مدیرعامل بانک کارآفرین طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت را مدل خوبی برای بخش عمومی و دولت‌ دانست که می‌توانند با بهره‌گیری از آن در راستای اهداف اشتغال زایی و فقر زدایی گام‌های بلندی بردارند.

فرزین: طرح بنیاد برکت الگوی خوبی برای اشتغال‌زایی است

به گزارش کارآفرین نیوز، صبح امروز سه شنبه مراسم «شکرانه ایجاد ۲۲۰ هزار شغل در سال جهش تولید»  و نیز ایجاد  «۲۷۰ هزار شغل در سال جاری» با حضور مدیران شبکه بانکی کشور و مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به میزبانی بنیاد برکت برگزار شد.

در این مراسم دکتر محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک کارآفرین به عنوان مدیر یکی از بانک‌هایی که در تسهیلات‌دهی برای اجرای طرح اشتغال‌زایی با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) همکاری داشته در سخنانی گفت: الگوی طراحی شده توسط ستاد اجرایی الگوی مناسبی است و به راحتی می‌تواند مشکلات بانک‌ها را در زمینه تسهیلات‌دهی به کسب و کارها حل کند.

وی افزود: این طرح ضمن داشتن الگو و مسیر مناسب از یک اجرای درست و دقیق بهره‌مند است که به شبکه بانکی کمک می‌کند دیگر نگران ریسک اعتباری نباشد بطوریکه بانک‌ها می‌توانند اثر تسهیلات خود را رصد کنند.

مدیرعامل بانک کارآفرین با بیان اینکه در دهه ۸۰ خورشیدی نیز طرح‌های تسهیلات خرد کلید خورد اما به دلیل اجرای نامناسب دچار مشکل شد، افزود: کاری که امروز ستاد اجرایی در حال انجام آن است، مشکلات قبل را حل کرده و منابع در آن به اهداف مشخص تعیین شده اختصاص پیدا می‌کند.

فرزین: طرح بنیاد برکت الگوی خوبی برای اشتغال‌زایی است

وی در پایان اظهار داشت: ما هم در بانک کارآفرین در این اقدام شرکت کردیم و امیدواریم سهم خود را در این زمینه افزایش دهیم.

در طرح اشتغالزایی بنیاد برکت، تسهیلات خرد به کسب و کارهای مستعد شناسایی شده توسط بنیاد پرداخت می‌شود و تاکنون با بهره گیری از این طرح قریب به ۲۲۰ هزار شغل در سراسر کشور ایجاد شده است.  
همچنین در این مراسم، تفاهم نامه همکاری ۴ بانک و ادامه همکاری ۶ بانک با بنیاد برکت در خصوص پرداخت تسهیلات در قالب طرح‌های ایجادی، توسعه‌ای و تکمیلی و سرمایه در گردش به افراد حقیقی و حقوقی واجد شرایط معرفی شده توسط بنیاد برکت به امضا رسید

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =