درگاه ملی مجوزها در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ثبت درخواست مجوز پروانه کسب معاملات املاک و کارت مشاوره املاک به دلیل الزام به گذراندن دوره ثبت اسناد و املاک به طور موقت متوقف شد.

توقف موقت صدور پروانه کسب معاملات املاک

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، درگاه ملی مجوزها با صدور اطلاعیه‌ای از توقف موقت ثبت درخواست مجوز پروانه کسب معاملات املاک و کارت مشاوره املاک به دلیل الزام به گذراندن دوره ثبت اسناد و املاک خبر داد.

درگاه ملی مجوزها با صدور اطلاعیه‌ای درباره صدور پروانه کسب مشاور املاک اعلام کرد: به اطلاع متقاضیان دریافت پروانه کسب معاملات املاک و کارت مشاوره املاک می‌رساند، بدلیل اینکه گذراندن موفق دوره ثبت اسناد و املاک کشور برای اخذ این پروانه ضروری است اما تا پیش از این، تأییدیه ثبت اسناد برای پروانه املاک صادر و مطالبه نمی‌شد، از ابتدای خردادماه ۱۴۰۲ امکان ثبت درخواست پروانه فوق از درگاه ملی مجوزها غیرفعال شده‌ است.

این اطلاعیه می‌افزاید: با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده واحدهای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مراکز همه استان‌های کشور آماده‌اند با برگزاری دوره برای متقاضیان مشاور املاک تأییدیه مربوطه را ارائه و صادر کنند.

بر این اساس اعلام شد: به‌محض پیاده‌سازی این تغییر در فرایند صدور کارت مشاوره املاک و پروانه کسب معاملات املاک در درگاه تخصصی صدور مجوزهای صنفی(نوین اصناف)، امکان ثبت درخواست این دو پروانه فعال خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.