با وجود فعال شدن مجدد بزرگترین خط لوله سوخت آمریکا پس از حمله سایبری، پایتخت این کشور همچنان بدون بنزین مانده است.

واشنگتن تشنه بنزین است

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، با وجود بازگشت به کار خط لوله انتقال سوخت کولونیال، بزرگترین خط لوله سوخت آمریکا، پایتخت این کشور از دیروز بدون بنزین مانده است.

شرکت جمع‌آوری داده‌های پمپ‌های بنزین آمریکا، گس‌بادی، اعلام کرد ۸۷ درصد پمپ‌های بنزین واشنگتن به علت نداشتن بنزین تعطیل شده‌اند. این نرخ، دیروز ۷۹ درصد اعلام شده بود.

گس‌بادی اعلام کرد در کل ۱۴ هزار و ۱۴۴ پمپ بنزین در آمریکا تعطیل شده‌اند که این رقم یک روز پیش ۱۶ هزار و ۲۰۰ ایستگاه بوده است.

۶۵ درصد جایگاه‌های سوخت ایالت کارولینای شمالی بدون بنزین مانده‌اند؛ حدود ۵۰ درصد پمپ بنزین‌های ایالات ویرجینیا، کارولینای جنوبی و جورجیا بدون بنزین هستند.واشنگتن تشنه بنزین است

فعالیت خط لوله انتقال سوخت کولونیال از جمعه ۷ می (۱۷ اردیبهشت) به علت یک حمله سایبری متوقف شد و وحشت خریداران آمریکایی از کمبود سوخت و هجوم به خرید آن موجب شد تا قیمت بنزین آمریکا به بالاترین سطح در ۷ سال اخیر برسد.

تحت تأثیر این اتفاق، میانگین ملی قیمت هر گالن بنزین آمریکا به ۳ دلار رسید که بالاترین سطح در ۷ سال گذشته است. نرخ سه دلاری در حالی رقم خورد که میانگین قیمت بنزین در مدت مشابه سال گذشته میلادی۱.۸۴۷ دلار بوده است.

نکته جالب و تأمل بر انگیز اینکه برای بازگشایی این خط لوله، اپراتور ناچار شد حدود ۵ میلیون دلار باج به هکرها پرداخت کند.

خبرگزاری بلومبرگ به نقل از دو منبع آگاه اعلام کرد خط لوله کولونیال حدود ۵ میلیون دلار به هکرهای اروپای شرقی باج داده است؛ کسانی که با حمله سایبری خود، بزرگترین خط‌لوله انتقال سوخت آمریکا را فلج کرده بودند.

این در حالی است که سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید، جن پساکی، پیش از این اعلام کرده بود که سیاست آمریکا این است که باج پرداخت نشود چرا که هکرهای بیشتری را تشویق به خرابکاری خواهد کرد.

حمله سایبری هفته گذشته توسط گروهی از هکرها به نام دارک‌ساید انجام شد و شرکت کولونیال آمریکا را مجبور کرد خط‌لوله انتقال سوخت ۵ هزار و ۵۰۰ مایلی خود را تعطیل کند. در این حمله از یک بدافزار استفاده شده بود که فایل‌های یک شبکه یا دستگاه این خط‌لوله را به هم ریخته و باعث شده بود سیستم غیرقابل استفاده شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =