رئیس شورای ملی زیتون ایران با تاکید بر عدم حمایت صندوق بیمه کشاورزی از زیتون‌کارانی که متضمن خسارت زیادی می‌شوند، گفت: این صندوق تبدیل به یک بنگاه کشاورزی شده و پولی را که از کشاورز اخذ می‌کند، برنمی‌گرداند.

انتقاد زیتون‌کاران از صندوق بیمه کشاورزی

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از بازار، مهدی عباسی رییس شورای ملی زیتون ایران علت اینکه چرا یک سال محصول زیتون آورده دارد و یک سال ندارد، گفت: یک دلیل آن به رقم زرد این محصول برمی‌گردد، چرا که رقم زرد این محصول سال‌ آور و نیاور دارد.

عباسی دلیل دیگر آن را عدم تغذیه مناسب درخت زیتون عنوان کرد و بیان داشت: با توجه به اینکه درخت نیاز دارد وقتی یک سال بارور می‌شود تقویت شود، که در این راستا برخی از باغداران این موضوع را تا حدودی با رعایت تغذیه و با محلول پاشی و اخذ مشاوره‌های به موقع حل کرده‌اند.

رییس شورای ملی زیتون همچنین در رابطه با حمایت صندوق بیمه از زیتون‌کارانی که متضمن خسارت زیادی می‌شوند، گفت: صندوق بیمه کشاورزی تعطیل است.

وی با بیان اینکه ۱۰ سالی می‌شود که باغداران از صندوق هیچ حمایتی نمی‌بینند، گفت که این صندوق تبدیل به یک بنگاه کشاورزی شده است و پولی که از کشاورز اخذ می‌کند را برنمی‌گرداند و حمایت هم نمی‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.