صادرات نفت اوپک به دنبال افزایش تولید برنامه ریزی شده اوپک پلاس در ماه های اردیبهشت و خرداد ، روزانه یک میلیون بشکه افزایش یافت .

صادرات نفت اوپک روزانه یک میلیون بشکه افزایش یافت

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از اویل پرایس، شرکت ردیابی نفتکش‌های پترو لاجستیکس اعلام کرد صادرات نفت اوپک روزانه یک میلیون بشکه در اردیبهشت ماه افزایش یافته است. این درحالیست که ائتلاف اوپک پلاس ۳۵۰ هزار بشکه در روز به تولید خود در این ماه افزوده است.

 ائتلاف اوپک پلاس در اجلاس وزارتی اوایل فروردین تصمیم گرفت به تدریج یک میلیون بشکه در روز نفت بین ماه‌های اردیبهشت و تیر به بازار اضافه کند. قرار بود کل تولید این ائتلاف در اردیبهشت و خرداد ۳۵۰ هزار بشکه در روز و در تیرماه  برابر با ۴۰۰ هزار بشکه در روز باشد.

عربستان هم قرار است کاهش داوطلبانه  یک میلیون بشکه‌ای خود را طی چند ماه آینده متوقف کند. این کشور در ماه‌های  اردیبهشت و خرداد ۲۵۰ هزار بشکه در روز بر تولید خود می‌افزاید. در کل، انتظار می رود ائتلاف اوپک پلاس ۲.۱ میلیون بشکه در روز نفت تا ماه تیر به بازار اضافه کند.

 تصمیم اوایل فروردین، اطمینان سران اوپک پلاس را از توانایی جذب این مقدار افزایش تولید به دنبال گسترش برنامه‌های واکسیناسیون کرونا و آغاز سفرها نشان می‌داد. اوپک پلاس و تمام تحلیلگران انتظار دارند تقاضای جهانی نفت در نیمه دوم ۲۰۲۱ رشد قابل توجهی داشته باشد و تا پایان سال جاری میلادی به سطح قبل از بحران کرونا بازگردد.

شرکت خدمات مالی گلدمن ساچز در پایان فروردین  اعلام کرد انتظار دارد تقاضای جهانی نفت طی ۶ ماه آینده ۵.۲ میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

علیرغم نگرانی‌های ناامیدکننده اخیر در مورد بحران کرونا در هند، بانک‌های سرمایه‌گذاری و آژانس بین المللی انرژی در مورد افزایش تقاضای جهانی نفت در سال جاری میلادی خوشبین هستند.

آژانس بین المللی انرژی در هفته گذشته اعلام کرد ذخایر مازاد نفت که در سال گذشته میلادی انباشته شده بودند تقریباً خالی شده‌اند و افزایش فاصله بین عرضه و تقاضا راه را برای افزایش تولید اوپک پلاس باز کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =