بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی ارائه شده در خصوص مبتکرترین کشورهای جهان در سال ۲۰۲۱، کره‌جنوبی جایگاه نخست را از آن خود کرد و آمریکا از گروه ۱۰ کشور برتر جهان خارج شد

فهرست 10 کشور مبتکر جهان منتشر شد

در جدیدترین رتبه بندی اعلام شده توسط بلومبرگ در خصوص مبتکرترین کشورهای جهان بر اساس ارزش شاخص در سال ۲۰۲۱، کره جنوبی توانست رتبه نخست را از آن خود کند و آمریکا با پایین رفتن سه رتبه در جایگاه یازدهم قرار گرفت تا برای نخستین بار از میان ۱۰ کشور برتر جهان حذف شود.

به گزارش کارآفرین نیوز، رتبه بندی جدید مبتکرترین کشورهای جهان در سال ۲۰۲۱ بر اساس ارزش شاخص اعلام شد و کره جنوبی توانست در رتبه نخست این رتبه بندی قرار بگیرد.

تحقیقات در مورد سرطان، فناوری های خانه های هوشمند و جستجو برای جایگزین های گوشت حیوانی از جمله موارد مهم در این تحقیق و رتبه بندی محسوب می شود که کشورهای کره جنوبی، آلمان، هلند و دانمارک در فعالیت های ثبت اختراع، تراکم فناوری پیشرفته و همچنین نوآوری به عنوان رهبران جهان شناخته می شوند.

نکته جالب آن است که در این رتبه بندی، آمریکا جایگاهی بهتر از یازدهم نیافت و در طول دو سال، سه رتبه پایین آمد تا از میان ۱۰ کشور برتر جهان خارج شود.

کره‌جنوبی در این رتبه بندی امتیاز ۹۰.۴۹ از ۱۰۰ را کسب کرد. هلند و دانمارک نیز به ترتیب با صعود چهار رتبه و دو رتبه، کشورهایی بودند که بیشترین پیشرفت را در میان ۱۰کشور برتر داشتند.

صعود کره جنوبی، سقوط آمریکا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =