رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از بانک‌های یاری‌ دهنده در اجرای طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت با اعطای تسهیلات به کسب و کارها و پذیرش ریسک این اقدام قدردانی کرد و گفت:‌ این بنیاد در سال جاری ۲۷۰ هزار شغل ایجاد می کند .

بنیاد برکت امسال ۲۷۰ هزار شغل ایجاد می کند

به گزارش کارآفرین نیوز، صبح امروز (سه شنبه )‌مراسم «شکرانه ایجاد ۲۲۰ هزار شغل در سال جهش تولید» و نیز ایجاد  «۲۷۰ هزار شغل در سال جاری» با حضور مدیران شبکه بانکی کشور و مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به میزبانی بنیاد برکت برگزار شد.

در این مراسم رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: امروز شکرانه اجرای ۸۵ هزار طرح با ایجاد ۲۲۰ هزار شغل و حدود ۱۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در بنیاد برکت انجام می شود.

محمد مخبر، افزود: سال گذشته ۳۳۰ هزار شغل از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ایجاد شد که ۳۰ درصد میزان اشتغالزایی در کشور را شامل می شود و از این مجموع ۲۲۰ هزار شغل توسط بنیاد برکت صورت گرفت.

وی امضای تفاهم نامه با ۱۰ بانک با اعتبار ۸ هزار میلیارد تومانی در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها را از دیگر اقدامات بیان کرد و گفت: بنیاد برکت در سال ۱۴۰۰ به دنبال ایجاد ۲۷۰ هزار شغل در قالب ۱۰۰ هزار طرح است که از محل تسهیلات بانکی ، ستاد اجرایی و منابع خود انجام خواهد داد.

مخبر افزود: در سال جاری یکصد هزار طرح با اعتبار ۱۵ هزار میلیارد تومان اجرایی می شود.

مخبر با بیان این جمله که شخصا ضامن تمام تسهیلات اعطایی بانک ها در طرح اشتغالزایی بنیاد برکت هستم، افزود:‌ افراد مشمول این تسهیلات جزو نجیب ترین مردم کشور به شمار می آیند و این طور نیست که مانند برخی‌ چند هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت کنند و حتی با زور دادگاه هم باز نگردانند.

وی با بیان اینکه هم اکنون اشتغالزایی اساس پایداری جمعیت و جامعه است،‌ اظهار داشت: اگر مشکل اشتغال حل شود از نظر امنیت هم کاستی نخواهیم داشت .

مخبر با در ادامه گفت :‌ ۶۰ درصد اشتغال  کشورهای پیشرفته بر عهده مشاغل خرد و خانگی است.

بنیاد برکت امسال ۲۷۰ هزار شغل ایجاد می کند

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام افزود:‌  تصور غلطی وجود دارد که کشورهای توسعه یافته به سمت کسب و کارهای خرد نمی روند در صورتی که  بررسی ها حاکی از آن است ۳۰ درصد GDP (تولید ناخالص داخلی) این کشورها معطوف به همین موضوعات است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در باره رونمایی از سه سامانه در این مراسم نیز توضیح داد :‌ در سامانه مربوط به روستاها در سال ۱۴۰۰، قرار است ۳۰ هزار نفر به روستاهای خود بازگردند.

وی درباره سامانه همدلی برکت نیز افزود:‌ این سامانه به گونه‌ای طراحی شده که مردم بتواند از طریق هبه (بخشش )‌ و قرض الحسنه در اشتغال خرد و خانگی در مناطق محروم حمایت کنند.

مخبر افزود: به ازای هر کمکی که مردم بر روی این سامانه انجام دهند ستاد اجرایی دو برابر سرمایه خواهد گذاشت که بتوانیم این کار را با سرعت بیشتر پیش ببریم.

همچنین در این مراسم، تفاهم نامه همکاری ۴ بانک و ادامه همکاری ۶ بانک با بنیاد برکت در خصوص پرداخت تسهیلات در قالب طرح‌های ایجادی، توسعه‌ای و تکمیلی و سرمایه در گردش به افراد حقیقی و حقوقی واجد شرایط معرفی شده توسط بنیاد برکت به امضا رسید

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =