در چهارمین روز از نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس ۲۰۲۳ در پارک فناوری پردیس با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور از مرکز نوآوری سازمان اداری و استخدامی کشور رونمایی شد.

مرکز نوآوری سازمان اداری و استخدامی کشور رونمایی شد

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳، نخستین مرکز نوآوری سیستم‌های اداری استخدامی با حضور میثم لطیفی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی کشور و تنی چند از مدیران در این حوزه در روز پایانی نمایشگاه اینوتکس۲۰۲۳ افتتاح شد.

لطیفی در حاشیه برگزاری این مراسم گفت: نیاز به آینده مطلوب در حوزه‌های مختلف و آینده‌نگری مناسب جهت بهبود مستمر جریان اداری - استخدامی، رونمایی از مرکز نوآوری در سیستم‌های اداری استخدامی با منشاء نوآوری و خلاقیت و نگاهی به تجربیات استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان در این حوزه در بخش دولتی را ضروری ساخت.

او افزود: تحول در نظام حکمرانی آینده با تغییراتی در بخش نظام اداری ایجاد می‌شود و در این راستا استفاده از ظرفیت نخبگان و پزوهشگران و برقراری حلقه ارتباطی فی مابین آنها با مراکز ذیربط می‌تواند موجبات تغییر و تحول بهینه در این حوزه را ایجاد کند.

وی با بیان اینکه نظام اداری سیستم عامل اداری کشور است، اظهار داشت: چنانچه این نظام دارای ضعف باشد نمی‌توانیم شاهد تحولات اداری باشیم و قرارگرفتن در مسیر تحول به دشواری صورت می‌گیرد، از سویی چون مخاطب و نتایج روند اجرایی شدن این پروسه ۸۵ میلیون نفر جمعیت کشور است جایی برای آزمون و خطا نیست و باید با دقت و اهمیت بسیاری به مرحله اجرا درآید.

معاون رئیس‌جمهور کشور ادامه داد: ایجاد فضای مناسب برای نخبگان و پزوهشگران، حمایت از گروه‌های محقق و ... از اهداف اجرای این پروژه است که با شناسایی و معرفی افراد ذیصلاح به مراکز ذیربط انجام می‌شود.

لطیفی در پایان یادآور شد: در مرحله نخست اجرای رونمایی از این مرکز از ظرفیت‌ها و تیم‌های موجود در نهادهای مختلف استفاده می‌شود و سپس با راه اندازی سامانه‌ای ویژه شرایط مناسب‌تری جهت شناسایی ظرفیت‌های موجود راه‌اندازی خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.