شاخص بازارهای بورس اروپا و آسیا؛ به طور مشخص ژاپن، روز سه شنبه تحت تاثیر افزایش تورم آمریکا و نیز موج نگران کننده جدید کرونا در ژاپن با کاهش ارزش مواجه شد.

۲ عامل سقوط سهام در شرق و غرب جهان

به گزارش کارآفرین نیوز به از رویترز، سهام اروپا امروز سه شنبه در حالی کاهش یافت که سهام شرکت های فن آوری، گردشگری و معدن بیشترین خسارت را با افزایش نگرانی ها درباره رشد تورم در آمریکا تجربه کرد.

شاخص استاکس ۶۰۰ برای سهام اروپایی ۱.۶ درصد کاهش یافت اگر چه روز قبل از آن یعنی دوشنبه کاهش شدیدتری را به خود دیده بود.

فضای روانی بازار بعد از ابراز نگرانی ها درباره تورم، سرمایه گذاران را به دوری از سهام مرتبط با رشد در وال استریت ترغیب کرد پیش از آنکه داده هایی درباره قیمت برای مصرف کنندگان (که نشان دهنده میزان تورم است) منتشر شود امری که بسیاری را نگران تجدیدنظر بانک مرکزی آمریکا در سیاست های پولی کرده است.

سهام فن آوری ۲.۲ درصد کاهش یافت تا به پایین ترین سطح ار اواخر مارس تاکنون برسد و در همین حال سهام شرکت های معدنی و فلزات نیز بخشی از ارزش خود را از دست دادند.

سهام سفر و گردشگری و رفاهی ۳.۷ درصد سقوط کرد و سهم گروه اوولوشن جیمینگ سوئد ضربه سختی را با خسارت ۹.۶ درصدی بعد از اعلام تسعیر قراردادهای کلان آن متحمل شد.۲ عامل سقوط سهام در شرق و غرب جهان

اما در شرق نیز اوضاع بازار بورس به ویژه در ژاپن مساعد نبود.شاخص نیکی۲۲۵ ژاپن به عنوان شاخص اصلی این کشور  در معاملات امروز و بعد از کاهش شدید دیروز سهام شرکت های فن آوری در آمریکا با ۳ درصد کاهش مواجه شد.

همچنین ارزیابی ها نشان می دهد که اعتماد سرمایه گذاران به بازار سرمایه با موج جدید کرونا در ژاپن ضعیف تر شده است.شاخص تاپکس ژاپن نیز ۲.۵ درصد سقوط کرد.

شاخص ترکیبی نزدک برای سهام شرکت های فن آوری در بورس وال استریت آمریکا روز گذشته ۲.۵۵ درصد کاهش داشت. شاخص اس اند پی ۵۰۰ (استاندارد اند پورز) به نسبت ۱.۰۴ درصد و شاخص صنعتی داوجونز نیز به نسبت یک دهم درصد کاهش یافت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.