شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه یکهزار واحد افت کرد.

شاخص بورس هزار واحد افت کرد

به گزارش کارآفرین نیوز، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۴میلیارد و ۸۹۲میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۳۱۴میلیارد تومان در بیش از ۳۵۰هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت هزار و ۹۸واحدی در ارتفاع یک‌ میلیون و ۱۷۳هزار و ۵۶۱ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ایران خودرو، بانک تجارت و مخابرات ایران شد و در مقابل شرکت‌های صنایع مس ایران، معدنی و صنعی چادرملو و توسعه معادن و فلزات با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۲۸۵واحد، کل (هم‌وزن) ۳۷۸۶واحد، قیمت (هم‌وزن) ۲۴۵۱واحد، آزاد شناور ۵۵۴۲واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۹۲۱ و ۱۸۱۵ واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۹۶۵میلیون ورقه به‌ارزش ۱۲هزار و ۶۵۵میلیارد تومان در ۱۲۳هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۸واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۷۷۵واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، بیمه پاسارگاد و شیر پاستوریزه پگاه گیلان شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی تندگویان، سنگ آهن گهر زمین و پتروشیمی مارون بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =