معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد، ثبت‌نام دومین دوره مسابقات ملی مهارت نوجوانان در رده سنی ۱۴ تا ۱۶ سال آغاز شد.

دومین دوره مسابقات ملی مهارت نوجوانان برگزار می‌شود

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از تسنیم؛ «غلامحسین حسینی‌نیا»، معاون وزیر کار، مهارت در نوجوانی را غیر از اهمیت در پیشرفت مسیر شغلی، موجب موفقیت‌های اجتماعی نوجوانان و جوانان عنوان کرد و گفت: گروه هدف دومین مسابقات مهارت نوجوانان، رده سنی ۱۴ تا ۱۶ سال (دوره اول متوسطه) پیش‌بینی شده است که در رشته‌های برنامه‌نویسی کامپیوتر، برنامه‌نویسی موبایل، طراحی صفحات وب، طراحی گرافیک و طراحی معماری با نرم‌افزار AutoCad به رقابت می‌پردازند.

وی با تأکید بر فراگیری آموزش‌های مهارتی از سنین کودکی و نوجوانی، تصریح کرد: ضروری است ضمن ایجاد فضای شور و نشاط برای کودکان و نوجوانان، زمینه را برای کسب مهارت آنان فراهم کنیم تا آنها با مهارت و تخصص خود، فردای بهتری را برای خود رقم بزنند.

معاون وزیر با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، نقطه اتصال با اقتصاد جامعه است و به طور مستقیم در خدمت اقتصاد است، اظهار داشت: توجه به مهارت‌آموزی نوجوانان به عنوان کسانی که در مراحل ابتدایی جاده پر پیچ و خم و طولانی مهارت‌آموزی قرار دارند، غیر قابل انکار بوده و برگزاری مسابقات مهارتی برای این قشر خاص، سبب شناسایی «نخبگان مهارتی» در بین این افراد می‌شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، از آغاز ثبت نام دومین دوره مسابقات ملی مهارت نوجوانان در رده سنی ۱۴ تا ۱۶ سال، از ۲۴ اردیبهشت ماه تا ۳۱ خرداد ماه سال جاری با مشارکت وزارت آموزش و پرورش، سازمان مدارس آزاد و دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

دومین دوره مسابقات ملی مهارت نوجوانان برگزار می‌شود

وی بیان داشت: کشورهای توسعه‌یافته، پیشرفت خود را مدیون اهتمام به توسعه مهارت در منابع انسانی به‌طورعام و توسعه آن در مدارس، دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزشی و پژوهشی به‌طورخاص هستند. در این میان، آموزش‌های مهارتی و فنی‌وحرفه‌ای و ترکیب آن‌ها با آموزش‌های رسمی، جایگاه ویژه‌ای دارد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای، مهارت‌آموزی را نردبانی برای آماده‌سازی نوجوانان به بازار کار دانست و اذعان داشت: مهلت ثبت نام تا ۳۱ خرداد ماه است و مرحله انتخابی رقابت‌ها به صورت آنلاین از ۱۸ تیر ۱۴۰۲ لغایت ۲۴ تیر ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: برگزیدگان مرحله انتخابی، به صورت حضوری و پروژه‌محور با یکدیگر برای مشخص نمودن رتبه برتر رقابت می‌کنند.

حسینی نیا، دوره نوجوانی برای کسب مهارت را دوران طلایی و برنامه مهارت‌آموزی منسجم و مستمر برای دانش‌آموزان از آغاز مقطع تحصیلی متوسطه تا مرحله دریافت دیپلم را گام بلند و مؤثری برای ماهر شدن یک نوجوان عنوان کرد و گفت: نوجوانان علاقمند به شرکت در این مسابقات می‌توانند از طریق لینک https://skills.irantvto.ir/news/jsc۰۲/ ثبت نام کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.