یک کارشناس حوزه کار از جوانان خلاق و کارآفرین به عنوان سرمایه های عظیم کشور یاد کرد و گفت: اگر به دنبال رفع موانع تولید هستیم باید افراد کارآفرین و اهل تولید مورد حمایت دولت قرار گیرند.

کارآفرینان سرمایه عظیم کشور هستند

به گزارش کارآفرین نیوز ، حمید نجف بر لزوم شناسایی کارآفرینان کشور تاکید کرد و گفت: در حال حاضر کارآفرینان نخبه زیادی در کشور داریم که وزارتخانه های کار و وزارت صمت آنها را شناسایی کنند و دولت از طریق بانک ها و مکانیسم هایی که در اختیار دارد مورد حمایت قرار بدهد.

وی ادامه داد: کارآفرینان سرمایه های اصلی کشور به شمار می روند و می توانند از طریق کمک های مختلفی که دولت با در اختیار گذاشتن وام و تسهیلات بانکی یا زمین مورد نیاز به آنها می کند، تولیدات و محصولات خود را عرضه و در اقتصاد نقش آفرینی کنند.

این کارشناس حوزه کار تاکید کرد: کارآفرینان، بودجه و سرمایه خود را به خارج نمی برند و می خواهند در داخل کشور کارآفرینی و اشتغالزایی کنند بنابر این باید آنها را حمایت کنیم و ظرفیت ها و توانمندی های آنها را به کار بگیریم.

وی با بیان اینکه مدیریت ها در کشور باید به مدیران کارآفرین و افراد کارآمد سپرده شود، گفت: سال های سال است که تاکید داریم به جای یک عده افراد تاجر مسلک که کارشان واردات است، افراد کارآفرین و اهل تولید دور دولت را بگیرند. اگر واقعا دنبال رفع موانع تولید و مانع زدایی از بخش تولید هستیم باید به این مساله توجه جدی داشته باشیم.

این کارشناس حوزه کار، دادن وام های اشتغال برای ایجاد کارگاه های کوچک را از دیگر اقدامات دولت برای حمایت از کارآفرینان عنوان کرد و افزود: دولت باید خط مشی اصلی در بحث کارآفرینی را ترسیم و برای چشم انداز آینده برنامه ریزی کند. اگر امروز سرمایه گذاری کنیم ثمره آن را چند سال دیگر برداشت می کنیم؛ مهم این است که بازار در آینده با جوانان خلاق و کارآفرین پیش برود و اقتصاد کشور به پشتوانه این سرمایه های عظیم به پیشرفت برسد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =