سال ۹۹ با وجود شیوع بیماری کرونا بیش از ۳۰۰ نفر از فارغ‌التحصیل ایرانی ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا همکاری‌ با مراکز علمی داخلی را آغاز کردند.

همکاری ۳۰۰ نخبه ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی داخلی

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سال گذشته دنیا با عوارض بیماری کرونا دست به گریبان بود و تعاملات بین‌المللی به گونه‌ای دیگر رقم خورد و جهان اتفاقات و شیوه‌های جدیدی را در ارتباطات بین‌المللی تجربه کرد. در این روزهای سخت شیوع کرونا با وجود همه پیش‌بینی ها مبنی بر کمرنگ شدن سطح همکاری‌ها و بازگشت نخبگان به کشور، بیش از ۳۰۰ نفر از فارغ التحصیلان ایرانی ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا از طریق برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور همکاری خود را با مراکز علمی و فناوری داخلی آغاز کردند که نسبت به زمان مشابه در سال ۹۸ تقریبا ۲ برابر شده است.

همچنین سال ۹۹ در قالب این برنامه، به صورت ویژه نشست‌های مجازی با متخصصان و محققان ایرانی مقیم کانادا، آمریکای شمالی و برخی کشورهای اروپایی با هدف معرفی برنامه‌های معاونت علمی و فناوری و بنیاد ملی نخبگان با محوریت طرح‌ها و برنامه‌های حمایتی در حوزه مربوط به کرونا برگزار شد.

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور کمک کرده است تا پروژه های مختلفی در حوزه‌های زیست فناوری،  دارو،  واکسن و همچنین فناوری اطلاعات (هوش مصنوعی، بیگ دیتا و ...) تعریف شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.