نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی در خصوص چت‌بات هوش مصنوعی «بارد» گوگل را مجبور کرد که زمان راه‌اندازی آن را به تعویق بیندازد.

حفظ حریم خصوصی مانع راه‌اندازی هوش مصنوعی گوگل شد

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از آنا، اروپایی‌هایی که می‌خواهند سرویس هوش مصنوعی گوگل بارد (Google Bard) را امتحان کنند، باید منتظر بمانند. کمیسیون حفاظت از داده‌های ایرلند (IDPC)، ناظر اصلی داده‌ها در اتحادیه اروپا، گوگل را مجبور کرده است تا عرضه چت‌بات بارد خود را در این منطقه به تاخیر بیندازد. قرار بود هوش مصنوعی مولد این هفته در اتحادیه اروپا راه‌اندازی شود، اما گراهام دویل، معاون کمیسر IDPC، می‌گوید آژانس او ‌یک جلسه توجیهی از جزئیات حریم خصوصی، ارزیابی تاثیر داده‌ها و اطلاعات پشتیبانی دریافت نکرده است.

به گفته دویل، کمیسیون هنوز در میانه بررسی مداوم چت‌بات بارد است. هنوز مشخص نیست که چه زمانی ممکن است این تحقیقات به پایان برسد، اما قصد دارد در اسرع وقت اطلاعات را با سایر تنظیم‌کننده‌های داده اتحادیه اروپا به اشتراک بگذارد.

سخنگوی گوگل در بیانیه‌ای به انگجت می‌گوید که این شرکت قول داده است پس از بحث درباره تلاش‌هایش با کارشناسان و دولت‌ها، دسترسی گوگل بارد را گسترش دهد. این نماینده می‌گوید که این چت‌بات شامل صحبت با افراد عادی، حریم خصوصی برای پاسخگویی به سوالات و شنیدن بازخورد است.

گوگل در ماه مارس شروع به گسترش دسترسی به بارد کرد، زمانی که به کاربران احتمالی اجازه داد تا در لیست انتظار ثبت نام کنند. در ماه می، لیست انتظار را حذف کرد و در دسترس بودن را به ۱۸۰ کشور و منطقه دیگر گسترش داد. پولتیکو خاطرنشان می‌کند که غول فناوری (گوگل) از اتحادیه اروپا دوری می‌کند، جایی که مقررات عمومی حفاظت از داده‌ها (GDPR) الزامات سخت‌گیری را در مورد نحوه جمع‌آوری و اشتراک‌گذاری داده‌های شخصی تعیین می‌کند.

سایر توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی قبلاً با بررسی دقیق‌تری مواجه شده‌اند. آلمان، ایتالیا و اسپانیا در حال حاضر در حال بررسی چت جی‌پی‌تی در کنار هیئت حفاظت از داده اروپا هستند، و ایتالیا به طور موقت این ابزار را به دلیل نگرانی از اینکه ربات چت و روش‌های آموزشی آن ناقض GDPR استفاده از محتوای دنیای واقعی دیگران باشد، ممنوع کرد. تأخیر برای عرضه بارد در اروپا از نظر تئوری شانس درگیری‌های مشابه را برای گوگل به حداقل می‌رساند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.