رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده با اعلام اینکه متاسفانه یک سایت شخصی از سایت ایران‌خودرو سوء‌استفاده می‌کند، گفت: در صورتی که غیر از سامانه ستاد، ثبت‌نامی برای خودروهای فرسوده صورت گیرد یا درخواست وجهی انجام شود، کلاهبرداری است.

مراقب کلاهبرداری در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده باشید

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از صدا و سیما، از زمانی که طرح جایگزینی خودروهای فرسوده اجرا شد برخی با طراحی سامانه‌ای، اطلاعات افراد را می‌گرفتند و به اسم طرح جایگزینی، آن‌ها را ثبت‌نام می‌کردند.

«محمد حسین گودرزی»؛ نائب رئیس انجمن صنفی مراکز اسقاط گفت: سایت رسمی ایران خودرو، لینکی را جهت متقاضیان آماده کرده اما متاسفانه یک سایت شخصی از سایت ایران‌خودرو سوءاستفاده می‌کند.

متقاضیان می‌گویند برای ثبت‌نام در این سامانه باید مبلغ ۴۶۰ هزار تومان واریز می‌کردند. مالباختگان می‌گویند در این مدت که فکر می‌کردند در سایت ثبت‌نام شده‌اند دیگر در هیچ مرحله‌ای از ثبت‌نام خودرو شرکت نکردند.

ایران‌خودرو حاضر به پاسخگویی درباره این موضوع نشده اما رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده می‌گوید ثبت‌نام برای اسقاط خودرو و موتورسیکلت باید در سامانه این ستاد انجام شود.

«مهران سالاریه» با اشاره به اینکه براساس قانون، متولی اسقاط خودروهای فرسوده در کشور ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده است، گفت: بر این اساس متقاضیان اسقاط خودرو و موتورسیکلت فرسوده باید به سامانه این ستاد به نشانی nnhk.ir مراجعه و پس از ثبت‌نام به عنوان متقاضی به ثبت وسیله نقلیه فرسوده خود در سامانه و پس از آن انتخاب نزدیکترین مرکز اسقاط اقدام کنند.

رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده افزود: برندگان قرعه‌کشی در طرح‌های جایگزینی شرکت‌های خودروسازی داخلی نیز می‌توانند وضعیت اسقاط خودروی فرسوده خود را در این سامانه مشاهده کنند.

وی با تاکید بر این که ثبت‌نام در سامانه ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده رایگان است، اضافه کرد: در صورتی که غیر از سامانه ستاد، ثبت‌نامی برای خودروهای فرسوده صورت گیرد و یا درخواست وجهی انجام شود، کلاهبرداری است.

رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده با بیان این که مراکز اسقاط نیز مکلفند تنها از طریق این سامانه به پذیرش متقاضیان اقدام کنند، گفت: پذیرش متقاضیان اسقاط خودروهای فرسوده بدون ثبت‌نام در سایت ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود.

وی افزود: شهروندان می‌توانند هرگونه تخلف در این خصوص را از طریق سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند تا پیگیری لازم و برخورد با متخلفان صورت گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.