نان به عنوان قوت غالب سفره ایرانی همواره از جایگاه ویژه ای در سبد غذایی خانوار برخوردار بوده است از این رو همواره دولت ها تلاش کرده اند تا با اتخاذ شیوه هایی چون تخصیص یارانه ، توازنی منطقی میان نرخ نان ، وضعیت اقتصادی مردم و درآمد فعالان صنف ایجاد کنند .

باید و نبایدهای افزایش نرخ نان

به گزارش کارآفرین نیوز، از سالیان دور، قبل از اعلام رسمی افزایش  قیمت نان توسط دولت، زمزمه هایی از آن در جامعه به گوش م رسید . امسال نیز  تا این لحظه مصوبه ای در خصوص افزایش قیمت نان ابلاغ نشده است اما به دلیل درخواست اتحادیه نانوایان مبنی بر افزایش قیمت نان، خبر های مربوطه به سرعت پخش  شده است. با وجود اینکه هنوز دولت به طور رسمی گرانی نان را اعلام نکرده است اما شاهد وجود چند نرخی به صورت غیر رسمی در برخی واحدهای  نانوایی سطح کشور هستیم.

گزارشات میدانی از استان های مختلف حکایت از افزایش غیر رسمی نرخ نان دارد.  البته نرخ ها در واحد های نانوایی با استفاده از آرد یارانه ای کاملا متفاوت بوده است و چند نرخی بودن در بازار نان مشاهده می شود، به عنوان نمونه برخی واحد ها نان لواش را با قیمت ۴۰۰ ، برخی  ۴۵۰ تومان و برخی نیز با همان نرخ مصوب سابق یعنی ۳۰۰ تومان به مشتریان عرضه می نمایند.با این که تا این لحظه مصوبه ای در خصوص افزایش قیمت نان ابلاغ نشده است اما شاهد وجود چند نرخی  در واحد های نانوایی سطح کشور هستیم.باید و نبایدهای افزایش نرخ نان

از طرفی دیگر  پس از روی کار آمدن دولت  روحانی  از سال ۹۲ تا به امروز فقط دو بار نرخ نان افزایش پیدا کرده است. ابتدا در سال ۹۳ قیمت این قوت  اصلی مردم نسبت به سال ۹۱ سی درصد افزایش پیدا کرد به گونه ای که در آذر ماه سال ۹۳ قیمت نان سنگک ۸۰۰ تومان، بربری ۶۵۰ تومان، تافتون ۴۰۰ تومان و لواش ۴۰۰ تومان توسط مسئولین مربوطه اعلام شد.

افزایش بعدی قیمت نان در دولت دوازدهم در سال ۹۸ رخ داد. پس از درخواست های مکرر اتحادیه نانوایان سرانجام در شهریور ماه سال ۹۸ با افزایش قیمت نان موافقت و نرخ جدید آن با افزایش ۴۵ درصدی نسبت به گذشته اعلام گردید به گونه ای که در سال ۹۸ قیمت نان سنگک ۱۲۰۰ تومان، بربری ۱۰۰۰ تومان، تافتون ۵۵۰ تومان و لواش ۳۰۰ تومان اعلام شد.

با گذشت حدود دو سال از افزایش قیمت نان این بار نیز اتحادیه نانوایان خواهان تغییر در نرخ آن بوده و از مدت ها قبل درخواست ها خود مبنی بر افزایش قیمت نان را برای دولت ارسال نموده است. با این حال هنوز مصوبه ای مربوط به افزایش قیمت نان توسط استاداران اعلام نشده است، این درحالی است که همان طور که گفته شد وجود چند نرخ در سطح نانوایی به وضوح قابل مشاهده است.

جدول افزایش قیمت نان در دولت های  یازدهم و دوازدهم

باید و نبایدهای افزایش نرخ نان


البته وزارت صمت همچنان از افزایش قیمت نان اظهار بی اطلاعی می‌کند؛ در همین رابطه صدیف بیک زاده مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صمت گفت:  هنوز هیچ گونه خبر رسمی در مورد افزایش قیمت نان ابلاغ نشده، از این رو اگر یک واحد نانوایی اقدام به گران کردن نان کند، این اقدام تخلف بوده و مردم می‌توانند این تخلف را به شماره تماس ۱۲۴ اطلاع دهند تا با متخلف برخورد شود.

همچنین اصغر پابرجا، رئیس اتحادیه فروشندگان نان‌ سنگک در گفت وگو با کارآفرین نیوز خصوص افزایش قیمت نان گفت: هیچ افزایش قیمتی برای انواع نان به خصوص نان سنگک رخ نداده و در حال حاضر با قیمت‌های قبلی نان می‌فروشیم. برخی از نانوایی ها با توجه با افزایش هزینه های موجود قیمت نان را افزایش داده اند که این امر مورد تایید اتحادیه نمی باشد.

 پابرجا با اشاره به اینکه از شهریور سال ۹۹ در حال مکاتبه به منظور افزایش قیمت نان هستیم، گفت: متاسفانه تا به امروز این امر محقق نشده است. با توجه به افزایش قیمت خمیر مایع، مزد کارگر، اجاره بها، بیمه و قیمت آرد این حق طبیعی نانوایان است که قیمت نان افزایش یابد. وقتی اجاره یک واحد رشد ده ها درصدی داشته است چگونه پخت نان برای نانوا صرفه اقتصادی داشته باشد؟

وی در ادامه گفت: متاسفانه برخی مسئولین با بیان اینکه قیمت آرد افزایش خاصی نداشته این را به جامعه تزریق می کنند که افزایش نرخ نان منطقی نیست. مسئولین به این امر دقت ندارند که قیمت آرد فقط ۲۲ درصد بر روی قیمت نهایی نان تاثیر گذار است و ۷۸ درصد تاثیر گذاری نان به علت شرایط بازار است. اگر دولت خواهان افزایش قیمت نان نمی باشد باید مابه به التفاوت آن را به نانوا پرداخت نماید.

باید و نبایدهای افزایش نرخ نان

رئیس اتحادیه نانوایان سنگک در خصوص پیشنهاد اتحادیه به منظور افزایش قیمت نان گفت: پیشنهاد ما این است که براساس تورم دو سال گذشته قیمت نان افزایش یابد و قیمت نان تابع تورم هر ساله شود. با توجه به تورم سال ۹۸ و ۹۹ قیمت نان حدود ۷۰ درصد افزایش یابد که این امر هنوز محقق نشده است.

 پابرجا در ادامه گفت: مسلما افزایش قیمت نان شرایط انگیزشی بیشتری را برای واحد های نانوایی فراهم می آورد تا کیفیت نان نیز افزایش یابد.

از طرف دیگر محمدرضا نظر نژاد رئیس اسبق اتحادیه سنگگ در این باره به کارآفرین نیوز گفت :‌ در سال جاری تمامی هزینه های واحد نانوایی افزایش پیدا کرده است. بیمه در یک سال دو بار افزایش داشته است، حقوق کارگر، کرایه حمل آرد و اجاره بها رشد پیدا کرده است. با این افزایش قیمت ها چگونه یک نانوایی می تواند از پس مخارج واحد خودبرآید؟ از طرفی نرخ مصوب گندم نیز افزایش پیدا کرده است.

نظر نژاد در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: در تهران آرد خوب یافت نمی شود که این منجر به کاهش کیفیت نان می شود. از طرفی در تهران حداقل ۱۰۰۰ واحد نانوایی بیش از ظرفیت  وجود دارد که برای دولت مشکل ساز است. دولت مجبور است به این واحد ها یارانه دهد که این یارانه خود باعث کاهش کیفیت پخت نان شده است. دولت نباید اجازه بدهد واحد های جدید نانوایی تاسیس شود و همچنین در طی چند سال تعداد واحد ها را کاهش دهد. با کاهش تعداد واحد به تعداد واقعی یارانه بیشتر به واحد ها خواهد رسید و درصد افزایش قیمت نان در طی سالیان کمتر خواهد بود.باید و نبایدهای افزایش نرخ نان

همچنین یکی از نانوایان در خصوص وضعیت نرخ نان به کارآفرین نیوز گفت :‌ دو سال است که از طریق اتحادیه پیگیر افزایش قیمت نان هستیم.  نانوا هم به مانند سایر اقشار جامعه نیاز دارد  هر ساله درآمدش افزایش پیدا کند تا پاسخگوی مخارج زندگی باشد ولی دولت وقتی به قیمت نان می رسد مقاومت می کند . با وضعیت فعلی ، افزایش نرخ تورم و  قیمت ها در تمامی حوزه ها، درآمد ما نه تنها ثابت باقی نمانده بلکه کاهشی است. اگر مسئولین حاضر هستند کمیزان حقوق فعلی آنان برابر با دو سال قبل یکسان باشد ما نانوایان نیز قبول می کنیم که قیمت نان افزایش پیدا نکند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =