موسسه اس پی گلوبال پلتس پیش بینی کرد قیمت نفت خام برنت در اواسط ۲۰۲۱ به بیش از ۷۰ دلار در هر بشکه برسد.

قیمت نفت به بیش از ۷۰ دلار می رسد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از بیزینس استاندارد، پیش‌بینی اس پی گلوبال پلتس حاکی است که تقاضای نفت و گاز هند در بحبوحه موج دوم کرونا در این کشور و اعمال محدودیت‌های گسترده کاهش یابد. این شرکت رشد تقاضای نفت هند را در ۲۰۲۱ حدود ۳۵۰ هزار بشکه در روز پیش‌بینی می‌کند یعنی کمتر از ۴۸۵ هزار بشکه‌ای که در فوریه(بهمن)  اعلام کرده بود. تقاضای گاز هند هم ۲۵ تا ۳۰ درصد در ماه‌های آینده کاهش می‌یابد.

کانگ وو، سرپرست تحقیقات تقاضای جهانی نفت در آسیا به اس پی گلوبال پلتس می‌گوید: «با توجه به افزایش قابل توجه تعداد موارد ابتلا به کرونا در هند، ما پیش‌بینی تقاضای نفت این کشور را ۱۳۵ هزار بشکه در روز برای ۲۰۲۱ پایین آورده‌ایم، در حالیکه قبلا ۴۸۵ هزار بشکه در روز پیش بینی کرده بودیم».

این شرکت انتظار دارد پس از برداشته شدن محدودیت ها، تقاضا رو به افزایش رود و باعث تحریک رشد اقتصادی و افزایش تقاضا برای نفت و گاز در این کشور شود.

وو گفت: «تقاضا برای ماه آوریل(فروردین) نسبت به ماه قبل کاهش داشته است و ما انتظار یک کاهش دیگر را در ماه مه (اردیبهشت)  داریم ولی انتظار داریم شاهد روند افزایشی تقاضا در نیمه دوم سال جاری میلادی باشیم. پیش‌بینی می‌شود تقاضای نفت در نیمه دوم سال جاری، ۶۵۰ هزار بشکه در روز بیشتر از نیمه اول باشد که نتیجه واکسیناسیون سراسری کرونا و بهبود رشد اقتصادی خواهد بود.

علاوه بر هند، پیش‌بینی تقاضای نفت در ۲۰۲۱ برای غرب اروپا و آمریکای لاتین هم به خاطر محدودیت‌های اعمال شده در نتیجه موج دوم و سوم کرونا، کاهش یافته است.

کانگ وو پیش بینی می‌کند قیمت نفت خام برنت در اواسط ۲۰۲۱ بیش از ۷۰ دلار در هر بشکه باشد.

این شرکت، رشد تقاضای نفت جهان را در سال جاری میلادی، ۵.۱ میلیون بشکه در روز پیش‌بینی کرده است و انتظار دارد این رقم برای ۲۰۲۲ برابر با ۴.۴ میلیون بشکه در روز باشد یعنی ۲۰ درصد کمتر از ۲۰۲۱.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =