یک فعال کارگری ، واردات کالاهای خارجی را برابر با بیکار شدن کارگران دانست و گفت : جامعه کارگری مخالف برداشته شدن تحریم ها و مراوده با کشورهای دنیا نیست بلکه با واردات بی رویه و ورود کالاهای مشابه تولید داخل مخالف است.

کارگران مخالف واردات بی رویه هستند نه رفع تحریم ها!

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایسنا، هادی ابوی موضوع واردات را در اشتغال کارگران اثرگذار دانست و افزود: در راستای سیاست های نظام و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید داخلی انتظار نداریم که واردات کالا به کشور آزاد شود و به خاطر رفاه عده ای کالا وارد کنیم چون می تواند در بازار کار و اشتغال نیروهای کار تاثیر بگذارد.اما در باره توافقات و رفع تحریم ها می توانیم با اعمال سیاست های اقتصادی مناسب مثل تولید بدون کارخانه ضمن حفظ اشتغال و حمایت از تولید و کارگر ایرانی، مراودات را توسعه دهیم به نحوی که شرکت های خارجی وارد کشور شوند و محصولات تحت لیسانس آنها تولید شود.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران افزود:‌ به طور حتم باید با کشورهای دنیا، از جمله آسیایی و همسایه در ارتباط باشیم؛ آنها نیازمند یکسری از کالاهای ما هستند و ما هم برای تامین مواد اولیه مورد نیاز بنگاه ها  به واردات نیاز داریم . در شرایط حاضر برخی قطعات و مواد اولیه مورد نیاز را به شکل غیر رسمی وارد می کنیم بنابر این لازم است که مراوده داشته باشیم.

ابوی درباره تاثیر لغو تحریم ها بر تولید داخل، گفت: به جای واردات کالای خارجی ، می توانیم دانش فنی آنها را وارد کشور کنیم.

این فعال کارگری با تاکید بر ضرورت کاهش هزینه های تولید، افزود:‌ یکی از وظایف دولت ها این است که به تولیدکنندگان در عرضه کالای با کیفیت کمک کنند. بسیاری از کارخانه ها در خارج کشور ۱۹.۵ ساعت بهره وری دارند ولی در کشور ما این بازدهی زیر ۶ ساعت است. در حال حاضر تولید برای تولیدکنندگان گران تمام می شود و اولین هزینه تحمیلی به آنها مسئله سرمایه ثابت و جا و مکان است لذا باید تولید را به گونه ای پیش ببریم که هم کیفیت تولید بالا برود هم هزینه تمام شده پایین بیاید و در هر حال واردات را به نحوی مدیریت و برنامه ریزی کنیم که به اشتغال موجود، بازار کار، کارگران و تولید داخلی لطمه نزند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =