بنا بر اعلام وزیر آموزش و پرورش با تامین اعتبار یک هزار میلیاردی، صدور احکام بازنشستگان ۱۴۰۱ با اِعمال پاداش و رتبه‌بندی تا چند هفته آینده به اتمام می‌رسد.

۱۰۰۰ میلیارد تومان پاداش فرهنگیان بازنشسته تامین شد

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از دنیای اقتصاد؛ «رضامراد صحرایی»، وزیر آموزش و پرورش در آیین تکریم سرافرازان تعلیم و تربیت، خطاب به فرهنگیان بازنشسته، اظهار کرد: خوشا به حالتان که با سرافرازی، مأموریت خود را به اتمام رساندید و این مأموریت را به دیگران سپردید؛ این همه شغل در جامعه وجود دارد اما خداوند مقدر فرموده است که معلم باشیم و این اتفاق برای هرکسی نمی‌افتد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ما وظایفی نسبت به بازنشستگان داریم که برای انجام آنها باید بکوشیم، اظهار کرد: دستور داده‌ام امسال کسی را بازنشسته نکنند مگر اینکه خودش بخواهد بازنشسته شود و این کار ۲ دلیل دارد؛ اول اینکه به وجود و ظرفیت بازنشستگان نیاز داشتیم و دوم اینکه روال برعکس شود و آنها بگویند می‌رویم و ما بگوییم نروید.

وی خاطرنشان کرد: بندی در قانون برنامه هفتم توسعه لحاظ شد که اگر فردی به سن بازنشستگی رسید، دولت موظف است پاداش وی را همان لحظه پرداخت کند اما می‌تواند ۵ سال هم بماند و در آموزش و پرورش خدمت کند؛ این اقدام در آموزش و پرورش، ایده خوبی است چون سن بازنشستگی در آموزش و پرورش حوالی۵۰ سالگی است.

صحرایی با بیان اینکه متأسفانه معلمان در سن اوج کاری خود بازنشسته می‌شوند، افزود: امسال با کمک قانون مدیریت خدمات کشوری به استان‌ها این اختیار داده شده است که اگر به معلمی نیاز دارید، او را حفظ کنید.

وی اضافه کرد: اتفاق دیگر هم که قانونِ آن به شورای عالی آموزش و پرورش ارسال شده، این است که فرهنگیان بازنشسته بتوانند به مؤسسات آموزشی بروند و قانونی ایجاد شود که خودشان بتوانند موسسه آموزشی داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه صدور احکام بازنشستگان ۱۴۰۱ با اِعمال پاداش و رتبه‌بندی تا چند هفته آینده به اتمام می‌رسد، گفت: این کار به حدود یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت که تأمین شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.