با انعقاد قراردادی میان پژوهشگاه صنعت نفت و یکی از شرکت‌های فناور، اولین شرکت دانش‌بنیان در این پژوهشگاه مستقر می‌شود.

استقرار اولین شرکت دانش‌بنیان در پژوهشگاه صنعت نفت

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت ،  قرارداد مشارکت پژوهشی میان پژوهشگاه صنعت نفت و یکی از شرکت‌های فناور در خصوص پروژه "سیستم نوین هوازدا با استفاده از نسل جدید ماژول‌های غشایی پوشش‌دهی شده" به امضا رسید.

فراهم‌آوری فرصت و امکان استفاده این شرکت از فضای کار اشتراکی مرکز نوآوری، فضای کارگاهی و آزمایشگاهی پژوهشگاه در راستای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان نوپا و بومی سازی فناوری‌های مورد نیاز صنعت نفت از موضوعات این قرارداد پژوهشی است.

جعفر توفیقی، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، در حاشیه امضاء این قرارداد، گفت: پس از آنکه مرکز نوآوری پژوهشگاه فعالیت خود را آغاز کرد، فراخوانی با هدف جذب استارتاپ‌ و شتاب‌دهنده‌ها برای فعال‌کردن این مرکز منتشر شد و بر همین اساس این شرکت‌ها با توجه به ظرفیت پژوهشی این مجموعه به پردیس‌های سه‌گانه مراجعه کرده و بر حسب موضوعات مورد علاقه این شرکت‌ها و پتانسیل موجود، موضوع مورد پژوهش انتخاب و فعالیت این مجموعه‌ها نیز آغاز می‌شود.

وی با اشاره به انعقاد قراردادی در این زمینه،  گفت: این شرکت در زمینه غشاء و گاز زدایی فعال است و نتیجه این پروژه کاربردهای بسیاری را در صنایع بالادست، پایین دست و محیط زیست دارد.

 رییس پژوهشگاه صنعت نفت افزود:‌ بستری در پژوهشگاه آماده شده است تا محققین این مجموعه در پژوهشگاه مستقر شوند و از امکانات پژوهشگاه استفاده کنند تا در نهایت بتوانیم دانش فنی تولید شده را تجاری و به بازار عرضه کنیم و استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان بیشتر در پژوهشگاه ادامه خواهد داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =