سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان از امروز قیمت انواع روغن خوراکی مایع را ۳۵ درصد و روغن جامد را ۳۰ درصد گران کرد.

روغن خوراکی ۳۵ درصد گران شد

به گزارش کارآفرین نیوز، براساس اعلام سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان از امروز ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ قیمت انواع روغن مایع ۳۵ درصد و قیمت انواع روغن جامد ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت.

در همین ارتباط شرکت صنعتی بهشهر اعلام کرده است:  این قیمت ها براساس واردات با ارز یارانه ای (هر دلار ۴۲.۲۰۰ ریال) می‌باشد در صورت هر گونه تغییر در نرخ ارز ترجیحی کالاهای اساسی قیمت فروش محصولات شرکت نیز به تبع آن تغییر خواهد کرد.

دو ماه پیشتر، چالش کمبود روغن خوراکی مدت‌ها مردم را درگیر خود کرده بود و هر بار مسئولان با اتخاذ سیاست های مختلف سعی در حل این مشکل داشتند.

روغن خوراکی ۳۵ درصد گران شد

کمیابی روغن به ویژه نوع جامد در بازار، از شهریورماه سال ۹۹ آغاز شد؛ موضوعی که برای آن از دلایلی چون تحریم‌ها، مشکلات ارزی و انتقال آن، عدم تخصیص ارز برای واردات و احتکار برخی از توزیع‌کنندگان نام‌برده می‌شد.

برخی بر این باور بودند که دلیل اصلی برای کمبود روغن به رفتار مصرف‌کنندگان بازمی‌گردد، زیرا مردم از ترس گران شدن روغن، بیش از نیاز و مصرف عادی، روغن تهیه می‌کنند؛ این موضوع نیز باعث شد که روغن، کمتر از قبل عرضه شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =