وزیر راه و شهرسازی گفت: از زمان آغاز اجرای طرح سامانه ثبت املاک، یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد به سازمان امور مالیاتی معرفی شده که به موجب قانون باید از آنها مالیات اخذ شود.

١.٣ میلیون واحد مسکن خالی به سازمان امور مالیاتی معرفی شد

به گزارش کارآفرین نیوز ، محمد اسلامی دوشنبه‌ شب در پایان سفر به استان آذربایجان غربی اظهار داشت: طرح سامانه ثبت املاک برای این اجرا می‌شود که خانه خالی وجود نداشته باشد و مسکن از کالای سرمایه‌ای بودن خارج شود.

وی ادامه داد: باید به این امر توجه کرد که مسکن وقتی کالای سرمایه‌ای باشد، از آثار تورمی در بازار متاثر شدهٰ موجب سوداگری می‌شود و به مردم فشار مضاعف می آورد و قیمت به صورت حباب آلود افزایش می‌یابد

اسلامی تصریح کرد:‌ اجرای این طرح در راستای منافع مردم و کشور است ، آسیب پذیری مسکن را از تحولات اقتصادی بازار خارج می‌کند و تنها به عنوان کالای مصرفی نگریسته می‌شود و از سوی دیگر آمار دقیقی از وضعیت مسکن در کشور را به ما ارائه می دهد.

اسلامی با اشاره به اجرای طرح اقدام ملی مسکن در سطح کشور گفت: سیاست ما این است که حداکثر تلاش را خود مردم داشته باشند تا به صورت گروهی واحد مسکونی را احداث کنند و در جایی که شهر محدودیت دارد، به صورت مجتمع احداث می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =