رییس هیات مدیره بانک کارآفرین با اشاره به آمارهای عملکردی این بانک تاکید کرد: بانک کارآفرین در شاخص‌های سنجشی عمدتا جایگاه بهتری نسبت به سایر بانک‌ها دارد و در سامانه آرش نیز بانک کارآفرین به لحاظ شاخص‌های CAMELS به عنوان شاخص سلامت و استحکام مالی، در رتبه نخست قرار دارد.

برترین بانک در شبکه بانکی هستیم

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، «محمدرضا خورسندی»، رییس هیات مدیره بانک کارآفرین در گردهمایی سراسری مدیران و روسای شعب با اشاره به برگزاری کارگروه‌های تخصصی، مباحث مطرح شده در این کارگروه‌ها را بسیار خوب و ارزنده خواند و گفت: در این کارگروه‌ها مسایل و موضوعات مهمی مطرح و بررسی شد و امیدواریم که جمع‌بندی و تصمیم‌گیری خوبی برای رسیدن به اهداف سال ۱۴۰۲ تدوین شود.

وی در کسوت رییس کارگروه حاکمیت شرکتی به ذکر تجربه بانکداری در دنیا پرداخت و گفت: اخیرا در صنعت بانکداری ایران موضوع ناترازی بانک‌ها بسیار به گوش می‌رسد و متاسفانه در صنعت بانکی کشور برخی بانک‌ها با زیان انباشته مواجه هستند که می‌تواند سیستم بانکی را دچار مشکلات بزرگی کند.

خورسندی وجود موسسات مالی و اعتباری در سال‌های گذشته را یکی از مشکلات صنعت بانکداری در ایران خواند و افزود: خرید ملک توسط این موسسات با پول سپرده‌گذاران به امید سود بیشتر دقیقا مشکل بزرگی بود که در آن مقطع زمانی دامن موسسات مالی و اعتباری را گرفت.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته تورم به عنوان ابزار منفعت و سود عمل کرده و موجب شده تا بعضا برخی کم‌کاری‌ها پوشش داده شود تصریح کرد: با افزایش تورم و ارزنده شدن ملک‌های خریداری شده توسط برخی بانک‌ها مشکلات آنها تا حدی پوشش داده شد اما امیدواریم که تدابیر لازم اندیشیده شود تا صنعت بانکی با مشکل مواجه نشود.

رییس هیات مدیره بانک کارآفرین با بیان اینکه در بانک‌های بین المللی به صراحت اعلام می‌شود که تا سقف یک عدد ثابت سپرده سرمایه‌گذاری شده تحت بیمه بانک قراردارد، و مبالغ بالاتر تحت بیمه نیستند، گفت: این امر تکلیف سپرده گذار برای ریسک‌های احتمالی سپرده گذاری را مشخص می‌کند اما در ایران دقیقا به این گونه عمل نمی‌شود.

خورسندی با اشاره به آمارهای عملکردی بانک کارآفرین تاکید کرد: بانک کارآفرین در شاخص‌های سنجشی عمدتا جایگاه بهتری نسبت به سایر بانک‌ها دارد و در سامانه آرش نیز بانک کارآفرین به لحاظ شاخص‌های CAMELS به عنوان شاخص سلامت و استحکام مالی، در رتبه نخست قرار دارد.

برترین بانک در شبکه بانکی هستیم

وی با خطاب به روسای شعب با بیان اینکه «بدانید بانک‌تان در چه جایگاهی قرار دارد و مشتریان‌تان هم بدانند با چه بانکی همکاری می‌کنند»، گفت: داشتن استحکام مالی مناسب، نقدینگی قابل اتکا، نسبت کفایت سرمایه بالاتر از حدود تعیین شده بین‌المللی، NPL حدودا ۳.۵درصدی، شاخص‌هایی است که بانک کارآفرین را از سایر بانک‌ها متمایز کرده است.

خورسندی خطاب به گلایه برخی روسای شعب در خصوص اعطای سود بالا به سپرده‌ها از سوی برخی بانک‌ها ادامه داد: بانکی که سود ۲۷-۲۸ درصدی پرداخت می‌کند یعنی بانکی است که دچار مشکلات نقدینگی است اما بانک کارآفرین فاقد این مشکل است.

رییس هیات مدیره بانک با اشاره به اینکه «می دانیم مشکلاتی داریم و سعی می‌کنیم آنها را برطرف کنیم»، خاطر نشان کرد: مشکلات زیرساختی در حوزه IT در حال برطرف شدن است و انشاءالله در چند ماه آینده CORE جدید بانک نیز جایگزین شده و امیدواریم از این بخش نیز شاهد مشکلات و گلایه‌ها نباشیم.

خورسندی مشکلات ناشی از تامین ارز را نیز خارج از حیطه اختیارات بانک خواند و گفت: برخی مسایل و تصمیم‌گیری‌های بیرونی در این موضوع موجب نواقصی شده است که امیدواریم در سال جاری کمتر با آن مواجه باشیم. بانک کارآفرین امکان پیشرفت هر چه بیشتر را دارد و با همراه شدن با تکنولوژی‌های روز باید بتوانیم مشتریان جدید و خوب را جذب کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.