هنوز بسیار زود است که بگوییم سقوط اخیر بیت‌کوین به معنای پایان روند صعودی سال ۲۰۲۰‌ ـ ۲۰۲۱ بوده یا اینکه فقط افتی در راه رسیدن به قیمت‌های بالاتر باشد، اما آخرین‌بار که ارزش بیت‌کوین به زیر ۴۵ هزار دلار سقوط کرد تنها در مدت‌زمان دو هفته به بیش از ۶۰ هزار دلار رسید.

بازار رمزارزها بالاخره سبز شد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، رویکرد چین در خصوص ارزهای دیجیتالی باعث سردرگمی معامله گران شده است. درحالی که بانک مرکزی این کشور قرار است با راه اندازی یوان دیجیتال به نخستین بانک مرکزی در جهان تبدیل شود که ارز دیجیتالی خود را راه اندازی می کند، برخی منابع خبری اعلام کرده اند چین موسسات مالی و شرکت های پرداخت را از ارایه خدمات مربوط به تراکنش های رمزارزها منع کرده و به سرمایه گذاران در خصوص مخاطرات این دست معاملات هشدار داده است.  

پیش از این هم جنجال های ایلان ماسک کماکان بازار ارزهای دیجیتالی را تحت الشعاع قرار داده بود. پاسخ یک کلمه ای ایلان ماسک به یک فعال توییتری باعث شد تا بیت کوین از ۴۴ هزار دلار هم پایین تر برود. وی در پاسخ به یک توییت که تسلا بیت کوین های خود را فروخته، نوشت: همین طور است. اگرچه خیلی ها این پاسخ را به نوعی تمسخر دانسته اند اما همین یک کلمه برای بیشتر شدن تعداد فروشنده ها کافی بود.   

  مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۲۰۸۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۴.۹ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۲ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۸ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی آمریکا)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

نام قیمت(به دلار) درصد تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته تغییرات قیمتی یک هفته اخیر
بیت کوین ۴۳ هزار و ۵۰۴.۱۴ ۱.۶۵ درصد افزایش ۲۲.۹۲ درصد کاهش
اتریوم ۳۴۱۹.۸۴ ۶.۴ درصد افزایش ۱۵.۳۹ درصد کاهش
بایننس کوین ۵۱۷.۴۹ ۳.۰۳ درصد افزایش ۲۱.۹۲ درصد کاهش
کاردانو ۲.۰۷ ۶.۰۱ درصد افزایش ۱۸.۱۸ درصد افزایش
دوج کوین ۰.۴۸۱ ۰.۲۴ درصد افزایش ۳.۲۳ درصد کاهش
تتر ۱.۰۰ ۰.۰۱ درصد کاهش ۰.۰۱ درصد افزایش
ریپل ۱.۶۰ ۷.۳۸ درصد افزایش ۹.۳۵ درصد افزایش
پولکا دوت ۳۹.۷۲ ۵.۳۸ درصد افزایش ۵.۷۴ درصد افزایش
بیت کوین کش ۱۱۱۳.۸۱ ۷.۴۷ درصد افزایش ۲۳.۳۳ درصد کاهش
لایت کوین ۳۰۵.۲۲ ۱۳.۹۵ درصد افزایش ۱۷.۳۱ درصد کاهش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =