌ها نشان می‌دهد ۳۴ میلیون ایرانی گیمر هستند که از این عدد ۴ میلیون به صورت حرفه‌ای بازی می‌کنند.

 • چالش بزرگی به نام بازنشستگی

  چالش بزرگی به نام بازنشستگی

  با افزایش تعداد سالمندان ایران در سال‌های آینده، مصارف صندوق‌های بازنشستگی برای ایفای تعهدات آتی افزایش یافته و با کاهش نرخ باروری، تعداد بیمه‌پردازان به صندوق‌ها و در نتیجه میزان منابع وصولی توسط صندوق‌ها نیز کاهش خواهد یافت که این امر چالش بزرگ پیش روی صندوق‌های بازنشستگی به شمار می‌رود.

 • رتبه عجیب ایران در مهاجرفرستی

  رتبه عجیب ایران در مهاجرفرستی

  سالنامه مهاجرتی کشورهای حوزه OECD ( ویرایش ۴۷ ام) که آمارهای مهاجرت جهانی را منتشر می‌کند، آمار و نکات مربوط به مهاجرت ایرانیان را در سال ۲۰۲۳ منتشر کرده است.

 • انباشت ۸ میلیارد دلار فولاد در انبار کارخانه‌ها

  انباشت ۸ میلیارد دلار فولاد در انبار کارخانه‌ها

  تامین پایدار برق و افزایش تولید محصولات فولادی در کنار کاهش تقاضای داخلی و صادراتی این محصول سبب شده تا موجود انبار فولادی‌ها در شهریور ۱۴۰۲ نسبت به ۱۴ ماه گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یابد.

 • عرضه ۱.۳ میلیون تن محصول در بورس کالا

  عرضه ۱.۳ میلیون تن محصول در بورس کالا

  ۱.۳۵ میلیون تن انواع محصولات امروز در بورس کالا عرضه می‌شود.

 • وضعیت شهرک‌های صنعتی نگران‌کننده است

  وضعیت شهرک‌های صنعتی نگران‌کننده است

  عضو خانه صمت گفت: با توجه به هزینه‌های بالای نگهداری و نوسازی زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی، بخشی از عوارض دریافتی شهرداری‌ها از محل قانون مالیات بر ارزش‌افزوده به شهرک‌ها اختصاص یابد.

 • پیش‌بینی خوش‌بینانه‌ از ارزش بیت‌کوین

  پیش‌بینی خوش‌بینانه‌ از ارزش بیت‌کوین

  یک تحلیلگر معروف کریپتو می‌گوید که بیت‌کوین بیش از ۴۰۰ درصد رشد خواهد کرد.

 • مزیت های آموزش کارآفرینی در مدارس

  مزیت های آموزش کارآفرینی در مدارس

  آموزش‌های کارآفرینی به معلمان و دانش آموزان فرصت جدیدی برای امتحان چیزهای نو و متفاوت از آموزش‌های معمول در مدارس می‌دهد.

 • تولید خمیردندان ۱۰۰ درصد گیاهی

  تولید خمیردندان ۱۰۰ درصد گیاهی

  مدیرعامل واحد فناور ارمغان بهداشت امین فراز گفت: خمیردندانی کاملاً طبیعی بدون ذره‌ای ماده شیمیایی که مشابه داخلی و خارجی ندارد، توسط این واحد فناور پارک علم و فناوری همدان تولید شده است.

 • مهلت ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ‌ارشد سال ۱۴۰۳ تمدید شد

  مهلت ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ‌ارشد سال ۱۴۰۳ تمدید شد

  مهلت ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ‌ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ و بیست و نهمین دوره المپیاد علمی- دانشجویی کشور تمدید شد.

 • ثبت‌نام آزمون‌ دکتری تخصصی ۱۴۰۳ از چهارشنبه آغاز می‌شود

  ثبت‌نام آزمون‌ دکتری تخصصی ۱۴۰۳ از چهارشنبه آغاز می‌شود

  فرصت ثبت‌نام آزمون دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۳ از چهارشنبه ۱۷ آبان آغاز می‌شود و داوطلبان تا ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۲ فرصت دارند در این آزمون ثبت‌نام کنند.

 • تصاویر برگزیده مسابقه عکاسی مانگرو ۲۰۲۳

  تصاویر برگزیده مسابقه عکاسی مانگرو ۲۰۲۳

  مسابقه عکاسی مانگرو، اهمیت جنگل‌های حرا در زندگی بشر را نشان می‌دهد. برندگان این دوره از مسابقه که در سال ۲۰۲۳ برگزار شد، اعلام شده‌اند که تصویری از یک ببر در حال انقراض جایزه اصلی مسابقه امسال را به خود اختصاص داده است.

 • تولید روزانه ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت

  تولید روزانه ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت

  وزیر نفت گفت: تولید روزانه نفت از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه به حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه افزایش یافته است.