آیین بهره‌برداری از یک‌هزار و ۳۰۰ طرح پرورش آبزیان بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و اختتامیه رویداد «دریای برکت» به عنوان بزرگترین رویداد کارآفرینی نوآورانه در صنعت شیلات کشور برگزار شد.

بهره‌برداری از ۱۳۰۰ طرح پرورش آبزیان برکت

به گزارش کارآفرین نیوز ، مدیرعامل بنیاد برکت در این مراسم با اشاره به ظرفیت‌های مغفول‌مانده کشور در حوزه پرورش آبزیان و تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر فعالیت در این حوزه گفت: یک‌هزار و ۳۰۰ طرح پرورش آبزیان برکت ایجاد اشتغال برای ۴ هزار نفر را به دنبال داشته است.

امیرحسین مدنی ادامه داد: همچنین راه‌اندازی این تعداد طرح باعث تولید ۵ هزار تن انواع آبزیان در کشور شده است.حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی یک‌هزار و ۳۰۰ طرح پرورش آبزیان برکت بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال است.برای سال ۱۴۰۰ نیز راه‌اندازی ۲ هزار طرح پرورش آبزیان با تمرکز بر مناطقی در استان‌های لرستان، بوشهر و خوزستان هدف‌گذاری شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به اجرای طرح‌های آبزی‌پروری این بنیاد در سراسر کشور تاکید کرد: باید از سواحل کشور استفاده بهینه برد و طرح‌های پرورش ماهیان گرمابی و سردابی در قفس، استخر و پرورش میگو در  راستای استفاده از این ظرفیت و پتانسیل است.

سرانه مصرف سالانه آبزیان در ابتدای انقلاب تنها یک کیلوگرم بود که در سال ۹۹ به ۱۳ کیلوگرم رسیده است. با این حال، همچنان تا متوسط مصرف جهانی که ۲۲ کیلوگرم است فاصله داریم.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به نقش واسطه‌ها و دلالان در گرانی آبزیان تاکید کرد: وظیفه حاکمیت و دولت‌ها است که با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود، در حوزه پرورش آبزیان کار ویژه‌ای انجام دهند.

مدنی در خصوص رویداد دریای برکت هم توضیح داد: این رویداد به عنوان بزرگترین رویداد کارآفرینی نوآورانه در صنعت شیلات کشور و برای ارائه طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه برای پرورش آبزیان از سوی بنیاد برکت برگزار شده است.

به گفته وی ،‌ از ۴۸۵ طرح و ایده رسیده به این رویداد، ۳۰ طرح برگزیده شده‌اند که سرمایه‌گذاری لازم برای عملیاتی شدن آنها از سوی بنیاد برکت صورت خواهد گرفت.طرح‌ها و ایده‌های ارائه شده به رویداد دریای برکت از سراسر کشور است و نهادها و سازمان‌های دیگری هم برای سرمایه‌گذاری بر روی طرح‌های برگزیده اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی با تاکید بر ادامه داشتن رویداد دریای برکت در سال جدید اظهار امیدواری کرد که کشور شاهد شکوفایی در حوزه تولید پرورش آبزیان باشد.

در این مراسم و از طریق ویدیوکنفرانس، تعدادی از طرح‌های پرورش آبزیان برکت در استان‌های لرستان، ایلام و آذربایجان غربی به بهره‌برداری رسید.همچنین نمایشگاهی با حضور ۳۰ طرح برتر رویداد ملی دریای برکت برگزار شد و از پنج طرح‌ برگزیده تقدیر به‌عمل آمد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =