مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه درباره اعتبار ساخت خط ۱۰ مترو تهران گفت: در مجموع ۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار اولیه برای پنج ایستگاه و ۲۰ کیلومتر مسیر پیش بینی شده است.

خط ۱۰ مترو تهران با  ۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار احداث می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز ، علی امام  روز چهارشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی خط ۱۰ مترو تهران اظهار داشت: کارفرمای این پروژه ۴۳ کیلومتری شهرداری تهران و شرکت مترو است و همچنین مشاور کارفرما نیز شرکت مهندسین بهرو و مجموعه مهندسین مشاور فربر است که مطالعات چهار خط جدید مترو ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ را انجام داده‌اند.

وی با اشاره به ابلاغ بازنگری طرح جامع ریلی شهر تهران توسط وزیر کشور در خرداد ۱۳۹۹، افزود: شرکت مترو بنابر قاعده کار از مشاوران ذی صلاح برای طراحی نخست چهار خط جدید مترو تهران استفاده کرد و این اقدام منجربه کلنگ زنی خط ۱۰ مترو در شهریور سال گذشته شد.

به گفته مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه، خطوط جدید در مطالعات، قطعه بندی شده و برای هر قطعه نیز اولویت‌هایی درنظر گرفته شده که براساس همین مطالعات، قطعه بین میدان دریاچه چیتگر تا میدان کتاب اولویت نخست شهرداری است و اولویت دوم از میدان دریاچه تا وردآورد خواهد بود که درنهایت این خط به تهرانپارس می‌رسد.

امام افزود: امیدواریم تا پایان شهریور مطالعات نخست این چهار خط جدید به پایان برسد، درحال حاضر مطالعات و طراحی‌ فاز یک این قطعه به طول ۱۴.۵ کیلومتر به پایان رسیده و تمامی موضوعات و مطالعات ژئوپلیتیک آب‌های سطحی، پدافند غیرعامل، مطالعات زیست محیطی و غیره  مدنظر قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه تاکید کرد: در این دوره مدیریت شهری  خط ۱۰ بسیار مهم و حیاتی است که ۶ منطقه تهران را از مترو بهره مند خواهد کرد و همچنین این خط از سه منطقه ۲ و ۵ و ۲۲ عبور می‌کند.

 خط ۱۰ مترو تهران به طول کلی ۴۳ کیلومتر با ۳۵ ایستگاه، از محدوده قنات کوثر در تقاطع بزرگراه های شهید زین الدین و شهید باقری شروع شده و در نهایت به ایستگاه وردآورد از خط ۵ مترو تهران متصل خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.