امیر بابایی تعداد خبر 1340

 • مقایسه ۱۵ ساله قیمت سکه با عیدی کارگران

  مقایسه ۱۵ ساله قیمت سکه با عیدی کارگران

  بررسی عیدی کارگران در ۱۵ سال اخیر نشان می‌دهد از سال ۱۳۹۱ قیمت سکه از حداقل عیدی سبقت گرفت و از سال ۱۳۹۷ نیز از حداکثر عیدی کارگران جلو زد.

 • استارتاپ بانک زمان؛ ارائه خدمات بدون پرداخت پول

  استارتاپ بانک زمان؛ ارائه خدمات بدون پرداخت پول

  موسس استارتاپ «بانک زمان» گفت: در بانک زمان به سالمندان و بازنشستگان کمک می‌شود تا بدون پرداخت پول یکسری خدمات را دریافت کنند، در حالیکه بانک زمان خیریه نیست و این خدمات هم رایگان ارائه نمی‌شود.

 • چرا کارآفرینان عطای کارآفرینی را به لقایش می‌بخشند؟

  چرا کارآفرینان عطای کارآفرینی را به لقایش می‌بخشند؟

  محمد وطن‌پور کارشناس اقتصادی گفت: تعدد دستگاه‌های مجوزدهی شرایط سختی را برای کارآفرینان و فعالان اقتصادی ایجاد می‌کند تا جایی که به‌ستوه می‌آیند و از راه‌اندازی کسب و کار منصرف می‌شوند و به قول معروف عطایش را به لقایش می‌بخشند، اما سوال این است که آیا راه حلی برای این معضل وجود ندارد؟

 • رادیو «ریشه»؛ استارت‌آپی برای سالمندان

  رادیو «ریشه»؛ استارت‌آپی برای سالمندان

  موسس استارت‌آپ رادیو ریشه گفت: ما می‌خواهیم صدای احساسات و نیازهای سالمندان بالای ۶۰ سال باشیم و به عنوان پل ارتباطی میان کسب و کارهای فعال در حوزه سالمندی با سالمندان ایفای نقش کنیم.

 • تعیین دستمزد ۱۴۰۲ سخت‌تر است

  تعیین دستمزد ۱۴۰۲ سخت‌تر است

  کارشناس ارشد کار و اشتغال گفت: تعیین دستمزد ۱۴۰۲ نسبت به سال‌های گذشته، کار سخت‌تری است و پیش از آن امیدوارم نمایندگان مجلس با افزایش حقوق کارمندان در بودجه ۱۴۰۲ راه را برای مذاکرات نمایندگان کارگران باز کنند.

 • فروش متانول، افتخار نیست

  فروش متانول، افتخار نیست

  یک استاد دانشگاه گفت: متانول یک ماده اولیه محسوب می‌شود که ارزش‌افزوده چندانی ندارد و فروش آن نیز موجب افتخار نیست، زیرا با در پیش گرفتن یک مسیر اشتباه، ارزش‌افزوده و اشتغال آن را به دیگر کشورها تقدیم می‌کنیم.

 • کارآفرینی با هنر دختران ترکمن

  کارآفرینی با هنر دختران ترکمن

  سمیه بهبودنیا بانوی کارآفرینی است که توانسته در گنبدکاووس به‌رغم سختی‌ها و ناملایمات، ناامید نشود، فرصت‌یابی کند و در زمینه صنایع دستی دست به اشتغالزایی بزند.

 • مردم متوجه می‌شوند سود شرکت‌های دولتی به کجا می‌رود

  مردم متوجه می‌شوند سود شرکت‌های دولتی به کجا می‌رود

  حسن لطفی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: انتشار صورت‌های مالی شرکت‌های دولتی باعث می‌شود مردم متوجه شوند سود این شرکت‌ها به کجا می‌رود، چقدر مالیات می‌پردازند و وضعیت بهره‌وری آنها چگونه است و آیا این شرکت‌ها عملکرد مثبتی دارند یا خیر.

 • صدور مجوز خانه مسافر؛ اولین مجوز ثبت‌محور

  صدور مجوز خانه مسافر؛ اولین مجوز ثبت‌محور

  مجوز خانه مسافر به عنوان اولین مجوز ثبت‌محور به ساده‌ترین روش و در سریع‌ترین زمان ممکن صادر می‌شودٰ و این امر می‌تواند کمک شایانی به کارآفرینان و فعالان حوزه گردشگری بکند اما تقویت سازوکارهای نظارتی پسینی را نیز بیش از پیش ضروری می‌سازد.

 • پنج پیش‌بینی در مورد صنعت بانکداری و فین‌تک برای سال۲۰۲۳

  پنج پیش‌بینی در مورد صنعت بانکداری و فین‌تک برای سال۲۰۲۳

  فناوری، به ویژه از نوع فناوری‌های نوین به سرعت تمامی عرصه‌های اقتصادی را در نوردیده و در حال ایجا تغییرات بنیادی در فرایندهای تولید کالا و خدمات، علی‌الخصوص در حوزه بانکداری است و این امر بانک‌ها را به مسیرهای متفاوتی در ارائه خدمات به مشتریان خود هدایت خواهد کرد.

 • نامه ۲۰ انجمن صنفی تولیدکنندگان به رییس‌جمهور

  نامه ۲۰ انجمن صنفی تولیدکنندگان به رییس‌جمهور

  ۲۰ انجمن صنفی، تولیدی و صنعتی در نامه‌ای به رییس‌جمهور خواستار توجه به مشکلات صنعت و تامین سرمایه در گردش شدند.

 • ۴۰ درصد صرفه‌جویی در آب کشاورزی با ۶۰ میلیون تومان وام بلاعوض

  ۴۰ درصد صرفه‌جویی در آب کشاورزی با ۶۰ میلیون تومان وام بلاعوض

  عضو هیات مدیره شرکت دانش‌بنیان آبیاری کشاورزی گفت: روش آبیاری که ما به کشاورزان پیشنهاد می‌دهیم ۴۰ درصد در مصرف آب کشاورزی صرفه‌جویی دارد و وزارت جهاد کشاورزی برای اجرای این روش، ۶۰ میلیون تومان وام بلاعوض می‌دهد.

 • معافیت مالیاتی حقوق‌بگیران، مشاغل و اجاره در لایحه بودجه ۱۴۰۲

  معافیت مالیاتی حقوق‌بگیران، مشاغل و اجاره در لایحه بودجه ۱۴۰۲

  یک کارشناس مالیات گفت: ارقام معافیت مالیات در لایحه بودجه ۱۴۰۲ مشخص شده و برای تایید به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است که بر این اساس، حقوق‌بگیران تا ۸۴ میلیون تومان، مشاغل تا ۴۷ میلیون تومان و اجاره نیز تا ۴۷ میلیون تومان درآمد در سال معافیت مالیاتی دارند.

 • اعلام شیوه جدید تعیین دستمزد کارگران در آخر هفته

  اعلام شیوه جدید تعیین دستمزد کارگران در آخر هفته

  نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره حقوق کارگران در سال ۱۴۰۲ گفت: امسال هنوز هیچ عدد و رقمی مدنظر ما نیست اما همچنان حرف‌مان این است که با ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی که الان کارگر می‌گیرد اگر مزد سال آینده ۱۰۰ درصد هم افزایش پیدا کند باز هم جوابگوی هزینه‌ها نیست.

 • بازداشت ۱۵ کلاهبردار رمزارزی

  بازداشت ۱۵ کلاهبردار رمزارزی

  در حالیکه کلاهبرداران رمزارزی در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند تا قربانیان خود را بیابند، ۱۵ فرد مظنون به کلاهبرداری که طرح هرمی ارز دیجیتال را اجرا می‌کردند، بازداشت شدند.

 • بیل گیتس درباره هوش مصنوعی چه فکر می‌کند؟

  بیل گیتس درباره هوش مصنوعی چه فکر می‌کند؟

  بیل گیتس سرمایه‌دار معروف و یکی از بنیان‌گذاران غول نرم‌افزاری مایکروسافت، دیدگاه خود را در مورد وضعیت و ارتباط چند فناوری نوظهور و در حال توسعه، یعنی وب ۳، متاورس و هوش مصنوعی، به اشتراک گذاشت.

 • تامین ایمنی غذایی، محور تولید شرکت دانش‌بنیان

  تامین ایمنی غذایی، محور تولید شرکت دانش‌بنیان

  مدیرعامل و کارآفرین یک شرکت دانش‌بنیان گفت: در کنار اهمیت دادن به امنیت غذایی، ایمنی غذایی نیز مهم است زیرا سلامت انسان را تضمین می‌کند، بر این اساس، فعالیت خود را در راستای تولید کود و آفت‌کش‌های زیستی و ارگانیک قرار دادیم.

 • چرا چالش صدور مجوز کسب‌وکارها ادامه دارد؟

  چرا چالش صدور مجوز کسب‌وکارها ادامه دارد؟

  یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه از لحاظ قانونی هم قانون تسهیل مجوزهای کسب و کار بیان کرده که درگاه ملی مجوزها موظف است بستر صدور خودکار مجوزهای ثبت‌محور را فراهم کند گفت: دستگاه‌های اجرایی خود به مانعی در این راه تبدیل شده‌اند و باید اختیار صدور مجوزهای ثبت‌محور از آنهاگرفته شود.

 • حمایت از تولید و اشتغال‌آفرینی جزو اولویت‌های بانک مرکزی است

  رئیس کل بانک مرکزی:

  حمایت از تولید و اشتغال‌آفرینی جزو اولویت‌های بانک مرکزی است

  رئیس کل بانک مرکزی با تأکید برحمایت از تولید و اشتغال‌آفرینی اظهار داشت: تامین مالی سرمایه در گردش مورد نیاز واحدها و بنگاه‌های تولیدی از اولویت‌های مهم بانک مرکزی است.

 • ۳ منبع قانونی برای تامین اعتبار ۱۰۰ هزار میلیاردی صندوق نوآوری و شکوفایی

  ۳ منبع قانونی برای تامین اعتبار ۱۰۰ هزار میلیاردی صندوق نوآوری و شکوفایی

  معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به شرایط تورمی و افزایش هزینه‌های شرکت‌های دانش بنیان، گفت: امروز اگر بخواهیم صندوق وضعیت سابق خود را داشته باشد، باید سرمایه اولیه آن ۱۲۰ هزار میلیارد تومان باشد؛ از این رو با تصویب اختصاص ۱۰۰ هزار میلیارد تومان به این صندوق، قرار است از ۳ منبع قانونی این اعتبارات تامین شود.

 • چرا سخن گفتن از زمستان سخت ایران نادرست است؟

  چرا سخن گفتن از زمستان سخت ایران نادرست است؟

  رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: کشور ما به عنوان یکی از کشورهای دارنده منابع عظیم انرژی در جهان مطرح است و اگر مشکلی در کشورمان به لحاظ ناترازی وجود دارد، قابل حل است اما اروپا با چالش وابستگی به منابع انرژی خارجی روبرو است و تا الان قطع صادرات گاز روسیه به این قاره برایشان بیش از ۱۰۰۰ میلیارد دلار ضرر داشته، بنابراین مشکل ناترازی گاز ایران با بحران انرژی در اروپا متفاوت است و نمی‌توان آنها را با هم مقایسه کرد.

 • ربع سکه از بورس کالا بخریم یا نه؟

  ربع سکه از بورس کالا بخریم یا نه؟

  بانک مرکزی اعلام کرده که نیم میلیون ربع سکه را در بورس کالا عرضه خواهد کرد، با توجه به شرایط بازار ارز و طلا آیا ربع سکه از بورس کالا بخریم یا نه؟

 • ۵ کتاب برای موفقیت کارآفرینان در کسب‌وکار

  ۵ کتاب برای موفقیت کارآفرینان در کسب‌وکار

  اصلی‌ترین وظیفه یک کارآفرین در مدیریت کسب‌وکار، به‌کارگیری منابع مالی، طبیعی، انسانی و فناوری در جهتی متناسب با پیشبرد اهداف سازمان است، این در حالی است که کسب این مهارت‌ها به میزان استفاده از تجربیات و منابع مطالعاتی و علمی ارتباط دارد.

 • مالیات اشخاص حقیقی در ۱۴۰۱ چگونه محاسبه می‌شود؟

  مالیات اشخاص حقیقی در ۱۴۰۱ چگونه محاسبه می‌شود؟

  یک کارشناس مالیات گفت: تغییرات حدنصاب‌های مالیاتی اشخاص حقیقی از ابتدای ۱۴۰۱ محاسبه می‌شود و مودیان حقیقی در پایان امسال باید بر اساس این نرخ‌ها مالیات خود را بپردازند.

 • روایت تحقیقات و تلاش‌های کارآفرین کشاورزی برای اصلاح بذر ذرت

  روایت تحقیقات و تلاش‌های کارآفرین کشاورزی برای اصلاح بذر ذرت

  یک کارآفرین حوزه کشاورزی که توانسته بعد از ۱۶ سال فعالیت تحقیقاتی، بیش از ۸ رقم ذرت را در فهرست ملی ثبت کند گفت: در نتیجه تلاش‌های صورت گرفته علاوه بر اشتغال‌زایی از این راه ۳۰ درصد از نیاز کشور به واردات بذر نیز کاهش یافته است.

 • نیم‌میلیون ربع‌سکه در بورس کالا عرضه می‌شود

  نیم‌میلیون ربع‌سکه در بورس کالا عرضه می‌شود

  به مناسبت ایام باسعادت میلاد حضرت زهرا «س» و روز زن، تعداد ۵۰۰ هزار قطعه سکه طلای ربع بهار آزادی از طریق بورس کالای ایران عرضه می‌شود.

 • ایده‌های فناورانه برای توسعه صنعت دریا رقابت می‌کنند

  ایده‌های فناورانه برای توسعه صنعت دریا رقابت می‌کنند

  چهارمین رویداد ملی کارآفرینی، نوآوری‌ها و صنایع خلاق دریامحور با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

 • رکن اصلی یک استارت‌آپ موفق چیست؟

  رکن اصلی یک استارت‌آپ موفق چیست؟

  یک کارشناس و فعال حوزه استارت‌آپ‌ها معتقد است اگرچه ایده نو و سرمایه برای راه‌اندازی و توسعه استارت‌آپ‌ها مهم هستند اما رکن اصلی این نوع کسب و کارهای جدید را شکل نمی‌دهند.

 • نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی از امروز برگزار می‌شود

  نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی از امروز برگزار می‌شود

  نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات کشاورزی، نهاده‌ها و سیستم‌های نوین آبیاری از امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

 • استفاده از «رمزارز» در قانون ابهام دارد

  استفاده از «رمزارز» در قانون ابهام دارد

  شورای نگهبان با بررسی طرح بانکداری اعلام کرد، تعریف قانونی برای رمزارزها وجود ندارد بنابراین گنجاندن و استفاده از این واژه در قانون، ابهام دارد.