وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر اینکه هر گردشگر سلامت بیش از ۳ برابر گردشگر معمولی برای کشور ارزآوری دارد، گفت: با اینکه گردشگری سلامت هنوز به حد متعادل خود نرسیده اما امسال نسبت به سال گذشته با رشد ۵۵ درصدی ورود گردشگران مواجه شده‌ایم.

ارزآوری هر گردشگر سلامت ۳ برابر گردشگر معمولی است

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از میراث آریا، در حاشیه دومین روز از برگزاری همایش و نمایشگاه بین الملی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی «سید عزت الله ضرغامی»، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: توجه به صنعت گردشگری سلامت از این جهت حائز اهمیت است که هر گردشگر سلامت بیش از ۳ برابر گردشگر معمولی برای کشور ارزآوری دارد.

وی افزود: بنابراین اگر بین ۷۰۰ تا هزار دلار از ورود هر گردشگر معمولی برای کشور درآمدزایی شود این رقم با ورود گردشگران سلامت سه برابر افزایش می‌یابد.

ضرغامی با اشاره به اینکه رشد ورود گردشگران خارجی به ایران درست در زمانی اتفاق افتاده که تازه از شرایط کرونا خارج شدیم، تاکید کرد: با اینکه گردشگری سلامت هنوز به حد متعادل خود نرسیده اما امسال نسبت به سال گذشته با رشد ۵۵ درصدی ورود گردشگران مواجه شده ایم.

وی ادامه داد: متاسفانه نا آرامی‌های سال گذشته بر روی گردشگری اثر منفی گذاشته است؛ به طوری که حتی مقام معظم رهبری نیز در فرمایشات خود اعلام کردند مشاهده می‌کنید که گردشگری در مسیر رونق بود که این اتفاقات باعث لطمه به آن شد.

وزیر گردشگری بیان داشت: با این حال آماری که امروز اعلام می‌کنیم بعد از آن شرایط است و سیر صعودی در جذب گردشگر داریم؛ یعنی اگر در فروردین و اردیبهشت امسال حدود ۸۵۰ هزار گردشگر خارجی داشتیم، این تعداد فقط در خرداد ماه به ۵۵۰ هزار نفر رسیده است.

وی افزود: این رشد آمارها نشان می‌دهد شمار ورود گردشگران به کشور همچنان مسیر صعودی دارد، ضمن اینکه نگاه ما به گردشگری سلامت غیر از اقتصادی، نگاهی انسانی اخلاقی متناسب با ارزش‌های جمهوری اسلامی است. همچنین در این مسیر تلاش داریم دیدگاه بین‌المللی را فرهنگی و در مسیر مقابله با ایران‌هراسی تغییر دهیم.

ضرغامی ادامه داد: از جمله کارهایی که بر عهده وزارت میراث است مقابله صحیح با ایران‌هراسی است؛ وقتی گردشگران از همه جای دنیا به‌رغم همه تبلیغات و بمباران‌های رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی به کشور ما می‌آیند و به سلامتی می‌توانند خدمات پزشکی را با قیمت مناسب دریافت کنند و با رفتار و فرهنگ مردم ایران آشنا شوند می‌توان گفت بهترین شیوه تبلیغ و ترویج ارزش‌های اسلامی ایرانی را به کار گرفته‌ایم. این اقدامات می‌تواند بالاتر از هر رسانه‌ای در سطح جهانی تاثیرگذار باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.