رییس کل بیمه مرکزی گفت: با شکل‌گیری کامل و آغاز فعالیت رسمی صندوق بیمه حوادث طبیعی، امسال ۳۰ میلیون واحد مسکونی زیر پوشش این صندوق قرار می‌گیرد.

۳۰ میلیون واحد مسکونی تحت پوشش بیمه حوادث طبیعی قرار می‌گیرد

به گزارش کارآفرین نیوز، ٰ «غلامرضا سلیمانی» افزود: صندوق بیمه حوادث طبیعی در سال ۱۴۰۰ تاسیس شد، به همین دلیل تاکنون هیات امنای این صندوق ۲ بار تشکیل شده و قرار است خردادماه سومین جلسه هیات امنای این صندوق برگزار شود.سرمایه صندوق توسط دولت تصویب و به سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شده است تا بخشی از آن توسط دولت پرداخت شود.

سلیمانی با بیان اینکه اکنون رییس صندوق مشخص شده است، اظهار داشت: اساسنامه آن از سوی دولت در حال نهایی شدن است و به‌زودی تصویب می‌شود.به‌زودی همه تعهدات این صندوق براساس پرداخت‌های دولت و مردم انجام شده و عملیات آن شروع می‌شود.

وی گفت :‌ این صندوق و ساختار آن در حال شکل گیری است و تا یک تا دو ماه دیگر به‌طور رسمی شروع به کار خواهد کرد.

رییس کل بیمه مرکزی ادامه‌داد: پوشش ۳۰ میلیون واحد مسکونی در تعهد این صندوق است، بنابراین اگر در سال ۱۴۰۰ اتفاقی رخ دهد، بیمه از این واحدهای تحت پوشش بیمه حمایت می‌کند.

هر سال همه واحدهایی که دارای آب و برق و پروانه ساخت هستند زیر پوشش این صندوق قرار خواهند گرفت و در سال‌های آینده غیر از واحدهای مسکونی، واحدهای غیرمسکونی و تجاری هم در مقابل حوادث طبیعی تحت پوشش این صندوق قرار می‌گیرند.

در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران «قانون تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی» در جلسه علنی پنجم آبان ماه ۱۳۹۹ مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ به تایید شورای نگهبان رسید.

به‌منظور جبران بخشی از خسارت‌های مالی ناشی از حوادث طبیعی از جمله زلزله، سیل، طوفان، صاعقه، سنگینی برف، رانش زمین، ریزش کوه و دریالرزه (سونامی)، همه ساختمان‌های مسکونی دارای انشعاب قانونی برق در مناطقی که احتمال وقوع هر یک از خطرات مذکور در آنها وجود داشته باشد در مدت یک سال پس از تصویب این قانون، تحت پوشش بیمه حوادث طبیعی قرار می‌گیرند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =