جایزه‌ تحویلِ گندم توسط دولت به قیمت تضمینی به کشاورزانی که پیش از تصویب جایزه، گندم خود را تحویل داده‌اند تعلق می‌گیرد و به‌زودی به حساب همه گندمکاران واریز خواهد شد.

جایزه تحویل گندم به زودی به حساب گندمکاران واریز می شود

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، «حسن حنان» معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به افزایش قیمت و میزان خرید تضمینی گندم در نشست پایش بازار کالاهای اساسی گفت: پیش‌بینی شده امسال تا هشت میلیون تن گندم در کشور خریداری شود.

وی با بیان اینکه این مقدار گندم در قالب حدود ۲۰۰ هزار محموله از گندمکاران ۱۰ استان تحویل گرفته شده است، خاطرنشان کرد: خرید تضمینی گندم نسبت به مدت مشابه سال پیش رشد پنج درصدی به دلیل آغاز زودهنگام برداشت گندم در کشور دارد.

پیش از این در اطلاعیه ای اعلام شده بود که خرید تضمینی گندم در حال حاضر در استان‌های ایلام، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، هرمزگان، کرمان، کرمانشاه و کهگیلویه و بویراحمد در جریان است و این میزان خرید در ۱۸۶ مرکز و از ۶۶ هزار کشاورز و در قالب ۲۰۲ هزار محموله خریداری شده که نسبت به مقطع مشابه سال گذشته از نظر مقدار خرید سه درصد افزایش و از نظر ارزش ۲ برابرشده است.

در سال جاری هر کیلوگرم گندم با قیمت چهار هزار تومان به اضافه یک هزار تومان جایزه تحویل (در مجموع ۵ هزار تومان) خریداری می‌شود که نسبت به سال گذشته دو برابر شده است. با توجه به اضافه شدن مبلغِ جایزه‌ تحویلِ گندم توسط دولت به قیمت تضمینی قبل که چهار هزار تومان بود، این جایزه همچنین به کشاورزانی که پیش از تصویب جایزه یک هزار تومانی، گندم خود را تحویل داده‌اند تعلق می‌گیرد و به‌زودی به حساب همه گندمکاران واریز خواهد شد.

در سال‌های اخیر به دلیل خودکفایی در تولید گندم و خرید از کشاورزان داخلی، ورود این محصول به کشور ممنوع بود و غیر از مواردی برای تکمیل ذخایر کشور توسط شرکت بازرگانی دولتی، مجوزی برای واردات گندم برای بخش خصوصی صادر نشده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =