سامانه تامین اجتماعی با نام «تامین من» که بیش از یک میلیون کاربر فعال دارد به عنوان نرم‌افزار اصلی این سازمان معرفی شده و به صورت غیرحضوری و رایگان به متقاضیان، مستمری‌بگیران و کارفرمایان خدمات ارائه می‌دهد.

سامانه تامین اجتماعی خدمات غیرحضوری ارائه می‌دهد

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از ایرنا، برنامه کاربردی تلفن همراه «تأمین من» تنها برنامه کاربردی مورد تأیید سازمان تأمین‌اجتماعی برای ارائه خدمات غیرحضوری به مخاطبان این سازمان است که از سوی این سازمان در دو نسخه PWA و Android برای بهره‌برداری عموم کاربران منتشر شده و قابل نصب روی تلفن‌های هوشمند بوده و بهره‌گیری از خدمات آن، رایگان است.

بیمه‌شدگان و متقاضیان برای استفاده از این برنامه کاربردی (نرم‌افزار تأمین‌اجتماعی من) نخست باید نرم‌افزار را از سایت رسمی سازمان تأمین‌اجتماعی بارگذاری کنند. در صورتی که پیش از این در سامانه مربوطه ثبت‌نام نکرده باشند نیز باید در نرم‌افزار تأمین من ثبت‌نام انجام دهند و سپس وارد حساب کاربری شوند.

پس از بارگذاری و ثبت‌نام در سامانه باید بین سه سطح دسترسی بیمه‌شده، کارفرما و مستمری‌بگیر گزینه موردنظر را انتخاب کنند.

امکانات قابل دسترس برای کارفرما در برنامه کاربردی «تأمین من»

بیمه‌شده به موارد مربوط به سوابق؛ مانند همه سوابق، اعلام سابقه، اعتراض به سوابق موجود یا امکاناتی همچون کمک هزینه دوران بارداری، کمک هزینه اروتز و پروتز و درخواست هزینه ازدواج و انعقاد قرارداد دانشجویی دسترسی خواهد داشت.

کارفرما نیز می‌تواند گزینه‌های استعلام بدهی کارگاه، مشاهده جزئیات گردش حساب بدهی را مشاهده کند و مستمری‌بگیران هم به مواردی چون استعلام وضعیت مستمری، مشاهده حکم و فیش حقوقی و صدور گواهی حقوق در صفحه خود دسترسی می‌یابند.

این تعیین سطح نیز قابل تغییر است و متقاضیان می‌توانند با هر سه نوع دسترسی (اعم از کارفرما، بیمه‌شده و مستمری‌بگیر) از این نرم‌افزار استفاده کنند همچنین در صورتی که بیمه‌شدگان (از قسمت نوار افقی پایین صفحه شخصی خود) وارد بخش درمان شوند، می‌توانند مشاهده کنند که «برای دریافت خدمات درمانی تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار دارند یا خیر» در قسمت سلامت الکترونیک هم به همه نسخه‌ها، زمان ویزیت و نام پزشک دسترسی خواهند داشت.

در صورتی که به صفحه نخست بازگردند هم از گزینه «کارتابل» در نوار پایین صفحه شخصی خود می‌توان وضعیت درخواست‌ها اعم از درخواست هزینه ازدواج، کمک هزینه بارداری، درخواست بازنشستگی یا خرید خدمت سربازی را چک کند و در بخش صندوق شخصی من، اسناد و مدارکی موردنیاز را به منظور دسترسی آسان ذخیره کرد.

در گزینه «حساب کاربری» نیز بیمه‌شدگان به اطلاعات هویتی، ثبت و مشاهده شماره حساب بانکی و تغییر شماره موبایل دسترسی خواهند داشت.

همه بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران و کارفرمایان در صورت داشتن سوال، ابهام یا مواجهه با هر مسئله‌ای در زمینه استفاده از این نرم‌افزار می‌توانند موضوع را از طریق سامانه ۱۴۲۰ به سازمان تأمین‌اجتماعی اعلام و پیگیری کنند.

مدیرکل ارتباطات و نظارت مردمی سازمان تأمین‌اجتماعی نیز پیش از این اعلام کرد، سازمان تأمین‌اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان بیمه‌گر اجتماعی - اقتصادی در کشور برای کاهش و رفع مشکلات مردمی، ابهامات، سوالات و دریافت انتقادات و پیشنهادات جامعه هدف، اقدام به راه‌اندازی یک سامانه ارتباطی با عنوان مرکز ارتباطات و نظارت مردمی کرده است.

به گفته محمد منصور عظیم‌زاده اردبیلی اکنون این پایگاه ارتباطی شامل سامانه ۱۴۲۰ در قالب ۲ بخش تماس تلفنی و پیام صوتی، درگاه اینترنتی ۱۴۲۰ (پست الکترونیکی)، سامانه پیامکی و نت‌سرویس (سامانه نسخ الکترونیکی و سامانه خدمات غیرحضوری) و مشاوره‌های حضوری در استان‌ها، ستاد مرکزی و نیز شعب سازمانی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.