فروردین ماه سال جاری بانک‌ها ۱۳ هزار و ۸۰۰ فقره وام فرزندآوری به ارزش ۷۷۵ میلیارد تومان پرداخت کردند، اما همچنان ۴۱۷ هزار نفر در صف دریافت این وام قرار دارند.

۴۱۷هزار نفر در صف وام فرزندآوری

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از تجارت‌نیوز، بر اساس گزارشی که بانک مرکزی منتشر کرده است، در فروردین ماه سال جاری در مجموع ۱۳ هزار و ۸۰۰ فقره وام فرزندآوری از سوی ۲۴ بانک کشور پرداخته شده که ارزش این وام‌ها در مجموع به ۷۷۵ میلیارد تومان می‌رسد. این در حالی است پرونده ۴۱۷ هزار و ۸۶۵ نفر از واجدان شرایط دریافت وام فرزندآوری، همچنان روی میز بانک‌ها خاک قرار دارد.

البته طبق آماری که اخیرا رئیس گروه تسهیلات قرض‌الحسنه اداره اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرده، از ابتدای امسال تا ۲۳ اردیبهشت ماه، ۴۴ هزار فقره وام فرزندآوری به مبلغ دو هزار و ۵۸۳ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است.

بانک ملی با پرداخت ۱۴۴ هزار و ۸۲۰ فقره وام به ارزش ۲۷۹ میلیارد تومان، بیشترین سهم از پرداخت تسهیلات فرزندآوری را به خود اختصاص داد. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که تعداد متقاضیان وام فرزندآوری از این بانک، بیش از هر بانک دیگری بوده و همچنان ۹۱ هزار و ۲۳۷ نفر در صف دریافت وام از این بانک قرار دارند. بانک‌های رفاه کارگران، ملت و قرض‌الحسنه مهر ایران نیز بیشترین وام فرزندآوری را پرداخت کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.