سخنگوی اقتصادی دولت از شناسایی تعداد ۱۴۳۹ ملک مازاد دولتی تایید شده خبر داد که به زودی  تالاری در بورس کالا برای ارائه این اموال راه‌اندازی می‌شود.

تالار اموال مازاد دولت در بورس راه‌اندازی می‌شود

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از ایبنا؛ «سید احسان خاندوزی»، سخنگوی اقتصادی دولت امروز سه‌شنبه ۱۳ تیرماه در نشست خبری هفتگی اظهار کرد: شاخص تولید و فروش شرکت‌های بورسی در دو ماهه نخست امسال نسبت به اردیبهشت پارسال بیش از ۱۰درصد افزایش یافته است.

وی افزود: بر اساس آمار مرکز آمار، برای اولین بار در سال‌های اخیر تورم نقطه به نقطه خردادماه ۱۲ درصد کاهش یافته که بیانگر تخلیه آمار حذف ارز ترجیحی و عوارض جنگ اوکراین بوده است.

خاندوزی در ادامه اظهار کرد: تورم ماهیانه خردادماه نیز ۲ درصد بوده که حاکی از کاهش پلکانی تورم از اسفند تا خرداد بوده است. بر این اساس به نطر می‌رسد دولت می‌تواند به اهداف تورمی بانک مرکزی دست پیدا کند.

سخنگوی اقتصادی دولت درباره آمار تأمین مالی اقتصاد گفت: ۹۰۰۰ میلیارد تومان در ۳ ماهه امسال عرضه اولیه در بازار سرمایه داشته‌ایم در حالی که این رقم در مدت مشابه پارسال ۸۰۰۰ میلیارد تومان بوده است.

خاندوزی خاطرنشان کرد: هزینه‌های عمرانی دولت هم در ۱۰۰ روز اول امسال نسبت به پارسال ۸۰ درصد افزایش داشته است.

وی در ادامه درباره آخرین وضعیت مولدسازی دارایی‌های دولت بیان کرد: بیش از ۲۱۲۶ ملک دولتی به عنوان اموال مازاد دستگاه‌ها شناسایی شده‌اند. از این تعداد، مازاد بودن ۱۴۳۹ ملک تایید شده و در فرآیند ارزش‌افزایی قرار گرفته‌اند. همچنین به‌زودی تالاری در بورس کالا برای اطلاع مردم و ارائه این اموال راه‌اندازی می‌شود.

سخنگوی اقتصادی دولت یادآور شد: بر اساس مصوبه مولدسازی، باید ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از دارایی‌های دولت مولدسازی شود که چند برابر ارقام گذشته است.

وی درباره آمار انتشار اوراق هم گفت: دولت در ۳ ماهه امسال تقریبا انتشار اوراق نداشته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.