در پی نگرانی‌هایی که در مورد اثرات منفی رمزارزها بر محیط‌ زیست وجود دارد، رمزهای دیجیتالی همچون کاردانو و لایت‌کوین با پایداری بیشتر محیط‌ زیستی، دوباره در کانون توجه قرار گرفته‌اند.

روند ریزشی بیت کوین برای سومین روز متوالی ادامه یافت

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، اگرچه برخی فعالان و ناظران بازار رمزارزها نسبت به پیامدهای محیط زیستی آن ها از جمله بیت کوین ابراز نگرانی کرده اند، مارک کوبان- مدیرعامل باشگاه دالاس ماوریکز و میلیاردر مشهور آمریکایی- در پیامی توییتری نوشته است که ارزهای دیجیتالی با وجود مصرف برق بالا به نفع محیط زیست در آینده خواهند بود و مجموع تحت مدیریت وی کماکان به پذیرش بیت کوین، اتریوم و دوج کوین به عنوان ابزارهایی مناسب و راحت برای انجام تراکنش های مالی لازم ادامه خواهد داد.  

یک راه حل برای این معضل، استخراج با استفاده از انرژی پایدار است اما برای آن تضمینی وجود ندارد زیرا در بسیاری از بخش‌های جهان، سوخت‌های فسیلی همچنان ارزانترین منبع انرژی هستند و آلایندگی محیط زیست همچنان ادامه خواهد داشت.

روند ریزشی بیت کوین برای سومین روز متوالی ادامه یافت

با این حال راهکار دیگری هم پیدا شده است که هدف آن، ارائه جایگزین برای برخی از بنیان‌های آلاینده است. رمزارزهای دیگری معروف به آلت‌کویین برای رفع برخی از این مشکلات پاگرفته‌اند.

کاردانو یا به بیان دقیق‌تر آدا، معروفترین رمزارز سازگار با محیط‌ زیست است که از این بستر برای انجام تراکنش‌ها استفاده می‌کند؛ زیرا مبنای آن گواه سهام است نه گواه کار، در روش گواه سهام، کاربران به جای آن که با رایانه‌ها کارهایی بیهوده وآلاینده در شبکه انجام دهند تا کار کردن خود را اثبات کنند، بر اساس مقدار رمزارزی که در اختیار دارند استخراج می‌کنند. یعنی بی آن که به اندازه روش گواه کار به مصرف انرژی نیاز باشد، می‌توان همان محدودیت‌های لازم را برقرار کرد.

گویا این وضعیت، پس از سخنانی که ماسک به زبان آورد، به نفع کاردانو خواهد بود. حتی بر اساس پیامی که بنیاد کاردانو، گرداننده این فناوری، در توییتر منتشر کرده است، با توجه به همسانی اهداف کاردانو و تسلا، امکان همکاری بین این دو سازمان وجود دارد.

با افزایش مقبولیت ارزهای دیجیتالی، مسیر آن ها به سمت کاربردهای خردتر نیز هموار شده است. قرار است یکی از شهرهای کوچک در ایالت داکوتای شمالی در آمریکا به نخستین شهر این ایالت تبدیل شود که ارزهای دیجیتالی را به عنوان ابزاری برای پرداخت قبوض قبول می کند. به گفته شهردار شهر ویلی استون، قبوض شهری و عوارض از این پس در این شهر با استفاده از ارزهای دیجیتالی از جمله بیت کوین قابل پرداخت خواهند بود.  روند ریزشی بیت کوین برای سومین روز متوالی ادامه یافت

به فاصله چند ساعت پس از آنکه ایلان ماسک- مدیرعامل تسلا- در تغییر موضعی عجیب اعلام کرد که قبول بیت کوین برای خرید محصولات این شرکت به دلیل نگرانی های زیست محیطی متوقف شده است، دفتر خدمات مالی داخلی آمریکا هم از آغاز رسیدگی به تخلفات صرافی بایننس- بزرگ ترین صرافی ارزهای دیجیتالی در جهان- به اتهام پولشویی و تخلفات مالیاتی گسترده خبر داد. مقر صرافی بایننس در جزایر کایمن و سنگاپور قرار دارد.  

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۲۱۷۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۳۱ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۵ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۸ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی آمریکا)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

نام قیمت درصد تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته تغییرات قیمتی یک هفته اخیر
بیت کوین ۴۵ هزار و ۳۸۳.۰۲ ۴.۸۷ درصد کاهش ۲۰.۵۷ درصد کاهش
اتریوم ۳۴۵۰.۱۰ ۷.۳۵ درصد کاهش ۱۰.۷۳ درصد کاهش
بایننس کوین ۵۵۱.۰۸ ۳.۶۹ درصد کاهش ۱۶.۱۳ درصد کاهش
دوج کوین ۰.۵۰ ۰.۰۵ درصد کاهش ۱۴.۴۲ درصد افزایش
کاردانو ۲.۰۹ ۷.۷۵ درصد کاهش ۱۹.۵۱ درصد افزایش
تتر ۰.۹۹ ۰.۰۱ درصد کاهش ۰.۰۱ درصد کاهش
ریپل ۱.۴۰ ۳.۴۹ درصد کاهش ۶.۸ درصد افزایش
پولکا دوت ۴۰.۳۵ ۱۱.۴ درصد کاهش ۲.۰۱ درصد افزایش
بیت کوین کش ۱۱۲۱.۵۰ ۶.۰۳ درصد کاهش ۱۵.۱۶ درصد کاهش
یونی سواپ ۳۵.۲۴ ۶.۲۳ درصد کاهش ۹.۱۲ درصد کاهش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.