به گفته معاون توسعه اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرآیند پرداخت تسهیلات تکلیفی مشاغل خانگی یک‌ماه و نیم زودتر نسبت به سال گذشته شروع می‌شود.

پرداخت وام مشاغل خانگی در ۱۴۰۲ چگونه است؟

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از فارس، «محمود کریمی بیرانوند»، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی گفت: امسال یک‌ماه و نیم زودتر از سال گذشته از ۱۶ اردیبهشت به استان‌ها ابلاغ کردیم و فرآیند پرداخت تسهیلات تکلیفی مشاغل خانگی ظرف یکی، دو هفته آینده در استان‌ها آغاز می‌شود.

وی نرخ تسهیلات تکلیفی مشاغل خانگی را ۴ درصد عنوان و اعلام کرد: این منابع از محل منابع خود بانک‌ها و به صورت تسهیلات تکلیفی قرض‌الحسنه با نرخ ۴ درصد خواهد بود و با تسهیلات تبصره ۱۸ که با منابع بانک‌ها اهرم می‌شود، تفاوت دارد و نرخ آن فقط ۴ درصد است.

کریمی بیرانوند خاطرنشان کرد: ۸ بانک عامل برای پرداخت تسهیلات تکلیفی مشاغل خانگی همکاری می‌کنند و نرخ همه این تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد تعیین شده است.

معاون توسعه اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد ایجاد اشتغال مشاغل خانگی به صورت پایدار یا پوشش بیمه‌ای این افراد، گفت: الزام بیمه برای مشاغل خانگی نداریم چون یک شغل به صورت خویش‌فرمایی در خانه و منزل ایجاد می‌شود و فرد باید مهارت کسب کند.

وی افزود: اگر خود فرد داوطلب بود می‌تواند از بیمه‌های موجود مانند تأمین اجتماعی و سایر بیمه‌ها استفاده کند.

معاون وزیر کار ادامه داد: اعتبارات این بخش در سال جاری نسبت به سال قبل ۳۳ درصد رشد کرده و از ۳ هزار میلیارد تومان به ۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی همچنین در مورد سقف تسهیلات فردی در مشاغل خانگی گفت: براساس مصوبه شورای پول و اعتبار، سقف تسهیلات فردی در مشاغل خانگی ۱۵۰ میلیون و در مشاغل پشتیبان تا سقف ۴۰ نفر به ازای هر نفر ۱۰۰ میلیون تومان و در سقف ۴ میلیارد تومان پرداخت خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.