تعداد ۷۵میلیون سهم شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان، چهارشنبه این هفته به‌ عنوان دومین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با نماد "فتوسا" در فرابورس ایران عرضه می‌شود.

دومین عرضه اولیه سال ۱۴۰۰ ، چهارشنبه روانه فرابورس می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز، تعداد ۷۵میلیون سهم شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان معادل ۱۵ درصد سهام این شرکت، چهارشنبه این هفته(۲۹ اردیبهشت) عرضه می‌شود.این میزان سهام در محدوده قیمتی ۷۱۲۹ تا ۷۸۴۲ تومان برای هر سهم و با سهمیه ۱۳۰سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد.

همچنین مدیر این عرضه شرکت کارگزاری بانک سپه و متعهدین خرید نیز شرکت تامین سرمایه امید به میزان ۳۳.۳۳ درصد و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی حکمت ایرانیان یکم به میزان ۱۶.۶۷ درصد از سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه می‌باشند.

 ۷۵میلیون سهم شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان در حالی عرضه اولیه می‌شود که از این تعداد، ۶۵ میلیون سهم در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم اختصاص خواهد یافت و تعداد ۱۰ میلیون سهم نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.

 بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.