بیش از یک‌سوم از برق جهان تا سال ۲۰۳۰ با پروژه‌های بادی و خورشیدی تولید می‌شود که نشان می‌دهد بخش انرژی می‌تواند به تغییرات ضروری برای رسیدن به اهداف اقلیمی جهانی دست پیدا کند.

تولید یک‌سوم از برق جهان با پروژه‌های بادی و خورشیدی

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از ایسنا؛ «سلطان الجابر»، رئیس نشست اقلیمی آینده سازمان ملل (COP۲۸)، اوایل امسال خواستار سه برابر شدن تولید انرژی‌های تجدیدپذیرها تا سال ۲۰۳۰ به منظور محدود شدن انتشار گازهای گلخانه‌ای و کمک به تحقق اهداف تعیین شده تحت توافق آب و هوایی سال ۲۰۱۵ پاریس شده بود.

آمار موسسه راکی مونتین (RMI) نشان داد که رشد تصاعدی این بخش به معنای آن است که پیش‌بینی می‌شود پروژه‌های بادی و خورشیدی، حداقل ۳۳ درصد از برق جهانی را تولید کنند که بالاتر از حدود ۱۲ درصد فعلی خواهد بود و به کاهش تولید برق با استفاده از سوخت‌های فسیلی و انرژی ارزان‌تر، منجر می‌شود.

این موسسه که یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در آمریکاست، به انرژی پاک متمرکز بوده و تحقیقاتی با همکاری «صندوق زمین» بزوس که توسط جف بزوس، موسس آمازون تاسیس شده، انجام داده است.

طبق گزارش این موسسه، هزینه انرژی خورشیدی که در حال حاضر ارزان‌ترین شکل تولید برق است، از حدود ۴۰ دلار در هر مگاوات ساعت فعلی، به ۲۰ دلار در هر مگاوات ساعت کاهش خواهد یافت زیرا پروژه‌های بیشتری توسعه پیدا می‌کنند.

بر اساس گزارش رویترز، کینگزمیل باند، مدیر ارشد موسسه راکی مونتین گفت: مزیت توسعه سریع انرژی‌های تجدیدپذیر، امنیت و خودکفایی انرژی بیشتر، به‌علاوه کاهش قیمت انرژی در بلندمدت است، زیرا این یک فناوری تولیدی است و هرچه بیشتر نصب کنید، ارزان‌تر می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.