مدیرکل بهره برداری آزادراه‌های کشور گفت: وزارت راه و شهرسازی مجاز است که نرخ عوارض جاده‌ای را در صورتی که ظرف مدت ۱۵ روز پرداخت نشود، ماهانه با سود ۳ تا ۳/۵ درصد به صورت پلکانی افزایش دهد که قرار است تا پایان تیر ماه، این قانون اجرا شود.

سود ماهانه برای عوارض آزادراه

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از بازار، عباس بیات گفت: از ۲۸ آزادراه کشور ۱۵ آزادراه بطور کامل مجهز به سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض هستند و دو آزادراه قزوین- رشت و زنجان- تبریز هنوز به طور کامل الکترونیکی نشده‌اند.

مدیرکل بهره‌برداری آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور افزود: سرمایه‌گذاران، به دلیل پرداخت نکردن عوارض، درصد وصول پایین و بازگشت نیافتن سود سرمایه، تمایلی به الکترونیکی کردن عوارض آزادراه‌ها ندارند.

بیات تاکید کرد: بر اساس بند یک تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۱ و بند کاف تبصره ۱۱ قانون بودجه ۱۴۰۲، وزارت راه و شهرسازی مجاز است که نرخ عوارض جاده‌ای را در صورتی که ظرف مدت ۱۵ روز پرداخت نشود، ماهانه با سود ۳ تا ۳/۵ درصد به صورت پلکانی افزایش دهد که قرار است تا پایان تیر ماه، این قانون اجرا شود.

وی افزود: برای الزام به پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی، چند گلوگاه در نظر گرفته شده از جمله رانندگان مکلف هستند هنگام تعویض پلاک خودرو یا صدور بیمه نامه شخص ثالث خودرو، عوارض معوقه را پرداخت کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.