موفقیت محققان یک شرکت دانش‌بنیان سبب شد که پلی اتیلن سنگین وکس کاربردی در صنایع لاستیک خودرو، پلاستیک کربنات کلسیم، لوله‌های PVC و انواع پلاستیک را به تولید برسانند و به ۴ کشور صادر کنند.

صادرات محصول یک دانش‌بنیان ایرانی به ۴ کشور

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از آنا، «حشمت‌الله ملکی»، مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره یک شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه در این شرکت به تولید پلی‌اتیلن سنگین وکس می‌پردازیم، گفت: این محصول در صنایع لاستیک خودرو، پلاستیک کربنات کلسیم، لوله‌های PVC، انواع پلاستیک به عنوان روانکار تسریع‌کننده بکار می‌رود، این محصول روان‌کننده در فرآیند پخت پلیمرهای تولیدی، براق‌کننده محصول نهایی و همچنین محافظت‌کننده در مقابل تنش‌های فیزیکی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در این راستا این شرکت دانش‌بنیان در تولید لوله‌های پلی‌اتیلن و پلی‌پروپیلن ۱۷ سال است که فعالیت می‌کند، اظهار داشت: وکس پلی‌اتیلن را در قالب طرح فناورانه، به تولید رساندیم زیرا در صنعت کاربرد زیادی دارد.

این تولیدکننده محصولات وکس پلی‌اتیلن مطرح کرد: توانستیم این مواد پلی‌اتیلن وکس را به کشورهای چین، هند، پاکستان و ترکیه صادر کنیم.

صادرات محصول یک دانش‌بنیان ایرانی به ۴ کشور

وی با بیان اینکه این شرکت در شهرک صنعتی ایلام مستقر شده و تولید چنین موادی می‌تواند اشتغالزایی به همراه داشته باشد، گفت: محصولات وکس این شرکت دانش‌بنیان نسبت به محصولات خارجی مزایای زیادی دارد؛ محصولات داخلی نسبت به نمونه‌های خارجی بازار بسیار گسترده‌تری دارد، اما مزیت قابل توجه آن درصد چربی موجود در محصول است. درصد چربی این محصول جدید توسط سیستم تخلیه باد و هوا به حد استاندارد ملی و بین‌المللی می‌رسد.

ملکی خاطرنشان کرد: دانش فنی محصول پلی‌اتیلن وکس از صفر تا صد بعهده این شرکت دانش‌بنیان بوده است. با توجه به این‌که پروانه تحقیق و توسعه را از وزیر وقت صمت کسب کردیم، با نگاه بر پژوهش و کسب آخرین یافته‌های علمی توانستیم وارد این عرصه شویم.

وی درباره محصول جدید مطرح کرد: این شرکت دانش‌بنیان پیش از اینها در تولید لوله‌های پلی اتیلن و پروپیلن فعالیت داشته است، اما اکنون فرآیند تأسیس و راه‌اندازی تولید وکس پلی اتیلن را برعهده دارد.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان ادامه داد: همچنین علاوه‌بر محصول پلی‌اتیلن وکس، این شرکت پارافین، روغن پارافین جامد و رنگ‌های صنعتی را تولید می‌کند که در صنعت رزین به‌کار گرفته می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.