مدیریت پذیرش و بازاریابی بورس کالا از پذیرش محصول سیمان چهار شرکت سیمان خزر، سیمان خاش، سیمان غرب و سیمان قائن در بازار اصلی این بورس خبر داد

چهار شرکت سیمانی در بازار اصلی بورس کالا پذیرش می شوند

به گزارش کارآفرین نیوز ،‌ پذیرش سیمان در بورس کالای ایران سابقه تاریخی داشته، اما این ورود به دلیل استمرار نرخ‌گذاری دستوری در این بازار در گذشته با شکست روبه‌رو شد. با این حال پس از رفع ایرادات نرخ گذاری بار دیگر پذیره نویسی شرکت های حوزه سیمان در دستور کار قرار گرفته است.

مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالا با صدور اطلاعیه های جداگانه اعلام کرد: پذیرش سیمان شرکت های سیمان قائن، سیمان خزر، سیمان خاش و صنایع سیمان غرب پس از بررسی مدارک و مستندات در جلسه ۲۹ اردیبهشت و یکم خرداد کمیته عرضه در بازار اصلی بورس کالا مورد تصویب قرار گرفت.

بنابراین گزارش، ورود سیمان به بورس کالا به معنای کشف قیمت براساس عرضه و تقاضا است تا از این پس شرکت ها بتوانند بدون دخالت های غیر منطقی در روند قیمت و البته در روند شفاف و کاملا قابل رصد و نظارت شده به فروش محصولات بپردازند و برای تولید آینده و صادرات برنامه ریزی کنند.

مهدی زمانی سبزی رئیس اداره نظارت بر بورس های کالایی سازمان بورس هفته گذشته اعلام کرده بود : طبق مکاتبات با وزارت صنعت، مقام عالی وزارت نسبت به خروج سیمان از نظام قیمت گذاری دستوری و رفع سهمیه بندی نظر مساعد دارد از این رو با پذیرش مجدد شرکت های سیمانی در بورس کالا شاهد تقویت بازار، انجام رقابت، کشف صحیح قیمت سیمان جهت شفافیت هرچه بیشتر، حفظ حقوق سهامداران و حذف رانت خواهیم بود.

همچنین عبدالرضا شیخان دبیر انجمن سیمان درخصوص حضور چند شرکت سیمانی برای پذیرش در بورس کالا و امکان تسری این نحوه فروش به سایر تولیدکنندگان سیمانی گفت: اگرچه چند شرکت سیمانی برای پذیرش در بورس کالای ایران اعلام آمادگی کرده‌اند، اما رونق این نحوه معامله و تسری آن به سایر تولیدکنندگان این بخش نیاز به روشن شدن قوانین حاکم بر معامله سیمان در این بازار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =