سازمان بازرسی کل کشور طی نامه‌ای، هشدارهای لازم را پیرامون وجوه مازاد دریافتی از مشتریان بابت پیش‌خرید خودرو، به ایران‌خودرو داد.

سازمان بازرسی به ایران‌خودرو هشدار داد

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از قدس آنلاین، براساس مفاد مصوبه شماره ۴۷۳ یازدهم مردادماه ۱۴۰۰ شورای رقابت مبلغ پرداختی هر مشتری بابت پیش پرداخت خودرو مشمول هیچگونه تورمی نبوده و صرفا سهم باقیمانده مشمول تورم بخش احتمالی، خواهد بود.

طبق بررسی‌های سازمان بازرسی کل کشور مشخص شد که این امر در فاکتورهای صادره برای مشتریان در سال ۱۴۰۲ از سوی شرکت ایران‌خودرو رعایت نشده و کل قیمت خودرو در روش پیش فروش به قیمت روز محاسبه و مبلغ پرداختی از سوی مشتریان، از قیمت روز خودرو کسر شده است.

با گزارش این موضوع و اینکه رویه موصوف خلاف مقررات و حقوق مصرف‌کنندگان خودرو بود، سازمان بازرسی کل کشور طی نامه‌ای هشدارهای لازم را به مدیرعامل ایران‌خودرو داد و پس از آن شرکت نسبت به انجام اصلاحات لازم مطابق مصوبه شورای رقابت، اقدام کرد.

در این راستا شرکت ایران‌خودرو اضافه مبالغ دریافتی بیش از پنج هزار و ۶۰۰ مشتری به میزان ٢٠۴ میلیارد تومان را مسترد کرد و استرداد مازاد وجوه دریافتی دیگر مشتریان را در دستور کار قرار داده است. همچنان پیگیری‌های سازمان بازرسی در این خصوص ادامه دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.