ترس ناشی از قانون‌گذاری جدید چین بر بیت‌کوین و بیانیه‌ سه سازمان دولتی حوزه‌ بانکداری بر ارزهای دیجیتال، طی روزهای اخیر بازار رمزارزها را دستخوش ناآرامی کرده است؛ این تشویش‌ها ادامه یکسری مشکلات دیگر در بازار رمزارزها است که ایلان ماسک تاثیربه‌سزایی بر آنها داشته است.

ریزش مجدد رمزارزها

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، برای دومین بار متوالی یک خبر از چین باعث ریزش قیمت ارزهای دیجیتال شد. مجلس این کشور خبر از اعمال محدودیت استخراج و معامله بیت کوین داده است.

از طرف دیگر تحلیلگران بانک سوسیه جنرال فرانسه در گزارشی نوشتند بیت کوین آشکارا بی ثبات تر از طلا است و این مسئاله سرمایه گذاران محتاط را از آن فراری می دهد. همچنین سازمان صلح سبز آمریکا اعلام کرد به دلیل نگرانی های زیست محیطی، پذیرش بیت کوین را متوقف کرده است.  

وزارت خزانه داری آمریکا در نظر دارد تا رویکرد سختگیرانه تری را در قبال ارزهای دیجیتالی اتخاذ کند. طبق اعلامیه منتشرشده توسط این وزارت خانه، کلیه تراکنش های ارزهای دیجیتالی به ارزش ۱۰ هزار دلار و بیشتر باید به دفتر خدمات داخلی درآمدی گزارش شود. خزانه داری آمریکا با اشاره به مشکل ردیابی تراکنش ها و استفاده از آن ها در امور غیرقانونی گفته است در مورد تراکنش های قانونی با ارزهای دیجیتالی هم باید جلوی فرار مالیاتی گرفته شود.  

روز چهارشنبه یکی از کم سابقه ترین ریزش ها در طول تاریخ رمزارزهای دیجیتالی رقم خورد: در ساعاتی از معاملات روزانه، بیت کوین به عنوان با ارزش ترین ارز دیجیتالی جهان ۱۲ هزار دلار از ارزش خود را از دست داد و تا ۳۰ هزار دلار هم سقوط کرد.

اتریوم- دومین ارز دیجیتالی بزرگ جهان- هم حدود ۴۰ درصد و دوج کوین- محبوب ترین ارز دیجیتالی- حدود نصف ارزش خود را از دست دادند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۶۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۶.۹ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۰ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۸ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی آمریکا)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

نام قیمت درصد تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته تغییرات قیمتی یک هفته اخیر
بیت کوین ۳۷ هزار و ۹۶.۳۰ ۵.۵۶ درصد کاهش ۲۶.۹۴ درصد کاهش
اتریوم ۲۴۶۵.۹۷ ۹.۲۷ درصد کاهش ۴۰.۰۹ درصد کاهش
تتر ۱.۰۰ ۰.۰۱ درصد افزایش ۰.۰۱ درصد کاهش
بایننس کوین ۳۳۴.۹۷ ۱۱.۴۴ درصد کاهش ۴۴.۸۴ درصد کاهش
کاردانو ۱.۵۶ ۱۰.۴۷ درصد کاهش ۱۷.۶۱ درصد کاهش
دوج کوین ۰.۳۵۸ ۱۰.۴۸ درصد کاهش ۱۷.۶۱ درصد کاهش
ریپل ۱.۰۴ ۹.۳۳ درصد کاهش ۲۶.۵۱ درصد کاهش
پولکا دوت ۲۴.۰۵ ۱۱.۹۹ درصد کاهش ۴۷.۰۳ درصد کاهش
بیت کوین کش ۷۰۲.۳۵ ۱۴.۴۹ درصد کاهش ۴۵.۲۴ درصد کاهش
یونی سواپ ۲۲.۳۱ ۱۳.۴۵ درصد کاهش ۴۴.۹۱ درصد کاهش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =