با هماهنگی اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس مصوبه هیات وزیران مبنی بر انحلال سازمان تعاون روستایی فعلا متوقف می شود.

انحلال سازمان تعاون روستایی متوقف می شود

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از سازمان تعاون روستایی کشور، حجت الاسلام احد آزادیخواه گفت: با هماهنگی اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس مصوبه هیأت وزیران مبنی بر انحلال سازمان تعاون روستایی فعلاً متوقف می‌شود.

دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی افزود: این مصوبه از دو بعد اجرا و زمان مورد انتقاد است. در بحث اجرا این مصوبه قابلیت بررسی نقاط قوت و ضعف همچنین بررسی دلایل کارشناسی دولت برای طرح آن را دارد اما در کل این مصوبه مغایر با قوانین است و نمایندگان مجلس بر اساس قانون می‌توانند اجرای انحلال سازمان تعاون روستایی را از سوی دولت متوقف کنند.

آزادیخواه ادامه داد: در بحث زمان نیز سازمان تعاون روستایی یک سازمان مردمی بوده و دارای تشکل‌ها و اتحادیه‌های وسیعی است که در بخش‌های مختلفی از جمله خرید گندم،  تأمین کالاهای اساسی، تأمین و توزیع نهاده‌های کشاورزی نقش دارد لذا انحلال آن در ماه‌های پایانی فعالیت دولت ضروری به نظر نمی‌رسد.

وی تاکید کرد: ورود به بازار مرغ و تخم مرغ و نیازهای مردم در شرایط کنونی مهم تر هستند و انحلال سازمان تعاون روستایی کاری غیر ضروری است که دولت در این شرایط نهاد ها را با آن مشغول می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.