فابیو پانه تا عضو هیات مدیره بانک مرکزی اروپا، با انتقاد از مصرف بالای انرژی در جهان برای استخراج ارزهای دیجیتالی گفت که رمزارزها به یک تهدید واقعی برای تحقق اهداف توسعه پایدار تبدیل شده اند.

انتقاد عضو هیات مدیره بانک مرکزی اروپا از وضعیت رمز ارزها

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از کوین دسک، این اقتصاددان ایتالیایی با بیان اینکه انرژی مصرف شده برای استخراج رمزارزها میزان قابل توجهی است، افزود: تمام تلاش اتحادیه اروپا این بوده است که تولید دی اکسید کربن  را کاهش دهد اما با وجود همه گیری کرونا، شاهد کاهش چشمگیر تولید دی اکسید کربن نبوده ایم که یکی از دلایل اصلی آن همین استخراج ارزهای دیجیتالی است.  

این مقام اروپایی با اشاره به اینکه مصرف برق شبکه بیت کوین در حال حاضر از کل مصرف برق کشور هلند بالاتر رفته است، کنترل و محدود ساختن پیامدهای زیان بار ارزهای دیجیتالی بر روی محیط زیست را از راه های مختلف نظیر قانون گذاری و اخذ مالیات خواستار شد.

فابیو پانه تا، مقابله با پیامدهای محیط زیستی ارزهای دیجیتالی را اولویتی نه تنها در سطح اروپا بلکه در سطح جهانی دانست.  

 برخلاف بیشتر بانک های مرکزی پیشرو جهان، بانک مرکزی اروپا تاکنون کمتر روی خوش به ارزهای دیجیتالی نشان داده و همین مسئاله هم به محلی برای اختلاف نظر اعضای منطقه یورو تبدیل شده است.

در ماه مارس(اسفند) کریستین لاگارد- رییس بانک مرکزی اروپا  در مصاحبه با شبکه بلومبرگ گفته بود برنامه هایی برای راه اندازی ارز دیجیتالی یورو وجود دارد اما انتظار نمی رود این مهم تا چهار سال دیگر اتفاق بی افتد. هنوز یورو دیجیتالی به طور رسمی به تصویب سیاست گذاران این منطقه نرسیده است.

منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند.   

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.